Jump to content
Dogomania

OBNIŻKA O 2 ZŁ !! DZIŚ KONIEC !!!Dom książki. Do 06.02. g 22


Recommended Posts

Witam tym razem na bazarku tworzonym na pokrycie potrzeb malutkiej Nuny , która przebywa w hoteliku. Dziewczynka jest goła i wesoła , a ja z nią ( co prawda nie goła :) )

https://www.dogomania.com/forum/topic/351250-nuna-wielka-jak-kot-w-hoteliku-pod-moją-opieką/page/2/#comments

 

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/82735085_114990516500271_742164258485174272_n.jpg?_nc_cat=105&_nc_ohc=0jXkc_sEZTMAX9YIITK&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=094d6916bb365f995e146b67b0beb188&oe=5EA26BF1

 

Koszt pobytu w hoteliku to 400 zł / miesiąc z karmą + 190 zł sterylizacja + 50 zł transport. Mamy na koncie wielkie 0

Wszystkie koszty poniosła bukowa , która adoptowała Nunę.  W tej sytuacji pieniądze przeznaczam na pomoc kolejnej mojej podopiecznej Lilu , która też juz pojechała do DS , ale dług został.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Dzięki, będzie razem. Tylko na czyj adres? bryy Nuna poszła wczoraj do DS u dogomaniackiej bukowa.   Dochód z tego bazarku przeznaczę na inną biedę, przypuszczalnie Lili ze schronu w

Zasady bazarku

Książki  licytujemy , opcja KT możliwa , gdy oferta przebije o 50 % aktualną cenę.

na wpłaty czekam 5 dni od momentu wysłania danych do przelewu

koszt przesyłki rejestrowanej , zaokrąglony do pełnych złotówek na opakowanie , pokrywa kupująca.

Możliwość odbioru we Wrocławiu.

Rozliczenie

agasz 10 zł

agusiazet  24 zł

Aldrumka 8+ 2 =10 zł

Anna G-R 60 zł

Kamyczek kosmyczek 25 zł

plastelina 8 zł

Smyku 45 zł

tomcug 60 zł

uxmal 22,5 zł

 

------------------------------

 

razem: 264,5 zł

 

Link to post
Share on other sites

Większość książek jest nowa albo raz przeczytana.

1. Ślady na piasku - Ewa Krystyna Hoffman - Jędruch

Spod austriackiego zaboru, przez wolną Polskę, tragiczny rok 1939, Starobielsk, służbę w armii generała Andersa po przymusową emigrację: Anglię, Argentynę aż do Stanów Zjednoczonych. Pogmatwane losy rodzinne, w pewnym sensie symboliczne, bo odzwierciedlające sytuację wielu polskich rodzin, z którymi historia obeszła się w mniej lub bardziej brutalny sposób. Zbiorowy pamiętnik łączący wspomnienia autorki ze wspomnieniami jej matki, brata, wuja i ciotki. Szkice z życia w austro-węgierskiej Galicji i w przedwojennym Lwowie, wojenna historia rodziny,

CW 20 zł

DSC05310.jpg

2.

Bohaterami tej „prywatnej” historii z Historią w tle są najbliżsi krewni autorki: babka, rodzeństwo babki, ciotki, wujowie i kuzyni. Zasymilowani Żydzi – polscy inteligenci. Pracowici pozytywiści, którzy za swoje główne zadanie uznali służbę narodowi. Romantyczni szaleńcy, którzy uwierzyli, że można dźwignąć z posad bryłę świata. Jedni i drudzy znaleźli się później w diabelskich trybach totalitaryzmów: komunistycznego i hitlerowskiego.

CW 20 zł   Anna G-R KT za 30 zł

DSC05292.jpg

3.

