Jump to content
Dogomania

Cyganek z nienaturalnie wykręconą nóżką już po operacjach. Ma domek :)


Alvenka

Recommended Posts

Piesek pojawił się koło mojego podwórka na początku stycznia. Usłyszał szczekanie mojej suni i próbował się dostać na podwórko.
Z początku nie widziałam jego nogi ale gdy odwrócił się i biegał wzdłuż siatki to zobaczyłam, że ma coś z nóżką. Pomyślałam, ze pies musi być po wypadku bo ta noga była nienaturalnie wygięta do tyłu. No i klops, bo ja w tym temacie laik ale wiedziałam, że pies potrzebuje pomocy. Zabrałam swoją sunię do domu otworzyłam furtkę aby pies wszedł na podwórko. Wszedł a ja z obawą czy mnie nie pogryzie obejrzałam mu nogę czy nie ma ran. Noga była bez ran i to widocznie musi być stare złamanie?  Dałam mu miskę jedzenia które praktycznie w mgnieniu oka zjadł ale jeszcze wcześniej gdy chciałam mu zaraz po postawieniu troszkę przestawić miskę to praktycznie chciał mi rękę odgryźć pokazując swoje kły. :(
Zadzwoniłam do koleżanki która ma podobnej wielkości psa aby przyniosła mi kaganiec i smycz bo się go bałam niestety. Potem okazało się, że nie ma problemu założenia mu uprzęży choć z trudem bo bawić się chciał.
Tak piesek wyglądał na początku

6ec320999b3c9291m.jpg ede0334485daaad2m.jpg e04652c6f7e26b23m.jpg 

Miałam dwa wyjścia, zadzwonić do gminy na interwencję albo schronisko Wojtyszki.
Szukając dla niego pomocy z przejęciem pieska każdy tylko radził, ze pies natychmiast powinien trafić do lekarza, jakbym tego nie wiedziała.
Okey, skoro fundacje nie chciały w inny sposób pomoc to zdecydowałam się sama zająć się pieskiem, choć ja od długich lat zajmuję się tylko potrzebującymi kotami.
Zadzwoniłam do sprawdzonego super lekarza i uzgodniłam termin wizyty.
Podczas wizyty po prześwietleniu okazało się, że to nie złamanie...
https://web.facebook.com/CentrumVetHouse/
eef1eae29a280612m.jpg 32867cf61ef31a2em.jpg 020b4e18d18398abm.jpg d704c7d51d7f3068m.jpg f1f5fe30af54b140m.jpg

f7f5d4b49d2be3cem.jpg

Piesek został w szpitalu i czekał na bardzo poważną operację a właściwie kilka w jednej aby uratować nogę.
Koszt to 5 tysięcy razem z tomografią komputerową.
Operacja odbyła się 13 stycznia i piesek tak wygląda :)

761e48a74c5eb289m.jpg 8835d790e9edaa15m.jpg ac800bb14613040fm.jpg 2347bb376215d5dbm.jpg 031cf2ca94987716m.jpg

4ac403776645bb62m.jpg

Założyłam mu wątek na miau i tam można filmiki obejrzeć przez fb.
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=196820

Ostatecznie szukając w akcie desperacji pomocy dla tego pieska znalazła się fundacja która zgodziła się mi pomóc i założyła zrzutkę dla Cyganka bo tak psiaczek dostał na imię.

Zapraszam serdecznie do pomocy w opłaceniu faktury za uratowanie Cygankowi nóżki https://zrzutka.pl/457zwk

Piesek jest cały czas u mnie bo nikt jak do tej pory nie chce go przejąć. Ja naprawdę mam sytuację fatalną bo stado kotów ale i ogrom dodatkowej pracy dla nas jako niepełnosprawnych.
Oczywiście mogłam się pozbyć problemu, ale na pewno już Cyganek nie miałby już nogi i byłby w Wojtyszkach.

Nie wiadomo też czy nie będzie potrzebna kolejna operacja korekcyjna aby ta noga nie uciekała mu na zewnątrz o czym wspominał już doktor po operacji.

