Jump to content
Dogomania

Okolice Tarczyna - Fifi w DS :)


Recommended Posts

Drodzy dogomaniacy jak w temacie pilnie potrzebna jest pomoc w złapaniu prawdopodobnie porzuconej suczki, która błąka się  we wsi Petrykozy, ok 15 min. od Tarczyna, ok 30 km od Warszawy .

Informacje o suczce dostałam od Pana dogomaniackiego Mazurka, który przebywa tam tymczasowo i  prawdopodobnie w piątek wróci do siebie, a sunia zostanie zdana sama na siebie i ludzi z tamtej wsi. Z tego co Pan mówił  sunia jest w złym stanie, wychudzona z masą kleszczy, mała, ale raczej nie miniaturka. Przychodzi przelotnie szukając jedzenia na posesję, ale gdy widzi człowieka ucieka. Jest bardzo wystraszona, dzieczy, do tego  w okolicy jest sporo miejsc gdzie może się schować, łapanka może nie być łatwa... Mam jej zdjęcie, ale nie potrafię wstawić, jeśli ktoś mógłby wstawić na dogo to mogę wysłać zdjęcie sms.

Sprawa jest pilna, Pan bardzo chciałby jej pomóc, ale nie jest w stanie jej złapać,  sunia może nie przeżyć zostawiona sama, przy takiej inwazji kleszczy może dopaść ją babeszjoza,  w niedługim czasie mogą też pojawić się szczeniaki... czy mamy kogoś w okolicach, kto mógłby pomóc Panu w złapaniu suczki? 

 

Post rozliczeniowy strona nr 7

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Seramarias, koniecznie skontaktujcie się z TROPem (https://m.facebook.com/tropwarszawa/), oni działają na zasadzie wolontariatu, nie komercyjnie, jeśli nawet nie będą mogli pomóc to może coś podpowiedzą. Jeśli suczka jest dzika, to może być ciężko ją złapać, nawet w kilka osób... może się okazać, że konieczna jest np. klatka-łapka.

A to zdjęcie gdzie jest zrobione? Bo wyglada jakby w jakimś pomieszczeniu, może jeśli suczka gdzieś wchodzi, to dałoby się ją tam zamknąć?

Link to comment
Share on other sites

Suczka czasem wchodzi do szopy, ale z tego co zrozumiałam nie da się jej tam zamknąć, być może stan szopy umożliwia wydostanie się (dopytam Pana dokładnie). Spróbuję się skontaktować z TROPEM, przyznam szczerze, że nie znałam ich, myślałam, że działają odpłatnie.                                                                                               Nie mogę znaleźć tel. kontaktowego, nie mam niestety konta na Facebook, jedynie e-maila znalazłam, no trudno napiszę wiadomość...

Link to comment
Share on other sites

Wiadomość wysłana, szkoda, że nie było nr tel. zawsze to przyśpiesza kontakt :( Na razie sprawa suni stoi w miejscu, szczerze powiem, że czarno to widzę, zwłaszcza, że po odłowieniu sunia nie będzie mogła zostać u Pana i trzeba będzie ją gdzieś umieścić, na BDT nie ma co liczyć, trzeba być realistą   :(

Link to comment
Share on other sites

24 minuty temu, seramarias napisał:

Wiadomość wysłana, szkoda, że nie było nr tel. zawsze to przyśpiesza kontakt :( Na razie sprawa suni stoi w miejscu, szczerze powiem, że czarno to widzę, zwłaszcza, że po odłowieniu sunia nie będzie mogła zostać u Pana i trzeba będzie ją gdzieś umieścić, na BDT nie ma co liczyć, trzeba być realistą   :(

A to może jest strona TROPu tam jest nr,tel. podany.

https://www.google.com/search?q=grupa+trop+warszawa&rlz=1C1PRFC_enPL807PL807&oq=TROP+Warszawa&aqs=chrome.6.69i57j0l7.23544j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

54 minuty temu, Anula napisał:
49 minut temu, Nadziejka napisał:
 

Grupa TROP

ul.Śródziemnomorska 17
02758 War­szawa

Nie, nie. Nazwa ta sama, ale to jakaś zupełnie inna organizacja. TROP, ten od psów ma chyba tylko stronę na Fb i też nie widzę tam nigdzie numeru telefonu.

Mogę spróbować napisać wiadomość na Fb gdyby na maila nikt nie odpisywał.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Marysia R. napisał:

Nie, nie. Nazwa ta sama, ale to jakaś zupełnie inna organizacja. TROP, ten od psów ma chyba tylko stronę na Fb i też nie widzę tam nigdzie numeru telefonu.

Mogę spróbować napisać wiadomość na Fb gdyby na maila nikt nie odpisywał.

