Jump to content
Dogomania

Pies uciekinier co to robić


Tt-sport

Recommended Posts

Witam . 

Mam suczkę roczną oczarka środkowo azjatyckiego . 

Przed pierwszą ucieczką nie wykazywała żadnych prób ucieczki . Problem rozpoczął się w okresie sylwestra sunia bała się wystrzałów i dała drapaka.. na okres sylwestrowy trzymaliśmy psa w domu na dłuższą metę nie wchodzi to w grę .potem chyba zrozumiała że może sobie uciec i ma z tego świetna zabawę .

Zabezpieczyłem posesję i sunia do póki ma towarzystwo człowieka jest ok zostaje sama i daje drapaka ... Ogrodzenie jest zabezpieczone jak się da najlepiej ale gdy zostaje sama tak długo kopie i kombinuje że ucieka ... 

Niestety zostałem zmuszony wybudować kojec ale po 1 szkoda mi by pies na moją nieobecność siedział w kojcu po 2 pies pełni rolę struża ( na posesji której mieszka mam magazyn w ciągu dnia zawsze ktoś się kręci i ma towarzystwo . ) Problem polega na tym że są  dni kiedy muszę wyjechać na kilka dni . Psem w ten czas opiekuje się żona która nie posiada prawa jazdy i gdy pies ucieknie a ona nie będzie mobilna będzie nie lada problem po 1 dla żony a po 2 dla psa bo boje się że w końcu potrąci ja auto ..

I teraz pytanie co robić .. 

Wpadłem na pomysł by sprezentować jej towarzystwo w postaci drugiego pieska chętnie atoptuje jakiegoś czworonoga .może nie będzie się jej nudzić i zaprzestanie ucieczek . Lub poprostu będę miał problem bo uciekną dwa . 

Proszę o poradę od kogoś kto miał podobny problem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...