Jump to content
Dogomania

Okolice Tarczyna - Fifi w DS :)


Recommended Posts

11 minut temu, Poker napisał:

Moli@ , spytam nieśmiało czy nie mogłabyś przejąć opieki formalnej nad sunią? i tak TY najlepiej będziesz ją znała.

mdk8 zgodziła się być skarbnikiem.

Mogę przejąć formalną opiekę nad sunią...

Zadzwoniłam do Urzędu Gminy...czekam na telefon  od osoby odpowiedzialnej za pomoc bezdomniakom ,)

  • Like 4
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Moli@ napisał:

Mogę przejąć formalną opiekę nad sunią.

Zadzwoniłam do Urzędu Gminy...czekam na telefon  od osoby odpowiedzialnej za pomoc bezdomniakom ,)

W sensie zgłosiłabyś sunię od razu gminie ,co by odchaczyli, że szczęśliwie znaleziona? Nie wiem, czy jest znaczenie w którym schronisku Pan zgłosi znalezienie? Bardzo, bardzo Ci dziękuję, za chęć przejęcia formalnej opieki, nie wiem jak się odwdzięczyć, ale nie zapomnę Ci tego i coś wymyślę.

Link to comment
Share on other sites

20 minut temu, Moli@ napisał:

Dzwoniłam do gminy.

Gmina na rok 2020 nie ma jeszcze podpisanej umowy z żadnym schroniskiem..., nie mogą psa zabrać.., mogą pomóc karmą, zorganizować weta - przegląd psa, pomóc w ogłaszaniu.

 

No to chyba nie może być lepiej :)  Można liczyć na pomoc gminy. Super.

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, elik napisał:

No to chyba nie może być lepiej :)  Można liczyć na pomoc gminy. Super.

Można byłoby liczyć na pomoc gdyby suczka została zgłoszona do gminy i pozostała tam gdzie jest.

 

Możemy spokojnie zaopiekować się bezdomną panienką. Trzeba sprawdzić czy ma czip.

Gmina dziękuje za zaopiekowanie się bezdomną, wałęsającą się sunią :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, seramarias napisał:

W sensie zgłosiłabyś sunię od razu gminie ,co by odchaczyli, że szczęśliwie znaleziona? Nie wiem, czy jest znaczenie w którym schronisku Pan zgłosi znalezienie? Bardzo, bardzo Ci dziękuję, za chęć przejęcia formalnej opieki, nie wiem jak się odwdzięczyć, ale nie zapomnę Ci tego i coś wymyślę.

Zadzwoniłam żeby dowiedzieć się jak to wygląda od strony formalnej/ prawnej.

Nie łamiemy prawa :) Możesz odetchnąć...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

38 minut temu, seramarias napisał:

Wcześniej przed tel.  do gminy prosiłam Pana, żeby poinformował schronisko, chyba nie ma znaczenia w którym zgłosi, skoro gmina nie podpisała umowy z żadnym?

Chyba nie.

Na pewno gmina nie ma podpisanej umowy z żadnym schroniskiem na rok 2020. Oddzwoniła do mnie Pani z Urzędu Gminy odpowiedzialna za opiekę nad bezdomnymi zwierzętami.

Każdy ma  prawo  pomagać..., zaopiekować się bezdomnym zwierzakiem., nie tylko fundacje, stowarzyszenia, schroniska  czy inne organizacje pozarządowe mające w swym statucie opiekę nad zwierzętami.

Powinno się sprawdzić czy jest czip..., ogłaszać / szukać byłego opiekuna ale jednocześnie zapewnić bezpieczne miejsce i opiekę medyczną. Potem można szukać nowego domu...po kastracji i zaczipowaniu (wpis do bazy)

Link to comment
Share on other sites

No odetchnęłam, dziękuję. Powiem Wam, że po tych przeprawach z sunią, naprawdę dużo nauczyłam się odnośnie pomocy  bezdomniakom. Zielonego pojęcia nie miałam co robić w takiej sytuacji. Teraz mam schemat krok po kroku. Tak naprawdę póki człowiek, nie przerobi wszystkiego na sobie nie ma pojęcia ile pracy, nerwów i łez to kosztuje i jak ważni są ludzie, którzy są w stanie wesprzeć, doradzić, pomóc. Olbrzymi szacun dla Was wszystkich. Dostałam też lekcję życia pt. Nie wychodź przed szereg i w pewnych momentach życia, kiedy jest źle, nie bierz na siebie więcej niż jesteś w stanie unieść bo się przewrócisz ;) 

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Moli@ napisał:

Można byłoby liczyć na pomoc gdyby suczka została zgłoszona do gminy i pozostała tam gdzie jest.