Wenecja - miasto masek i zagadek, gdzie wąskie uliczki i przejścia tworzą gigantyczny labirynt, który dezorientuje i pogłębia wrażenie tajemnicy. To urzekające i nieuchwytne miejsce balansujące na krawędzi między nieśmiertelnością i zniszczeniem. Dla sugestywnej i pełnej niespodzianek opowieści Berendta punktem wyjścia jest pożar zabytkowej opery weneckiej La Fenice - zdarzenie, do którego doszło wieczorem 29 stycznia 1996 roku. Zgłębiając niczym detektyw naturę życia w tym niezwykłym mieście i dociekając przyczyn pożaru, odmalowuje frapujący portret jego mieszkańców

CW

DSC05295.jpg

4. Cw 10 zł    Smyku KT za 15 zł

DSC05297.jpg

5.SPRZEDANA "Tak więc siedziałyśmy z mordercami naszych przyjaciół pijąc na komendę ohydny zbożowy alkohol, pozwalając się pieścić i przyciskać, wdychając ich zionące wódczanym odorem oddechy. Zastraszone, mdlejące z obrzydzenia, nie mówiłyśmy nic, nie opierałyśmy się, jak gdyby czarodziej przeobraził nas w lalki"*. --- *Miao Sing, "Wyznania chińskiej kurtyzany

CW 10 zł  uxmal CW  Smyku KT za 15 zł

DSC05300.jpg

Link to post
Share on other sites

6. sprzedana  CW 10 zł  Smyku KT zA 15 ZŁ

DSC05302.jpg

7. Jak żyje się w miejscu, w którym wszystko kojarzy się z polityką? Jak opisać kraj i ludzi, których życie nieustannie związane jest z wojną i terrorem? Paweł Smoleński znalazł niezmiernie eleganckie wyjście. Pisze o codzienności, o tym jak żyje się w państwie, w którym część obywateli z dnia na dzień stała się mniejszością. I jest mu z tym źle, tak jak Arabom uwięzionym w swoim, a jednak obcym miejscu na ziemi, gdzie cudza jest flaga, hymn, język, religia i historia. Przez lata, które upłynęły od czasów wojny ta obcość nieco się oswoiła, wyblakła, ma swoje prawa i przywileje, ale wciąż pozostaje tęsknota za krajem, w którym: "jak Arab strzela, to Żyd się cieszy, bo razem im się udało"

CW  8 zł  Aldrumka CW

DSC05304.jpg

8. Kolejna zagadka do rozwikłania. Tym razem to Joanna jest podejrzewana (bo czyż nie "Wszyscy jesteśmy podejrzani"?) o dokonanie mordu na swoim "ulubionym znajomym". Dialogi skrzące się humorem, wartka akcja, znane i lubiane postacie.

CW  8 zł

DSC05306.jpg

9. Największym szczęściem Izoldy Regensberg miał się okazać fakt, że urodziła się bez wyrazistych semickich rysów: mogła się stać Marią Pawlicką, by próbować ocalić swego męża, wywiezionego do obozu w Mauthausen. Izolda-Maria straci całą rodzinę i via Wiedeń trafi do Oświęcimia, by znaleźć się w Berlinie jako ... rasowa Niemka, a po wojnie jej dramatyczna odyseja bynajmniej się nie skończy. Hanna Krall opowiada dzieje bohaterki w charakterystyczny dla siebie sposób, bez patosu, w lapidarnych, niebywale sugestywnych obrazach-epizodach.

CW 10 zł   agasz CW

DSC05308.jpg

10. Lucinella zaczyna się jak klasyczna satyra na środowisko literackie. Od pierwszego zdania wszystko wskazuje na to, że mamy do czynienia z książką obśmiewającą mieszkańców słynnej kolonii pisarskiej Yaddo pod Nowym Jorkiem. Segal ukazuje zamkniętą społeczność poetów, krytyków i wydawców, których trawią jednakowe koszmary, lęki i nadzieje.

Tytułowa bohaterka miota się pomiędzy nudną codziennością a własnym wyobrażeniem o sobie jako pisarce, między pragnieniem a niemożnością tworzenia. Lecz początkowy realizm opowieści wkrótce topnieje – pisze Barbara Kopeć-Umiastowska. – Do akcji wkraczają Zeus i Hera, krytycy literaccy przemawiają z Olimpu, dyskusje panelowe zamieniają się w teatr awangardowy, a narratorka w rożnych towarzyskich sytuacjach występuje równocześnie dodatkowo w dwóch osobach – jako Lucinella młodsza i Lucinella starsza.

A zatem baśń? Owszem. Eksperyment literacki? Jak najbardziej. Zarazem jednak błyskotliwa i inteligentna opowieść o akcie tworzenia i sposobach istnienia literatury.