Tak rzeczywiscie ..mylnellam 

 moze nie podaja swojego  numeru 

 bo mieliby wtedy zatrzesienie telefonw

wszedzie biedaczkow wszedzie mnostwo 

ech ,,,

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, seramarias napisał:

Wiadomość wysłana, szkoda, że nie było nr tel. zawsze to przyśpiesza kontakt :( Na razie sprawa suni stoi w miejscu, szczerze powiem, że czarno to widzę, zwłaszcza, że po odłowieniu sunia nie będzie mogła zostać u Pana i trzeba będzie ją gdzieś umieścić, na BDT nie ma co liczyć, trzeba być realistą   :(

trzeba byc realistą, ale też przy zwierzakach trochę optymistą ;)

może sunia wcale nie jest dzika, tylko mocno przerażona, wygląda na malizne...trzeba na pewno ustalić plan, ale najpierw musi być ktoś do złapania... Ja pisałam na facebooku do TROPu, miała szybko odpowiedź i pan Tomek był bardzo pomocny...zresztą potem tez kibicował gdy juz sunie ze szczeniakami spod lasu złapaliśmy...dużo jego teoretyczych uwag bardzo pomogło a przede wszystkim wsparcie i wiara.

Będzie dobrze!

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję wszystkim za wsparcie i chęć pomocy. 

Dostałam e-maila zwrotnego z TROPU, nie powiedzieli nie.... Szerzej opisałam sytuację, zobaczymy co z tego wyniknie.

Wiem, że może jeszcze na to za wcześnie, ale dumam co zrobić z suczką kiedy już zostanie złapana...

Może ktoś chciałby jej dać domek tymczasowy za karmę i weta?  

Link to comment
Share on other sites

Kiedyś na fb był tel ale chyba mieli zbyt dużo zgłoszeń o różnych porach.

TROP jest bardzo skuteczny ale trzeba im coś zapłacić. Działają na zasadach wolontariatu ale muszą czymś dojechać i gołymi rękami też psa nie złapią. Sprzęt którego używają  niszczy się a w dziurawą siatkę psa nie złapią....

Link to comment
Share on other sites

zaprosze dziewczyny z Warszawy

 moze poradza cos jeszcze

 nasza gat21 Agatka

teraz bedzie przenosic kropunia do hoteliku 

moze Agacia doradzi

               a malunka rydunia przeprzecudna jest

nie moge wziac zadnego biedunia pisielka ...boc moja skarbunia Burzunia nie znosi ...przez lata kochala wszytkie psie , od roku nie znosi ...smokunia straszca sie zrobila

 z kotelkiem naszym byl ogromny problem , jak do nas trafil troszke temu

mieisac poltora nie spalam , jeno uczylam milosci i spokojnosci moja lalunie

do tygrysia

tygrysiu jest bez oczek ,po strasznych przejasciach 

wiec stokroc stokroc musialam pilnowac uczyc dzionki i noce calunie

udalo sie ledwie 

ale kolejnego wziac nie moge 

choc sercem calem bym juz juz

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

kruszenka rudunia

jest jak moja Najcudowniejsza Pipunia Swiata 

 odeszla  2016 roku po str chorobach..

 moje cierpienie nie mialo konca..

Ciociu seramarias od Nadziejki 150 zl dla bieduni 

przez 3 miesiace

tylko niechaj sie stanie cud

niechaj sie uda pomoc malenkiej

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Nadziejka napisał:

zaprosze dziewczyny z Warszawy

 moze poradza cos jeszcze

 nasza gat21 Agatka

teraz bedzie przenosic kropunia do hoteliku 

moze Agacia doradzi

               a malunka rydunia przeprzecudna jest

nie moge wziac zadnego biedunia pisielka ...boc moja skarbunia Burzunia nie znosi ...przez lata kochala wszytkie psie , od roku nie znosi ...smokunia straszca sie zrobila

 z kotelkiem naszym byl ogromny problem , jak do nas trafil troszke temu

mieisac poltora nie spalam , jeno uczylam milosci i spokojnosci moja lalunie

do tygrysia

tygrysiu jest bez oczek ,po strasznych przejasciach 

wiec stokroc stokroc musialam pilnowac uczyc dzionki i noce calunie

udalo sie ledwie 

ale kolejnego wziac nie moge 

choc sercem calem bym juz juz

 

 

1 godzinę temu, Nadziejka napisał:

kruszenka rudunia

jest jak moja Najcudowniejsza Pipunia Swiata 

 odeszla  2016 roku po str chorobach..

 moje cierpienie nie mialo konca..

Ciociu seramarias od Nadziejki 150 zl dla bieduni 

przez 3 miesiace

tylko niechaj sie stanie cud

niechaj sie uda pomoc malenkiej

Bardzo, bardzo dziękuję za pomoc. 

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny ja wszystkim Wam bardzo dziękuję. Pierwszy raz jestem w takiej sytuacji, kompletnie nie znam ani fundacji, ani hotelików w okolicy Warszawy. No zielona jestem totalnie w opcji pomocowo - organizacyjnej. TROP pyta co dalej z suczką po złapaniu, a ja kompletnie nie wiem co im odpowiedzieć. Nie wiem, czy opcja hotelik jest możliwa , nie wiadomo w jakim stanie zdrowotnym jest suczka, czy jest dzika, czy tylko wystraszona. Próbuję skontaktować się z Panem, podpytać jak on to widzi,ale na razie nic nie wiem. Myślę o fundacji mikropsy, może zgodziliby się wziąść sunię pod opiekę.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...