Jump to content
Dogomania

Zakończony i rozliczony. Bransoletkowo-kubeczkowy bazarek na leczenie przed sterylizacją.


Koki-99

Recommended Posts

Krówka przepadła :( Cały dzień dziś nie przyszła. Obeszłam rano  całe obejście, chciałam jej dać lekarstwo, wołałam, kiciałam i nic :( Wczoraj była, nawet jeszcze wieczorem byłam w stodole i siedziała na swoim miejscu w pudełku. Co się mogło stać? Jeśli rano nie wróci, będę musiała odwołać sterylkę :( Dziś u nas cały dzień pada. Pomyślałam, że może jakiś kocur ją przegonił i znalazła inne schronienie. Nie wiem co robić :(

Link to comment
Share on other sites

Po ciemku i w deszczu raczej jej nie znajdę, gdzieś będzie schowana. Oby się do jutra przejaśniło, to pochodzę po okolicy. Ciągle mam nadzieję, że zjawi się rano i będziemy mogły pojechać jak planowałam :( Już tak myślałam, że jak się zjawi to zamknę ją w łazience, żeby znów się nie ulotniła. Żeby tylko przyszła.

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Koki-99 napisał:

Po ciemku i w deszczu raczej jej nie znajdę, gdzieś będzie schowana. Oby się do jutra przejaśniło, to pochodzę po okolicy. Ciągle mam nadzieję, że zjawi się rano i będziemy mogły pojechać jak planowałam :( Już tak myślałam, że jak się zjawi to zamknę ją w łazience, żeby znów się nie ulotniła. Żeby tylko przyszła.

Dzisiaj to szukanie oczywiście nie ma sensu, ale jutro koniecznie w ciągu dnia bez względu na pogodę. Biedactwo  :(

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Koki-99 napisał:

Krówka przepadła :( Cały dzień dziś nie przyszła. Obeszłam rano  całe obejście, chciałam jej dać lekarstwo, wołałam, kiciałam i nic :( Wczoraj była, nawet jeszcze wieczorem byłam w stodole i siedziała na swoim miejscu w pudełku. Co się mogło stać? Jeśli rano nie wróci, będę musiała odwołać sterylkę :( Dziś u nas cały dzień pada. Pomyślałam, że może jakiś kocur ją przegonił i znalazła inne schronienie. Nie wiem co robić :(

Znalezione obrazy dla zapytania: gify misie teddy szare

                          mocno mocno Kokuniu sciskam za Krowenke

Link to comment
Share on other sites

Elf i Mango, serdecznie dziękuję za wpłatę z górką e411221898dcaded40f14a24011620c6.gif

Udało się! Krówka rano była w stodole. Na szczęście nie zapodziała się na długo. Właśnie wróciłam od weta, bardzo sympatyczny, młody lekarz, który wszystko mi dokładnie wytłumaczył. Krówka ma malutkie cięcie, takie na jeden szew. Jeśli wszystko będzie ok, to nie musimy przyjeżdżać na kontrolę, bo szewek się sam rozpuści. Krówkę ulokowałam w łazience, być może jutro lub pojutrze będzie mogła być wypuszczona. Na razie jest biedna, przewraca się, chowa za pralką, ale ma tam ciepło i spokój. Zostawiłam jej kuwetę i posłanko, a później dostawię miseczki. Będzie dobrze :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 godziny temu, Koki-99 napisał:

Elf i Mango, serdecznie dziękuję za wpłatę z górką e411221898dcaded40f14a24011620c6.gif

Udało się! Krówka rano była w stodole. Na szczęście nie zapodziała się na długo. Właśnie wróciłam od weta, bardzo sympatyczny, młody lekarz, który wszystko mi dokładnie wytłumaczył. Krówka ma malutkie cięcie, takie na jeden szew. Jeśli wszystko będzie ok, to nie musimy przyjeżdżać na kontrolę, bo szewek się sam rozpuści. Krówkę ulokowałam w łazience, być może jutro lub pojutrze będzie mogła być wypuszczona. Na razie jest biedna, przewraca się, chowa za pralką, ale ma tam ciepło i spokój. Zostawiłam jej kuwetę i posłanko, a później dostawię miseczki. Będzie dobrze :)

Uffff ca za ulga. Bałam się, że coś się jej przydarzyło.
Jutro to byłoby za wcześnie wypuścić ją na zewnątrz. Rana jeszcze nie będzie zagojona na tyle, żeby nie mogło wdać się zakażenie. Moja wetka przetrzymywała mi dzikie kotki po sterylce przez 5 dni u siebie w gabinecie. Kocurka można szybciej, ale koteczka ma większe cięcie. Nawet takie malutkie, jak mówisz, nie zdąży się zagoić przez 1 dzień.  Jak zanieczyści ranę pociągnie to za sobą dodatkowe  niepotrzebne koszty. Zwłaszcza, że teraz jest paskudna pogoda - zimno i mokro.

