Jump to content
Dogomania

Okolice Tarczyna - Fifi w DS :)


Recommended Posts

3 minuty temu, seramarias napisał:

Słuchajcie czuję się wręcz dręczona przez TROP, fundacja która miała pomóc w złapaniu suczki, za co im podziękowałam,  napisałam, że suczka złapana, zaopiekowana znajdzie schronienie w hoteliku. Wręcz domaga się wyjaśnień dlaczego Pan nie zawiózł jej do schroniska, jaki to hotelik, standardy, cena, kto będzie płacił, czy jest ogłaszana, czy hotelik sprawdzony... matko jedyna ja już mam dość ! Do tego komentarze, że pomagać to trzeba z głową. To wszystko oczywiście w trosce o suczkę. Napisałam po krótce, że hotelik sprawdzony, dobry, że zawsze dobry hotelik, warunki domowe lepsze niż nawet dobre schronisko, że w Internecie będzie ogłoszenie z jej zdjęciem i informacją że została znaleziona i oczywiście jeśli suczka ma dom, właściciela, który ją szuka do niego wróci.... Dla TROPA to mało, a ja naprawdę nie mam się ochoty tłumaczyć....

Czy oni tam jacyś niepoważni są, albo nie ufają ludziom. Na czym stanęło? Czy sunia pojedzie do Moli@? Tak dobrze się wszystko zapowiadało, a teraz maleńka miałaby trafić do schroniska? 

Link to comment
Share on other sites

Gabi ja jestem na skraju wyczerpania nerwowego, przez TROP pół nocy przepłakałam, czy ja chcę komuś krzywdę zrobić? Nie dziwię się, że ludzie wolą zgłosić pieska do gminy niech zabierze do schronu, niż się bardziej zaangażować, a poproś kogoś o pomoc to potem musisz sprawozdanie zdawać i  udowadniać, że nie jesteś wielbłądem. Chciałabym, żeby sunia pojechała do hoteliku, ale, żeby bylo to tak jak być powinno i nikt nie zarzucał Panu, czy mi, że została uprowadzona.

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny spokojnie, bez paniki. TROP dużo działa w temacie zaginionych i znalezionych psów, niestety dość często zdarza się, że ktoś znajduje psa właścicielskiego, z góry zakłada, że pies jest porzucony, wywozi go gdzieś daleko i tym samym odbiera właścicielowi szansę na odnalezienie swojego psa, dlatego są na to wyczuleni. A nie znają Cię przecież. I faktycznie, trochę w ferworze organizowania pomocy o tym zapomniałyśmy, a trzeba się upewnić czy znalezionego psa ktoś nie szuka, różne rzeczy się dzieją, nie wiadomo jaka jest historia.

Niech Pan powiesi ogłoszenie papierowe we wsi (w sklepie, u weta czy w jakimś innym widocznym miejscu), trzeba zrobić ogłoszenie na olx i poza tym dobrze byłoby zgłosić do gminy (i najlepiej do lokalnego schroniska) że taki pies został znaleziony, jest zabezpieczony i podać kontakt w razie gdyby ktoś go szukał. Bo jeśli ktoś będzie szukał to prawdopodobnie w pierwszej kolejności w lokalnym schronisku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Trop to naprawdę bardzo dobrze działająca grupa j jeśli Pan Tomek ma dg o Ciebie seramarias tyle pytań to widać jest potrzeba by je zadac

Mialam z nim kontakt i uważam ich za profesjonalistów których faktycznie interesuje los psa z nie histerie

Schronisko z którym gmina ma umowę faktycznie wydaje się porządne są wolontariusze adopcje porządna strona na fb

Właściciel w pierwszej kolejności szuka swojego psa w schronisku. I tam trzeba dać informacjd plus ogłoszenie na olx i na fb na lokalnych grupach

Czy ta sunia jest na facebooku? 

Link to comment
Share on other sites

26 minut temu, seramarias napisał:

Rozumiem, że jeśli nie chce się suczki oddać do schroniska to do gminy zgłaszać nie trzeba?

Do gminy.mozna zglosic ze zostal znaleziony pies i podac kontakt tyle... Nie znam osobiscie gminy ktora by sie bila o bezdomniaka przeciez to pieniadze i to niemale..

A TROPEM sie nie przejmuj chca dobrze dla psa...odpisz ze pies bedzie zabepoeczony i wlasciciel bedzie szukany i tyle bez zbednych dyskusji

Link to comment
Share on other sites

Dobra no to plan działania:

Proszę Pana o rozwiązanie ogłoszenia w pobliskim sklepie, lecznicy jeśli jest,  no i koniecznie zgłoszenia do schroniska. Do tego ogłoszenie w grupie psów znalezionych Facebook ( czy ktoś mógłby zrobc, ja nie mam konta) No i ogloszenie na olx.  Czy tak będzie dobrze? 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, kiyoshi napisał:

Trop to naprawdę bardzo dobrze działająca grupa j jeśli Pan Tomek ma dg o Ciebie seramarias tyle pytań to widać jest potrzeba by je zadac

Mialam z nim kontakt i uważam ich za profesjonalistów których faktycznie interesuje los psa z nie histerie

Schronisko z którym gmina ma umowę faktycznie wydaje się porządne są wolontariusze adopcje porządna strona na fb

Właściciel w pierwszej kolejności szuka swojego psa w schronisku. I tam trzeba dać informacjd plus ogłoszenie na olx i na fb na lokalnych grupach

Czy ta sunia jest na facebooku? 

Raczej nie,  ja nie mam konta, nie jestem zorientowana.

Link to comment
Share on other sites

I przede wszystkim - nie panikowac

Dziś jeszcze załatwić sprawy z poszukiwaniem właściciela.

