Jump to content
Dogomania

Zakończony i rozliczony. Bransoletkowo-kubeczkowy bazarek na leczenie przed sterylizacją.


Koki-99

Recommended Posts

2 godziny temu, Koki-99 napisał:

Serdecznie dziękuję 5249433aab1327c35539b40a74e7e261.gif

 

Mam dobrą wiadomość. Gmina zapłaci za sterylizację koteczki. Łatwo nie było, bo pani w urzędzie najpierw stwierdziła, że kot jest mój, skoro przebywa i stołuje się na mojej posesji, a prywatnych kotów gmina nie sterylizuje. Tłumaczyłam, że prywatne koty mam w domu, a ten żyje sobie wolno. Długo trwało to przekonywanie. Musiałam zostawić nazwisko i telefon i czekać. Pani miała zapytać miejscowy TOZ czy pomoże, ale ten się wypiął. Gmina ma umowę z wetem, ale ten musiałby przyjechać, kotkę zabrać, wysterylizować, przetrzymać i przywieźć. Koszt za duży. Zaproponowano mi oddanie kotki do schronu w Chorzowie, nie zgodziłam się. Przecież my zwierzaki ze schronu wyciągamy, a nie oddajemy. Zapytałam jakie koszty gmina ponosi na rzecz schronisk, oczywiście bez porównania z kosztami sterylki. W końcu stanęło na tym, że gmina za sterylkę zapłaci w gabinecie, który wskazała (a tam akurat jeżdżę ze swoimi kotami) i nic poza tym. To mi akurat bardzo pasuje, bo środki zgromadzone w bazarkowej skarbonce, spokojnie wystarczą na podleczenie Krówki. Na paliwo i jedzonko wyłożę ze swoich, a ew. nadwyżkę będziemy mogli przeznaczyć dla innego potrzebującego zwierzaka.

super wiesci:) a pytalas czy kotka zostanie u weta po sterylce czy od razu musisz odebrac po sterylce?bedzie w domu ?

nie jestem obeznana z kotami, jakie szczepienia powinna miec i kiedy, odrobaczenie?

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, beataczl napisał:

super wiesci:) a pytalas czy kotka zostanie u weta po sterylce czy od razu musisz odebrac po sterylce?bedzie w domu ?

nie jestem obeznana z kotami, jakie szczepienia powinna miec i kiedy, odrobaczenie?

No właśnie w tym tygodniu muszę się umówić i wszystko ustalić. Jeśli chodzi o koty domowe, to muszą mieć szczepienia, być odrobaczone i zdrowe do sterylki. Jak potraktują takiego bezdomnego, nie wiem. Na pewno trzeba ją będzie doprowadzić do pełnego zdrowia, być może zaszczepić. To się oczywiście przeciągnie w czasie. Kiedyś jak mieszkałam w Zabrzu, zawiozłam kotkę działkową w ciąży na sterylkę aborcyjną i nie było czasu na nic. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze. Krówkę muszę z lecznicy zabrać i przechować przez tydzień u siebie, potem do kontroli i jak będzie ok, to wypuścić.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, Nadziejka napisał:

Znalezione obrazy dla zapytania: gify misie tediKokuniu jak dobrze jak cudnie 

 sciskam ogromnie za tygrysie 

 prosze serce podlicz mnie 

 i slij listem zupelnie zwyklym zupelnie 

 wszytko doleci 

a slij jak bedziesz mic troszke czasu nie spieszy sie 

pozdrawiamy

 

W poniedziałek wyślę pierwsze przesyłki :)

Link to comment
Share on other sites

Mam nowe info z gminy :( Muszę pojechać nie do tej wskazanej przez nich pierwotnie lecznicy (dobrze, że się jeszcze nie umawiałam), ale tam gdzie gmina ma umowę, a to prawie 50 km ode mnie :( Zapytałam dlaczego mają weta z innego powiatu i powiedzieli, że tylko ten interweniuje po wypadkach komunikacyjnych z udziałem zwierząt, a oprócz tego leczy psy i koty, i chyba ten pierwszy argument jest ważniejszy :( No nic, pojadę, tylko najpierw muszę się umówić, a nie mogę się na razie do niego dodzwonić. Chyba będę musiała i tak wszystko przełożyć na przyszły tydzień, bo teraz sama chodzę na rehabilitację. Oby tylko Krówka do tej pory wytrzymała i np. nie miała rujki, bo pójdzie w pierony :( Nie mam dziś chyba dobrego dnia :(

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Koki-99 napisał:

Mam nowe info z gminy :( Muszę pojechać nie do tej wskazanej przez nich pierwotnie lecznicy (dobrze, że się jeszcze nie umawiałam), ale tam gdzie gmina ma umowę, a to prawie 50 km ode mnie :( Zapytałam dlaczego mają weta z innego powiatu i powiedzieli, że tylko ten interweniuje po wypadkach komunikacyjnych z udziałem zwierząt, a oprócz tego leczy psy i koty, i chyba ten pierwszy argument jest ważniejszy :( No nic, pojadę, tylko najpierw muszę się umówić, a nie mogę się na razie do niego dodzwonić. Chyba będę musiała i tak wszystko przełożyć na przyszły tydzień, bo teraz sama chodzę na rehabilitację. Oby tylko Krówka do tej pory wytrzymała i np. nie miała rujki, bo pójdzie w pierony :( Nie mam dziś chyba dobrego dnia :(

Znalezione obrazy dla zapytania: gify misie teddyojej 

i ja sciskam modle

aby sie udalo jak nejlepiej dla krowenki 

imionko cuuudne

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, Koki-99 napisał:

Dziękuję Nadziejko. Fajne jest to, że ona na to imię zaczyna reagować, a może na mój głos?  d0eddd5ffce1e01c69796ce08feb9608.gif

Tylko ja do niej gadam przecież.

Na glos Twojci i na wszytko Twoje 

 matko jak dobrze ze niema strasznej zimy

modle aby tam u tycg wetiw daleko ...aby wszystko zrobili jak najlepiej

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, beataczl napisał:

o rany ..i znowu pod gorke...ale argumentacja gminy jakas dziwna ja jej nie rozumiem, chyba kazdy wet potrafi wykastrowac kota, czy sie myle..moze maja z tamtym jakas umowe spisana..tylko czemu wczesniej innego weta wskazywali

Bo to ten wet, o którym mi mówili, że on musiałby przyjechać, zabrać do siebie, wysterylizować, przetrzymać parę dni i potem przywieźć z powrotem. Ponoć za duże koszty dla gminy. Teraz jak mają już tylko za sterylkę zapłacić, to jest ok. W końcu sama się zdeklarowałam, że kotkę zawiozę i przetrzymam, tylko do mojej lecznicy mam 18 km, a do tej z którą gmina ma umowę dokładnie 47. Pojadę, byle bym się jakoś z facetem umówiła. Teraz jeżdże na 10.30 do 12.00 na rehabilitację. Myślałam, że do mojej lecznicy, która jest czynna od 10.00 kokę zawiozę, potem na reh, potem do domu i po południu ją odbiorę. Tam, tak daleko nie opłaca mi się dwa razy jechać, muszę ją zawieźć i poczekać. Dlatego chyba dopiero w poniedziałek to załatwię. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...