Jump to content
Dogomania

Wybór rasy


Szulik123

Recommended Posts

Witam

Przychodzę do was z problemem wyboru rasy przyszłego towarzysza. Mieszkam w dużym mieszkaniu w bloku, bez dzieci i innych zwierząt. Jestem młody, mam wiele energii i stosunkowo sporo czasu. Szukam psa z którym będę mógł pobiegać oraz go wyszkolić. Wygląd psa nie gra roli, co do rozmiaru to szukam średniej wielkości czworonoga (około 45cm) . Przez całe życie miałem doczynienia z psami, aczkolwiek nigdy jeszcze nie brałem za nie pełnej odpowiedzialności. Czytałem sporo w internecie na temat wyboru rasy zwierzaka, ale odnoszę wrazenie że tylko namieszało mi to w głowie, dlatego zasięgam się pomocy bardziej doświadczonych hodowców. Z góry dziękuje za rady :) .

 

Link to comment
Share on other sites

Jeśli nie masz dzieci, nie masz zwierząt, masz czas, który można poświęcić psu, szukasz średniego psa z energią... polecam kundelka ze schroniska! W każdym kolorze i w każdym wariancie, spory wybór! Mógłbyś być idealnym domem dla jakiegoś psiego nieszczęścia, mógłbyś pomóc. W schronisku można znaleźć pieski uwielbiające długie spacery, bieganie, ruch, a muszą godzinami siedzieć w kojcach :( Naprawdę, przemyśl! Nie jestem przeciwna psom rasowym, ale jeśli ktoś nie ma do końca sprecyzowanych planów, ani dodatkowych przeszkód do adopcji (np dziecko z alergią, koty lub inne zwierzęta) to adopcja pieska ze schroniska jest dobrym wyborem. Jest też wyzwaniem, ale wyprostowanie takiego pieska, jego uczucie - to najlepsza nagroda! 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Gdyby pies mógł być większy, ale nadal lekki, czekający w schronisku na kogoś, kto ma ochotę szkolić zwierzaka, to miałabym dla Ciebie kandydata w typie niedużego malinois, psa bardzo socjalnego i łagodnego, z bonusem w postaci nieodpłatnych zajęć ze szkoleniowcem w Krakowie - bez limitu czasowego, ile byś tylko chciał lub kilku bezpłatnych zajęć w Rzeszowie albo w Rybniku lub w Tarnowskich Górach - o ile mieszkasz blisko tych miast.

Szukam dla tego psa właśnie kogoś, kto chce szkolić.

Zainteresowany?

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...