A resztę planu uważam że nie należy zmieniać. Nawet jeśli Cię nie będzie na dogo to my tu jesteśmy. Jest skarbnik jest Moli - jest też cała banda innych osób :)) 

Do. Pana Tomka napisz może że działasz na dogomanii- może kojarzy forum 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, seramarias napisał:

Dobra no to plan działania:

Proszę Pana o rozwiązanie ogłoszenia w pobliskim sklepie, lecznicy jeśli jest,  no i koniecznie zgłoszenia do schroniska. Do tego ogłoszenie w grupie psów znalezionych Facebook ( czy ktoś mógłby zrobc, ja nie mam konta) No i ogloszenie na olx.  Czy tak będzie dobrze? 

Tak, dobry plan :) Mogę dodać ogłoszenie na grupie na Fb tylko podeślij mi na pw numer telefonu do kontaktu.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Może zgłosić sunię w schronie , do którego by pojechała i kilka ogłoszeń w okolicy powiesić. Co to za właściciel, który nie szuka jej.TROP owo podziękuj stanowczo informując , że robisz co należy. Pisałam w tym samym czasie jak Marysia R. Cholera wie jaki to był wlaściciel.

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Marysia R. napisał:

Tak, dobry plan :) Mogę dodać ogłoszenie na grupie na Fb tylko podeślij mi na pw numer telefonu do kontaktu.

2 minuty temu, kiyoshi napisał:

Kto może zrobić na szybko?? Ja niestety dopiero w domu późnym popołudniem będę mogła cos poudostepniac

Dodam, tylko niech seramarias podeśle mi jakiś numer kontaktowy.

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny druga kwestia, ja naprawdę, na jakiś czas muszę ograniczyć wizyty na dogo, co z opieka nad sunia? Błagam, nie chciałabym, żeby Wszyscy odebrali to jako olewnictwo i opuścili wątek, nie dam rady bez Was. Wolę oddać "dowodzenie" niż za jakiś czas pakować sunię w drogę powrotną :(

Link to comment
Share on other sites

Czy można wziąć psa z ulicy do domu?

Jeśli znaleziony na ulicy psiak zachowuje się wyjątkowo przyjaźnie i sprawia wrażenie zagubionego, domowego pupila, możemy wziąć go do domu w celu czasowego zabezpieczenia zwierzaka. Za takie postąpienie nie grożą nam żadne konsekwencje, o ile będziemy starali się znaleźć prawnych opiekunów czworonoga i poinformujemy najbliższe schronisko.

Zgarniętego z ulicy psa w pierwszej kolejności należy zabrać do najbliższego weterynarza. W lecznicy sprawdzony zostanie czip psiaka, na podstawie którego często można określić dane jego opiekunów. Warto także poprosić weterynarza o szybką ocenę stanu zdrowia zwierzęcia i ustalenie, czy nie wymaga ono udzielenia mu natychmiastowej pomocy. Po powrocie do domu należy od razu wziąć się za pisanie ogłoszeń o znalezionym czworonogu, w których zawarty będzie nasz numer telefonu, zdjęcie zwierzaka i miejsce jego znalezienia. Ogłoszenia takie można umieścić na Facebooku (istnieje wiele grup o zaginionych psach), w lecznicy, pobliskim supermarkecie, na tablicy ogłoszeń na klatkach schodowych w blokach oraz przesłać szczegółowe informacje o psie do schroniska.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

https://www.zabiawola.pl/plik,2450,uchwala-nr-14-xxxiii-2018-rady-gminy-zabia-wola-z-dnia-27-marca-2018-r-w-sprawie-wprowadzania-programu-opieki-nad-zwierzetami-bezdomnymi-oraz-zapobiegania-bezdomnosci-zwierzat-na-terenie-gminy-zabia-wola.pdf

nie wiem czy to nadal aktualne...

 

?5.1. Gmina Żabia Wola zgodnie z ustawą z dnia 29 stycznia 20014 r. Prawo zamówień publicznych wyłoniła podmiot: „BLIZZARD” Bartosz Gadziomski, 05-180 Pomiechówek, Błędowo 14, z którym zawarła umowę na odławianie i przekazywanie do schroniska bezdomnych zwierząt odłowionych z terenu Gminy Żabia Wola. Przekazywanie zwierząt do schroniska będzie realizowane zgodnie z art.24 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt.2. Adres schroniska, w którym umieszcza się bezdomne zwierzęta odłowione z terenu gminy Żabia Wola to Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Korabiewicach prowadzone przez Fundację VIVA pod adresem Korabiewice 11, 96-330 Puszcza Mariańska. Adres ten podany będzie do publicznej wiadomości w sposób zwyczajowo przyjęty (BIP, tablice ogłoszeń w sołectwach)"

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli komuś zaginął psiak to powinien tak działać jak tu jest napisane.Jeżeli nie to ma gdzieś swojego psa i trzeba mu udzielić pomocy.

Nawet najlepszy schron nie zastąpi DT bo w schronie zginie wśród psów.W przypadku suni będzie pod bardzo dobrą opieką i będzie się jej szukać jak najlepszego domu,żeby sytuacja się nie powtórzyła.

Pytam się,gdzie obroża,adresówka?Jeżeli suczka miała dom to co to za dom?A gdzie sterylizacja kundelka?Gdzie jakieś ogłoszenia o zaginięciu suczki? Przejrzałam OLX,brak.Ja rozumiem,że nie wszyscy są świadomi,że można korzystać z internetu ale można chociażby papierowe ogłoszenia porozwieszać o zaginięciu.Zgłosić do Gminy o zaginięciu,do najbliższego schronu no ale to chyba nie ten typ ludzi,zaginął,będzie następny pies,żadna strata,idzie wiosna szczeniaków będzie na pęczki do rozdania.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...