Jump to content
Dogomania

Rozliczony. Koniec. Pierwszy i wyjątkowy Festiwal Filmów Polskich w Dogolandii dla Pieguska i Treka Radys do 26.02.2020 r


uxmal

Recommended Posts

1 godzinę temu, agat21 napisał:

Niestety. Nam odebrali awans do finału. Boniek wtedy niesłusznie był ukarany za żółte kartki i siedział na trybunach zamiast grać. Rossi strzelił nam 2 bramki. ech.

Ale dobra, to festiwal filmowy a nie footbolowy, chociaż i to i to na "f"

Filmy trzeba zgadywać!

Jak Ty mnie teraz zaimponowałaś(eś).... :-)

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, agat21 napisał:

Mnie gnębi i cytat Kamili i nieodgadnięty film z malującym historię bohaterem z wojska ... :/

Na tym wojskowym poległam. Myślałam że to komedia. Nawet widziałam tę scenę ten text.A okazało się że to o malowaniu i romantyczny. :)

Link to comment
Share on other sites

To zapodam jak wygląda stan głosowania. Jesteśmy niesamowicie zgodni w wyborach :))

 

Głosowanie Jury na Pierwszym Festiwalu Filmowym Polskich filmów wszechczasów. 

Kategorie:

1. Ulubiony Polski Film

  • Dom zły (1 głos)

2. Ulubiony Polski Aktor:

  • Tadeusz Fijewski.(5 gł)
  • Artur  Barciś (1gł)
  • Piotr Fronczewski (1gł)
  • Janusz Gajos (1gł)
  • Bogumił Kobiela (1gł)
  • Maciej Kozłowski (1gł)
  • Daniel Olbrychski (1 gł)
  • Franciszek Pieczka (1 gł) 

3. Najlepsza Polska Aktorka

  • Krystyna Janda (1gł)
  • Anna Seniuk (1gł)
  • Aleksandra Śląska (1 gł) 
  • Agata Kulesza (1gł)
  • Anna Dymna (1 gł) 
  • Hanna Śleszyńska (1 gł) 

4. Najlepszy Polski Reżyser 

  • Jerzy Gruza(1gł)
  • Juliusz Machulski (1 gł) 
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, uxmal napisał:

Na tym wojskowym poległam. Myślałam że to komedia. Nawet widziałam tę scenę ten text.A okazało się że to o malowaniu i romantyczny. :)

O malowaniu w przenośni, nawiązując do tytułu, temat wojska to epizody z życia (nie jest to film o żolnierzu)... właściwie to film o bucie młodego człowieka, ale też o ojcu, bo ten bohater miał córkę.

Z tymi cytatami to akurat tak wyszło, że wszystkie są z wojska, ale film jako całość nie jest o wojsku. Nie jest komedią, jest filmem obyczajowymi. Nie jest to jakiś mój bardzo ulubiony film, ale ... harmonijka Sławka Wierzolskiego (choć to ylko kilkadziesiąt sekund) w scenie rozsypywania prochów na jeziorze :-)...

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, b-d napisał:

O malowaniu w przenośni, nawiązując do tytułu, temat wojska to epizody z życia (nie jest to film o żolnierzu)... właściwie to film o bucie młodego człowieka, ale też o ojcu, bo ten bohater miał córkę.

Z tymi cytatami to akurat tak wyszło, że wszystkie są z wojska, ale film jako całość nie jest o wojsku. Nie jest komedią, jest filmem obyczajowymi. Nie jest to jakiś mój bardzo ulubiony film, ale ... harmonijka Sławka Wierzolskiego (choć to ylko kilkadziesiąt sekund) w scenie rozsypywania prochów na jeziorze :-)...

No już wiem.. Autoportret z kochanką. Nie widziałam całego filmu, tylko jakieś fragmenty, pewnie sceny z wojska mi umknęły. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, agat21 napisał:

No już wiem.. Autoportret z kochanką. Nie widziałam całego filmu, tylko jakieś fragmenty, pewnie sceny z wojska mi umknęły. 

Brawo :-)

A sceny właściwie już opisałem. Kapral (Mirosław Baka) przy tym biegu do samotnego drzewa, którego nie było widać w pełnym rynsztunku bohatera jechał na zdezelowanym rowerze składaku, który na dodatek po drodze się zepsuł itd...

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, b-d napisał:

Brawo :-)

A sceny właściwie już opisałem. Kapral (Mirosław Baka) przy tym biegu do samotnego drzewa, którego nie było widać w pełnym rynsztunku bohatera jechał na zdezelowanym rowerze składaku, który na dodatek po drodze się zepsuł itd...

Chyba muszę przypomnieć sobie ten film :) Choćby dla scen wojskowych ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...