Przepraszam, jeśli coś źle napisalam czy niezgodnie z regulaminem, uczę się tutaj dopiero i rady mile widziane.

Wpłaty na opłacenie faktury 2100 złotych za kolejną operację Cyganka.
Dogo
90zł.-Agnieszka-znajoma elik
100zł.- OD ALEXOWEJ WATAHY
795zł.- bazarek Havanki (745+50)
145zł.- elik
20zł.-  dwbem
100zł.- OD ALEXOWEJ WATAHY
570zł.-bazarek elik

Miau
225zł.+10zł.=235zł.-bazarek kocka
50zł.-Barbara A.
30zł.-Anonim
345zł.-bazarek mój (Alvenka)

 

.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Rozliczam! na ratunek Cygankowi sercem calem do 30 stycznia.

 

Ogromnie ogromnie pozdrawiam tulinkam Cygunia 

 Alvenko wstawim tu kramik 

 zakonczony rozliczam

w poniedzialek juz moze bede miec wszystkie pieniazki

z bazareczku

 od cudnych Dobrychduszek

       bedzie ok 170 zl

                                         

Link to comment
Share on other sites

19 minut temu, Nadziejka napisał:

Rozliczam! na ratunek Cygankowi sercem calem do 30 stycznia.

 

Ogromnie ogromnie pozdrawiam tulinkam Cygunia 

 Alvenko wstawim tu kramik 

 zakonczony rozliczam

w poniedzialek juz moze bede miec wszystkie pieniazki

z bazareczku

 od cudnych Dobrychduszek

       bedzie ok 170 zl

                                         

Bardzo, ale to bardzo dziękujemy Nadziejko za okazane serduszko dla Cyganiątka.fde15b35b333e231251fe6d418b3e025.gif
Dziękuję też kupującym jak i za cegiełki dla pieska.fde15b35b333e231251fe6d418b3e025.gif
615624a28d3e571f88c291d816a5eca3.gif

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, beataczl napisał:

Cyganek ma watek na dogo...super!

poniewaz zle widze, co bylo przyczyna zlamania tej nozki czy tez byla nie zlamana?...

 

To była bezlitosna diagnoza czyli;
Wada rozwojowa (najpewniej wrodzona) lewego stawu kolanowego: szpotawość stawu kolanowego ze

zwichnięciem rzepki IV stopnia, przykurczem mięśnia czworogłowego i rotacją wewnętrzną kości podudzia.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Alvenka napisał:

 

To była bezlitosna diagnoza czyli;
Wada rozwojowa (najpewniej wrodzona) lewego stawu kolanowego: szpotawość stawu kolanowego ze

zwichnięciem rzepki IV stopnia, przykurczem mięśnia czworogłowego i rotacją wewnętrzną kości podudzia.

o rany...brzmi okropnie  :(

biedny Cyganek

Link to comment
Share on other sites

Moja mama niedawno robiła podobną operację u swojej suni. Po operacji łapka też uciekała bardzo, ale po miesiącu chodzenia na zabiegi rehabilitacyjne wszystko się unormowało. Widziałam ją kilka dni temu i nie ten pies, śmiga na czterech. Niesamowite ile pomogły zabiegi.

U Cyganka też może tak sie uda bez konieczności korekty.  Podpytaj  u rehabilitantów, bo nasza ma 50% znizki dla bezdomniaków. 

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, Nadziejka napisał:

190 zl! Rozliczony Cygankowi! Dziekujemy Stokroc Serca!do 30 stycznia.

         Wyslalam z kramku ku Cioci calosci juz  190 zl

pozdrawiam goraco pozdrawiam caluni czas

Wpłata już jest na koncie dla Cyganka, dziękuję ciociu Nadziejko wraz z kupującymi  za pomoc.a5f1f7b41d71db7931215b4e32206fa5.gif
fb857af36c5d8d672ac9e58c5bc885a9.gif
 

Cyganek pięknie dziękuje za okazane serca.

829eb781102725d8med.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...