Jump to content
Dogomania

chudy owczarek


MonikaRoc

Recommended Posts

Witam. Mam półtorarocznego owczarka niemieckiego, mam go od trzeciego miesiąca życia, jest dość chudy, łatwo mu wyczuć wszystkie żebra, są nawet nieco widoczne,wystają mu również nieco kości przy miednicy.Na spacerach czasami ludzie mówią,że jest chudy(chyba sugerują,że go głodzę). Pies ma bardzo duży apetyt, dużo energi, kupy małe,zwarte, bez rozwolnienia.Ma około trzy godzinny dziennie spaceru- dość intensywnego -biega luzem z innymi psami,ćwiczenia,zabawa itp, na śniadanie dostaje pół dziennej dawki karmy ziwi peak-tą lubi,inne suche nie bardzo(karma jest dość droga worek na miesiąc mogę kupić ale dwa,trzy worki to już za drogo)-na obiad mieso-różne-indyk,wołowina,baranina,ryba,podroby,wszystko lekko podgotowane,surowe odpada-wymieszane z ryżem i ważywami do tego różne dodatki jajko,jogurt,siemie lniane,oliwa z oliwek lub olej lniany,trochę spiruliny czasami tran albo puszeczka szprotek.Daje mu na obiad mniej więcej 350g mięsa,plus z 300g-250g wypełniacz i tyle samo ważywa plus dodatki.Wydaje mi się,że na 33kg wagi to dobra dawka biorącc pod uwage ,że dostaje około 300g na śniadanie ziwi peak gdzie dzienna dawka według producenta na jego mase to jakieś 550g.Staram się żywić jak najlepiej.Miał badania na trzustke-enzymy trawienne,plus badania krwi-wszystko wyszło dobrze,jest również regularnie odrobaczany.Mój poprzedni owczarek przy podobnej dawce ruchu i żywieniu był masywny nigdy żadnych problemów.Już nie wiem co mam robić żeby przytył,a może to tylko lekka paranoja.Czy jest możliwe ,że może mieć jakiegoś tasiemca,pomimo regularnego odrobaczania.Dołączam aktualne zdjęcia.Ma 33kg,nie jest kastratem.Czy może jest możliwe ,że nadal rośnie i dlatego jest jeszcze chudy.Bardzo bym prosiła o jakies rady,weterynarz twierdzi,że skoro badania są ok to nic się nie dzieje ale psiak jest dość chudy a może dawke pożywienia mu jeszcze zwiększyć?Była bym wdzięczna za jakieś rady.p3b3iefltp4n.jpgrdnaqugq5gxa.jpg

Link to comment
Share on other sites

spróbuj mu zwiększyć dawki pożywienia -jeśli żebra mu wystają, to może dostaje po prostu za mało jedzenia ;  i zobacz przez np miesiąc -jaki będzie efekt

  najprosciej po prostu dołóż mu mięsa do  500 gram (czyli o 150 gram więcej) 

jakie mięso mu dajesz? gotowane? indyka? wołowinę?

co mu dajesz jako dodatek/ wypełniacz? 

ile to jest pół dziennej dawki ziwi peak?

Link to comment
Share on other sites

Jeśli ten pies jest z hodowli, to porozmawiaj z hodowcą. Może pozostałe psiaki z tego miotu, też są podobnej budowy, może mają taką urodę poprostu. 

Karma, którą podajesz jest bardzo dobrą, ma dużą zawartość białka, a na takich karmach psy raczej nie tyją, co korzystnie wpływa na stawy w dalszej perspektywie.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje a odpowiedzi.Patmol dziena dawka ziwi peak na jego wage producent podaje 530-550g ,ja swojemu daje rano 300g, zaś mięsko podgotowje lekko,dostaje różne zawyczaj dwa dni wołowna,dzień baranina,dzień indyk(po kurczaku drapie się więc odpada) dzień ryba(biała,łosoś) dzień,dwa podroby-i tak od nowa.Wypełniacz najczęściej ryż-biały i brązowy,czasami kasza jaglana,z raz w tygodniu makaron.Zwiększe mu dawke mięsa do 500g tak jak piszesz.Zobaczymy.Poprostu troche mnie to dziwi bo mój poprzedni jadł troche mniejsze porcje,tyle samo ruchu miał i ważył 43kg.a na starość jak miał już koło 14 lat ruszał się już mało więc i z 45,46 kg-nie był gruby-poprostu potężny :) .Chciała bym wiedzieć jak wygląda rodzeństwo,musiała bym się skontaktować z hodowcą,piesek ma metryczke ale ja go mam od osoby,która go wzieła z hodowli,przez jakieś 3 tyg piesek był atakowany przez teriera,który już tam mieszkał i trzeba było poszukać mu innego domu-trafił do mnie :).Dzięuje za odpowiedzi zobaczymy czy coś się zmieni 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...