CW 15 zł

DSC05256.jpg

 

Link to post
Share on other sites

11. Seria książek dla wczesnych nastolatek.

CW za komplet 12zł         agusiazet CW

DSC05248.jpg

12.Seria książek dla wczesnych nastolatek.

CW za komplet 12zł  agusiazet CW

DSC05249.jpg

13. Szanowna Czytelniczko, Szanowny Czytelniku!

Przeczytaj przygody Jaśka i... improwizuj. Przygotuj spektakl o Jaśku w gronie przyjaciół, z pomocą rodziców i rodzeństwa, w szkolnej świetlicy. Nudzisz się, bo w okolicy nie ma nikogo, kto chciałby się bawić? Zrób sobie teatr. Niech bohaterów zagrają chusteczki higieniczne, figurki Lego i przytulanki. Przeczytaj sztukę, zmieniając głosy, nagraj słuchowisko, nakręć film. Nie umiesz jeszcze czytać? Nie szkodzi. Poproś kogoś, żeby przeczytał Ci książkę, a potem sam/sama wymyśl nowe przygody Jaśka. Po prostu baw się!
CW 10 zł

DSC05250.jpg

DSC05251.jpg

DSC05253.jpg

Link to post
Share on other sites

15.Brudna piłka

Książka o brudnych tajemnicach futbolu, wykradanych i ujawnianych przez grupę młodych ludzi. Czyta się ją momentami jak dobry kryminał, zapominając, że to wszystko zdarzyło się naprawdę. A właściwie: dzieje się nadal, bo Football Leaks z pomocą „Der Spiegel” i innych redakcji nadal wyciągają na widok publiczny większe i mniejsze grzechy piłkarzy, menedżerów i prezesów piłkarskich.
CW 15 zł

16. „Ostępy nocy” to pełna niedopowiedzeń intryga miłosna, w której uczestniczy grono ekscentrycznych postaci. Robin Vote, młoda amerykańska femme fatale, krąży między trojgiem admiratorów: Feliksem Volkbeinem, włoskim Żydem udającym austriackiego arystokratę, Norą Flood, właścicielką najbardziej osobliwego „salonu” w Ameryce, oraz Jenny Petherbridge, bogatą wdową naśladującą cudze biografie. Wydarzenia komentuje samozwańczy doktor Matthew O’Connor, którego nieokiełznane gadulstwo i fanfaronada przywodzą na myśl Szekspirowskiego Falstaffa.
Cw 10 zł

 

DSC05254.jpg

17. W styczniu 2011 roku w Syrii rozpoczęły się protesty przeciwko rządom Baszszara al-Asada. Początkowo pokojowe demonstracje szybko przerodziły się w bratobójczą wojnę domową. Chaos ogarniętego konfliktem wewnętrznym kraju wykorzystało ISIS, co w 2014 roku doprowadziło do powstania iracko-syryjskiego kalifatu – Państwa Islamskiego.

CW 10 zł     tomcug CW

DSC05261.jpg

18. Pakistańska gościnność przejawia się między innymi we wspólnym piciu herbaty. Po wypiciu jednej filiżanki przybysz pozostaje nieznajomym. Po drugiej staje się przyjacielem. Po trzeciej dołącza do rodziny. A rodzina to przecież rzecz święta.

CW 10 zł  tomcug CW

DSC05263.jpg

19. to przejmujące wspomnienia kobiet, które przeżyły piekło niemieckiego obozu zagłady Auschwitz. Autorka rozmawiała z każdą z bohaterek i spisała ich przeżycia z perspektywy siedemdziesięciu kilku lat. Każda historia jest inna. Oto niektóre z nich.
Alina Dąbrowska w obozie spędziła dwa i pół roku. Była poddawana eksperymentom Mengele.
Leokadia Rowińska do obozu trafiła w trzecim miesiącu ciąży. Wspomina, jak okrutnie traktowane były kobiety oczekujące potomstwa. Ireneusz Antoni, bo takie imię nadała swojemu synkowi...

CW 15 zl     gryf80 16 zł tomcug KT za 24 zł

DSC05267.jpg

20.SPRZEDANA  Książka nagrodzona Pulitzerem udowadnia, że wielki głód na Ukrainie był drugim, po Holocauście, największym aktem ludobójstwa XX wieku.

