Jump to content
Dogomania

Rozliczony. Koniec. Pierwszy i wyjątkowy Festiwal Filmów Polskich w Dogolandii dla Pieguska i Treka Radys do 26.02.2020 r


uxmal

Recommended Posts

10 minut temu, b-d napisał:

Tak! :-) Brawo!  :-)

Aż mam ochotę jeszcze raz to obejrzeć... choc kawałek jakiś, może  scenę na schodach z dziecięcym wózkiem (jak u Eisensteina): "my go wysłaliśmy..., a on w filmach gra" ( no jakoś tak). :-)))

A czy mogę jako ulubionego reżysera (jeśli jest taka kategoria) zgłosić Juliusza Machulskiego?

Jest jest taka kategoria :)

dziękuję bardzo:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, uxmal napisał:

O rany jaki dzisiaj ruch :)))

No widzisz, a Tyś na jogę poszła! :))

Nie no, żartuję oczywiście, joga jest super :)

"- Czy jest suchy chleb dla konia?

- My dzisiaj mamy jogę!

- Co?

- Jogę!

- Nieee.. jogi to ja nie zbieram. ... taka młoda!"

 

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, b-d napisał:

Czy mogę: " ... ogień artylerii z lewej!!!... ogień artylerii z prawej!!!... ogień artylerii z lewej!!!... ogień artylerii z prawej!!!..." 

???

Chorobcia! Nie wiem. Muszę się zadumać. Odsierścianie i odkłaczanie mieszkania mię czeka, to będę kombinować w trakcie :)

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, agat21 napisał:

Chorobcia! Nie wiem. Muszę się zadumać. Odsierścianie i odkłaczanie mieszkania mię czeka, to będę kombinować w trakcie :)

To dla ułatwienia drugi cytat: "co się Wam stało, jesteście ranni? - tak, umieram!"

I trzeci:"...jestem sierotą. - Nie jestescie sierotą - ja jestem Waszym ojcem, a Ojczyzna matką!"

Może takie trochę niedokładne te cytaty...:-(

Link to comment
Share on other sites

49 minut temu, uxmal napisał:

Dymsza to mówił?

 

44 minuty temu, uxmal napisał:

Kariera Nikosia Dyzmy?

Oj, nie ... choć może niezbyt dokładne te cytaty.

Dla ułatwienia jeszcze jeden: " Widzicie to samotne drzewo na horyzoncie?!

- Nie, nie widzę!

- Azymut samotne drzewo na horyzoncie - bieeegiem marsz!!!"

Link to comment
Share on other sites

40 minut temu, b-d napisał:

 

Oj, nie ... choć może niezbyt dokładne te cytaty.

Dla ułatwienia jeszcze jeden: " Widzicie to samotne drzewo na horyzoncie?!

- Nie, nie widzę!

- Azymut samotne drzewo na horyzoncie - bieeegiem marsz!!!"

Kurczę chyba tego nie oglądałam. Chociaż jak uxmal wspomniała o Dymszy, to przyszedł mi do głowy "Dodek na froncie"

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, agat21 napisał:

Kurczę chyba tego nie oglądałam. Chociaż jak uxmal wspomniała o Dymszy, to przyszedł mi do głowy "Dodek na froncie"

Oj niestety nie to miałem na myśli.

Ale to fakt - trudne to jest do odgadniecia, bo to może nie jest jakiś kultowy film. Cytaty są z epizodu życia bohatera - zasadniczej służby wojskowej - jakiegoś tam ułamka filmu.

Film jest o nieszczęśliwej (raczej) miłości, miedzypokoleniowych nieporozumieniach, w tle z muzyką rockową (na końcu bluesowo na harmonijce Amazing Grace Sławka Wierzcholskiego) . 

???

Link to comment
Share on other sites

Haha:-)

Żadna artyleria wcale nie strzelała. Nikt nie strzelał. Żołnierze zsw (drużyna albo pluton) biegała zygzakiem po jakimś kartoflisku, a trzy metry za nimi szedł kapral z jakas słomką w zębach czy plutonowy i krzyczal: "ogień artylerii z lewej! " . No i młode wojsko wtedy robiło na 5 sekund padnij,  po tych sek. zrywali się i biegli znów kilka metrow (tylko trochę w bok) i znów okrzyk": ogień artylerii..." aż w pewnym momencie bohater już nie miał ochoty biegać i padać i po prostu położył się. Podszedł do niego ten kapral i pyta: "jesteście ranni żolnierzu?" -"Tak, umieram" 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...