Czyli gdyby nadal była bezdomna. Cudaczne podejście gminy do tematy bezdomnych zwierząt. Będą pomagać pod warunkiem, że nadal będą bezdomne.
Obiecują pomoc, ale dają takie warunki, że się z niej nie skorzysta.

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, elik napisał:

Czyli gdyby nadal była bezdomna. Cudaczne podejście gminy do tematy bezdomnych zwierząt. Będą pomagać pod warunkiem, że nadal będą bezdomne.
Obiecują pomoc, ale dają takie warunki, że się z niej nie skorzysta.

Gdyby Pan mieszkał na wsi i zgłosił do gminy że zaopiekował się bezdomną sunią ale prosi o wsparcie.... to gmina dałaby karmę i opłaciła weta - przegląd i sprawdzenie czipu + sterylka.

Link to comment
Share on other sites

28 minut temu, Moli@ napisał:

Gdyby Pan mieszkał na wsi i zgłosił do gminy że zaopiekował się bezdomną sunią ale prosi o wsparcie.... to gmina dałaby karmę i opłaciła weta - przegląd i sprawdzenie czipu + sterylka.

Czyli prawo jest tak skonstruowane, że pomoc skierowana jest nie tyle na konkretnego psa, niezależnie kto pomocy udzieli, ale na pomoc może liczyć tylko mieszkaniec gminy, który na terenie tej właśnie gminy znalazł bezdomnego psa i zajął się nim?

 

Link to comment
Share on other sites

51 minut temu, Sowa napisał:

Czyli prawo jest tak skonstruowane, że pomoc skierowana jest nie tyle na konkretnego psa, niezależnie kto pomocy udzieli, ale na pomoc może liczyć tylko mieszkaniec gminy, który na terenie tej właśnie gminy znalazł bezdomnego psa i zajął się nim?

 

Urzędy gminne czy miejskie obejmują konkretny teren i na danym terenie wykonują ustawowo przyjęte zadania. Gdyby było oficjalne zgłoszenie do gminy że na ich terenie przebywa bezpański piesek pomogliby w sterylizacj, czipowaniu + karma (chyba tylko sucha)...osobie która zaopiekowałaby się suczką -tak jest na chwilę obecną w tej gminie. Nie mają możliwości zabrania... jedynie czasowo mogłaby przebywać w lecznicy....Nie drążyłam tematu...

 

 

Link to comment
Share on other sites

W rzeczy samej teraz jest moment podpisywania nowych umów przez gminy. U nas mamy punkt przetrzyman więc nie ma problemu ale w tej konkretnej gminie gdzie jest Rudzia to jest zwyczajnie szokujące dla mnie. Pewnie przez te 1,5 m-ca od początku roku sporo psów zostało z niczym- nie każdy biedak w Potrzebie trafi na takiego Pana i taka seramarias :((( 

Strasznie przykre

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, kiyoshi napisał:

W rzeczy samej teraz jest moment podpisywania nowych umów przez gminy. U nas mamy punkt przetrzyman więc nie ma problemu ale w tej konkretnej gminie gdzie jest Rudzia to jest zwyczajnie szokujące dla mnie. Pewnie przez te 1,5 m-ca od początku roku sporo psów zostało z niczym- nie każdy biedak w Potrzebie trafi na takiego Pana i taka seramarias :((( 

Strasznie przykre

Smutne :(

 

Ktoś z góry wymyślił coroczne przetargi..., powstają schroniska prywatne (gminy praktycznie nie mają swoich) i trwa walka o kasę...a psy , koty schodzą na drugi plan.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Anula napisał:

I ja też trzymam kciuki.To dla wszystkich będzie ciężki dzień,oby zakończył się pomyślnie.

W tym wszystkim najistotniejsze,że sunia otrzymała pomoc.Teraz wypadało by jakoś ogarnąć finanse.

Jeżeli zmiana miejsca pobytu przebiegnie zgodnie z planem to Rudzia około 18 będzie w Białym... i jeszcze dziś obejrzy ją wet.

Poznamy +/_  koszty opieki weterynaryjnej.

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, mdk8 napisał:

Dla osób które wpłacają na Balbinkę , Szagiego i Rexa od Dory -  konto  to samo. Tylko bardzo proszę pisać imię  psa .

Pozostałym chętnym podam konto na pw.

 

Dzięki. Zaraz wpłacę, ale z powodu weekendu bankowość elektroniczna nie działa. Pewnie dotrą na konto dopiero w poniedziałek.

EDIT

Wysłałam 40,00 zł deklaracja za II-III bo pewnie na początek będzie potrzebne kasa na weta itp.

W tytule napisałam: dla Rudzi z Tarczyna.  Ale może ustal co wszyscy mamy pisać w tytule przelewu.

Edited by elik
Uzupełnienie informacji
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...