W 1929 roku Stalin zainicjował politykę masowej kolektywizacji, która odebrała ziemię milionom chłopów. Efektem był śmiertelny głód w latach 1931-32, który pociągnął za sobą 5 milionów ofiar. Zamiast rozwiązać głodowy problem, Stalin postanowił wykorzystać go do swoich politycznych celów…

CW 20 zł    Anna G-R KT za 30 zł

DSC05270.jpg

Link to post
Share on other sites

21. Przepięknie wydana książka

Droga Mamo! Przed Tobą niezwykłe, pełne emocji miesiące. Oto jesteś świadkiem prawdziwego Cudu - w Twoim brzuchu rozwija się nowe życie, Twoje Dziecko. Czasami trzepocze delikatnie jak motyl, czasami rozpycha się i kopie, fika koziołki. Ciesz się tymi niezwykłymi chwilami. Właśnie teraz nawiązujesz wyjątkową relację z najbliższą Ci osobą na świecie. Przeżyj tę ciążę tak, jak tego pragniesz. Zatroszcz się o siebie. Pozwól sobie na odpoczynek, jedz pyszne, zdrowe potrawy, spaceruj po łąkach, tańcz w deszczu - rozkwitaj! Możesz oczywiście napotkać sporo trudów

CW 25 zł

DSC05265.jpg

DSC05266.jpg

22. Zylce, ajntopy, jarmuże, zuptówki, kluchy z kaspusta, parzychy, rosoły z nudlami, czerniny, gapie zupy, dukane pyry, poliwki, golce… to tylko nieliczne potrawy, które nieodłącznie można kojarzyć z kuchnią pomorsko-wielkopolską. Co zaś one oznaczają dokładnie, jak je przygotowywano, kiedy je jadano, jakie obrzędy były z nimi związane (zwłaszcza w nawiązaniu do świat wielkanocnych), tego właśnie czytelnicy mogą się dowiedzieć z tej książki. 265 str.

CW 10 zł

DSC05272.jpg

DSC05273.jpg

Link to post
Share on other sites

24. Ucho Igielne” to poruszająca medytacja nad ludzkim losem, pamięcią i historią, zagadkowością intymnych relacji, a przede wszystkim nad tajemnicą spotkania młodości i starości. W powieści Myśliwskiego jak w lustrze odbija się kawał polskiej historii ze wszystkim, co w niej dramatyczne, bolesne, przemilczane i niewypowiedziane. Przede wszystkim jednak jest to rzecz o tym, jak upływający czas odciska piętno na ludzkim doświadczaniu siebie i świata. Piękna, głęboka literatura, w której przenikliwość obserwacji i swoista czułość wobec człowieka splatają się z wymiarem symbolicznym.

CW 15 zł

DSC05279.jpg

25. Książka świetnie wydana, dobry papier, ładny druk. Jeśli chodzi o informacje na temat żywienia, zostały one przedstawione w sposób przystępny, duży plus za skupienie się na opisie poszczególnych produktów. Przepisów sporo , każdy znajdzie coś dla siebie.

CW 20 zł zafoliowana

DSC05283.jpg

26.Stary kupiec, Ebenezer Scrooge, znany ze swego skąpstwa, powraca w Wigilię Bożego Narodzenia do domu po pracy w swoim kantorze. Tam zjawia mu się duch jego wspólnika, Jakuba Marley'a, który ostrzega: jeśli Scrooge się nie zmieni, po śmierci czeka go wieczna męka. Zjawa zapowiada także odwiedziny trzech innych duchów

Na książce widnieje napis firmowy
CW 8 zł
 

DSC05281.jpg

27. SPRZEDANA Wydanie z 1982 r , a więc prawie antyk . Piękne ryciny.Stan idealny. 566 stron. Twarda oprawa

CW 15 zł   uxmal KT za 22,5 zł

 

DSC05284.jpg

DSC05285.jpg

 

Link to post
Share on other sites

28.Zafoliowana.