Link to comment
Share on other sites

17 godzin temu, Koki-99 napisał:

Elf i Mango, serdecznie dziękuję za wpłatę z górką e411221898dcaded40f14a24011620c6.gif

Udało się! Krówka rano była w stodole. Na szczęście nie zapodziała się na długo. Właśnie wróciłam od weta, bardzo sympatyczny, młody lekarz, który wszystko mi dokładnie wytłumaczył. Krówka ma malutkie cięcie, takie na jeden szew. Jeśli wszystko będzie ok, to nie musimy przyjeżdżać na kontrolę, bo szewek się sam rozpuści. Krówkę ulokowałam w łazience, być może jutro lub pojutrze będzie mogła być wypuszczona. Na razie jest biedna, przewraca się, chowa za pralką, ale ma tam ciepło i spokój. Zostawiłam jej kuwetę i posłanko, a później dostawię miseczki. Będzie dobrze :)

 Bardzo bardzo ciesze raduje Kokuniu

                           Znalezione obrazy dla zapytania: gify misie tedi szare

Link to comment
Share on other sites

Krówka po pierwszej nocy już całkiem dobrze. W kuwecie trzy razy siku pięknie zrobione, a więc zakumała, a tego się obawiałam. Głodna jak wilk. Po jedzeniu przyszła na głaskanie i w końcu wywaliła się brzuchem do góry na moich kolankach, dzięki temu mogłam sprawdzić, że ranka ok, a właściwie brak ranki, bo tylko widać zgrubienie. Na pewno wylizywała brzuszek, bo była wysmarowana sreberkiem, a dziś sreberka ani śladu. Jest już bardzo żywa, barankuje, ugniata, kręci się w kółko. Widać po niej, że jest na szczęście wszystko dobrze

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Koki-99 napisał:

Krówka po pierwszej nocy już całkiem dobrze. W kuwecie trzy razy siku pięknie zrobione, a więc zakumała, a tego się obawiałam. Głodna jak wilk. Po jedzeniu przyszła na głaskanie i w końcu wywaliła się brzuchem do góry na moich kolankach, dzięki temu mogłam sprawdzić, że ranka ok, a właściwie brak ranki, bo tylko widać zgrubienie. Na pewno wylizywała brzuszek, bo była wysmarowana sreberkiem, a dziś sreberka ani śladu. Jest już bardzo żywa, barankuje, ugniata, kręci się w kółko. Widać po niej, że jest na szczęście wszystko dobrze

Znalezione obrazy dla zapytania: gify misie teddy

Link to comment
Share on other sites

Wygląda na to, że z Krówką będzie dobrze, a więc mogę już ostatecznie rozliczyć bazarek. Postanowiłam wpłaty cegiełkowe przeznaczyć dla Cyganka z tego wątku https://www.dogomania.com/forum/topic/351353-cyganek-z-nienaturalnie-wykręconą-nóżką-już-po-operacji-i-prosi-o-pomoc/

Mam nadzieję, że nie będziecie mieć nic przeciwko. Sterylkę Krówki udało się przeprowadzić na koszt gminy, a Cyganek wciąż potrzebuje wsparcia. Dochód z moich bransoletek przeznaczyłam na wizytę u weta przed sterylką, odrobaczenie i podleczenie, zaś resztę pieniążków z bransoletek na fakturę za karmę, którą zamawiałam w dniu rozpoczęcia bazarku, a jutro muszę ją zapłacić. Krówka je jak smok, więc wsparcie się przydało.

Kochane Dziewczyny, zebrało się 214 zł, z tego Wasze cegiełki w kwocie 80 zł dostanie Cyganek, 85 zł poszło na weta i 49 zł na karmę. Z całego serca wszystkim DZIĘKUJĘ :)

ac651e8edeb775f9255847efb5d3d15f.gifeedd4f682ade881d9d52565029079bcf.gifac651e8edeb775f9255847efb5d3d15f.gif

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...