CW 10 zł

DSC05282.jpg

 

29. Zakochał się. To było jego życiem". Tak kończy się nieoficjalny nekrolog Leo Gursky'ego, wesołego, niezwykłego, niezapomnianego człowieka, który osiemdziesiąt lat wcześniej urodził się w niewielkim miasteczku w Polsce. Tam się zakochał i napisał książkę. Tuż przed wybuchem wojny jego ukochana wyjechała z Polski. Leo, ukrywając się w piwnicach i lasach, uniknął tragicznego losu, jaki stał się udziałem całej jego rodziny. Uciekając przed nazistami, dociera do Nowego Jorku. W jego życiu brakuje kobiety, którą kochał od zawsze, syna, któremu nikt nie powiedział, że Leo jest jego ojcem

CW 10 zł  tomcug CW

DSC05289.jpg

30. Bardzo ciekawa analiza konfliktu koreańskiego, który z niewiadomych dla mnie względów jest zapomniany w Stanach Zjednoczonych. Max Hastings sprawnie prowadzi czytelnika od genezy konfliktu, nasilenia się napięcia, aż po sam finał czyli wybuch wojny.

CW 8 zł

DSC05288.jpg

31.SPRZEDANA  W Trzeciej Rzeszy niemieckie kobiety odgrywały bierną rolę.
Początkowo sprowadzała się ona do dwóch rzeczy: prowadzenia domu i wychowywania dzieci. Jednakże po wybuchu wojny w 1939 roku, z powodu niepowetowanych strat zarówno w zasobach ludzkich, jak materialnych, władze musiały zmienić kurs wobec żeńskiej części młodzieży. Od końca 1943 roku aż do upadku i kapitulacji Trzeciej Rzeszy dziewczęta wcielano do wojska. Uczono je obsługi karabinów, broni maszynowej i przeciwpancernej, konstruowania min pułapek. Była to daremna próba zapobieżenia nieuchronnej klęsce.

Zamężnym kobietom przeznaczono wyłącznie rolę żon i matek, o tym, aby pracowały zawodowo, nie mogło być mowy. Kobiety bezdzietne uważano za zdrajczynie, natomiast wielodzietnym matkom przyznawano odznaczenia i nagrody pieniężne. Kobietę niemiecką, która urodziła sześcioro dzieci, czekało wyjątkowe wyróżnienie: herbatka z samym Führerem. Młode dziewczyny, w wieku 10–18 lat, zachęcano do wstąpienia do organizacji Jungmädelbund i Bund Deutscher Mädel. Powstały po to, żeby objąć dziewczyny i młode kobiety kontrolą państwa, które dzięki temu mogło zrobić z nimi, co chciało, i odpowiednio nimi manipulować.

Teraz, wiele lat później, kobiety odsłaniają mało znane fakty dotyczące lat spędzonych w orgnizachach, które oprócz maszerowania i witania się okrzykiem „Heil Hitler”, wielogodzinnych treningów i natrętnej propagandy pełne były mroczniejszych momentów.

CW 15 zł     tomcug CW  .Kosmyczek Kamyczek KT za 25 zł

DSC05290.jpg

DSC05291.jpg

Link to post
Share on other sites

Dzień dobry. Miałam prz z chwilę myśl aby dorzucić tu książki , które pozostały z moich bazarków, ale tym razem zrezygnowałam ze względów logistycznych 

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, tomcug napisał:

Dzień dobry. Poproszę za wywoławczą nr 17, 18, 19, 31.

Dziękuję pierwszej klientce.

18 minut temu, NikaEla napisał:

Dzień dobry. Miałam prz z chwilę myśl aby dorzucić tu książki , które pozostały z moich bazarków, ale tym razem zrezygnowałam ze względów logistycznych 

Może innym razem.

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, agusiazet napisał:

Dzień dobry:) Poproszę nr 11 i 12 każdy po 12 zł:)

Dziękuję, już zapisuję

1 godzinę temu, tomcug napisał:

jeszcze tę za wywoławczą poproszę. 

prosię bardzo

Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, uxmal napisał:

Poproszę 27 za kt.

dziękuję

2 minuty temu, uxmal napisał:

I nr 5 za cw.

dziękuję

Przed chwilą, uxmal napisał:

Nr 31 też kusząco brzmi. Oglądaliście serial "Opowieści podręcznej"?

nie oglądam TV

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Announcements


×
×
  • Create New...