Jump to content
Dogomania

Po wypadku bezdomna Pikusia z porażonym tyłem prosi o pomoc w BDT/DS


Moli@

Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W krytycepolitycznej jest artykuł z 4 dniowego pobytu dwóch dziennikarzy. Długi - jak na współczesne czasy. Sytuacja jak w blair witch project. Tak mi się kojarzy. 

Z tego artykułu wynika że już wcześniej były zgony. Kobieta z dziećmi przeżyła, ojciec zmarł. Hipotermia. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.11.2021 o 18:38, rozi napisał:

Matka matką.

To, co się dzieje, to sprawy takiego kalibru, że ja (na przykład) wyłączam empatię i zwyczajnie egoistycznie boję się wojny.

Tym bardziej, że za sprawą rewelacyjnej polityki zostaliśmy sami jak palec w d... Wokół same wrogi. Nie wiadomo który większy i gorszy.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

sory za off. ale jak oglądam polskie filmy w starym kinie (uwielbiam je) i jest np film z 36 lu 37 r to ciągle mi lata w głowie.. Uciekajcie za 2-3 lata będzie tu rozpier...cha. A Wy tańczycie. 😞

To samo mam z Titanic'em 😄 Nie wchodź na ten statek! Leonardo Di Caprio.

Może warto zbierać manatki?

Link to comment
Share on other sites

MYśle, że Białoruś/Rosja tylko czeka na najmniejszy błąd naszych żołnierzy- tzn  błąd w sensie np jakiegoś niefortunnego strzału w stronę Białorusi... myśle, że prowokują po coś....nie dlatego by przepchnąc nam te kilka tysięcy osób... coś innego chcą osiągnąc i jedyne co przychodzi na myśl to niestety- wojna.

Sami się trochę prosiliśmy swoją polityką zagraniczną- skłócenie ze wszystkimi, podburzanie do wyjścia z UE. Cóż- prawie zostaliśmy z Węgrami-  (na pewno nam pomogą)

Rozwiązać ten kryzys można jedynie wpuszczając niezależne media i organizacje humanitarne i to JUŻ. prosząc o pomoc UE, NATO i kogo się da. Sytuacja jest skrajnie napięta Jest coraz zimniej, ludzie są wykończeni fizycznie i psychicznie - wszyscy. I napięcie będzie coraz większe aż na pewno to puści- nie ma tu innej opcji bez pomocy z zewnątrz. Ludzi którzy koczują pod granicą należy- w moim odczucie- zaopiekować a potem rozważać deportacje lub azyl. Te kilka tysięcy ludzi nie jest ŻADNYM zagrożeniem dla naszego kraju, religii, gospodarki. I wcale nie muszą u nas zostać- nie muszą a nawet nie chcą...byle zatrzymac napływ kolejnych 😞

W tym momencie i oni i nasze służby na granicy- wszyscy są ofiarami jednego szalonego umysłu.

Nie wiem czy czytałyście- wczoraj w nocy znaleziono ciało żołnierza- Polaka, prawdopodobnie popełnił samobójstwo. Dramaty rozgrywają się po obu stronach.

 

Mam nadzieje Moli, że dzisiejsza noc minęła Wam spokojniej. Mam też nadzieje, że nie masz za złe tych rozważań...ja przyznam szczerze, że gdzie mogę to wyrażam swoje zdanie, czuje że tak trzeba bo ludzi dobrej woli musi być więcej.

 

  • Like 5
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

 

" (...) Mam nadzieje Moli, że dzisiejsza noc minęła Wam spokojniej. Mam też nadzieje, że nie masz za złe tych rozważań...ja przyznam szczerze, że gdzie mogę to wyrażam swoje zdanie, czuje że tak trzeba bo ludzi dobrej woli musi być więcej."

 

Noc spokojna.

Przed chwilą (byłam z dronami na spacerku) karetki na sygnale jechały w kierunku Białego.

Sznur tirów ciągnie się już od Białego..., jadą kolejne - będą zatrzymywać przed wjazdem do miasta ( stać i czekać na poluzowanie kolejki)  od strony Warszawy ( komunikat z radia)

Nie mam nic przeciwko rozważaniom, wyrażaniem własnych opinii...

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.11.2021 o 08:43, Moli@ napisał:

 

Noc spokojna.

Przed chwilą (byłam z dronami na spacerku) karetki na sygnale jechały w kierunku Białego.

Sznur tirów ciągnie się już od Białego..., jadą kolejne - będą zatrzymywać przed wjazdem do miasta od strony Warszawy ( komunikat z radia)

😞

straszne 😞 😞  a te TIRy przed wjazdem do miasta w jakim celu będą zatrzymywać?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.11.2021 o 08:52, kiyoshi napisał:

😞

straszne 😞 😞  a te TIRy przed wjazdem do miasta w jakim celu będą zatrzymywać?

Droga Białystok - Bobrowniki to po jednym pasie w każdą stronę i wąskie / miękkie pasy drogowe. Od miasta stoi sznur tirów (posuwają się w ślimaczym tempie). Przejezdny jeden pas w obie strony (pojazdy uprzywilejowane też nim jeżdżą)  😞 Muszą zatrzymać tiry przed miastem - obwodnica przebiega przez peryferie Białego jest używana przez mieszkańców - usprawnia i przyspiesza dojazd do dzielnic. Sznur dużych samochodów utrudni przejazd mieszkańcom  o wypadki nie trudno i spaliny / hałas.

Link to comment
Share on other sites

Jak Royal nie szkodzi psu to dobrze. Może te weterynaryjne są lepsze od zwykłych. Ja suchej karmy żadnej swoim psom nie daję bo nie chcą jeść, kupuję puszki - najchętniej jedzą Rocco, czasem Animondę. A podstawą moich jest mięso z dodatkami - mam psy ponad 54 lata i zawsze tak karmiłam i psy nie narzekały.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.11.2021 o 11:39, uxmal napisał:

sorry Moli sorry Pikusiu,...

Kiyoshi ... rany dzięki. Miód na me serce. Też chodzę i płaczę 😞

Ja nie płaczę , ale dech mi zapiera i z bezsilności rzygać mi się chce. I też się boję wojny. A ten "ciepły człowiek" jak o nim jeden powiedział, jasne  że chce ugrać. Chce zniesienia sankcji. Kosztem tylu ludzi.  Obłęd.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.11.2021 o 08:26, kiyoshi napisał:

Moli... Szykuje z Limonka bazarek i chce 50% dochodu przekazać na Twoje pieski tylko proszę byś wskazała czy naPikusie czy lepiej na innego? 

Trudno powiedzieć ile utargujemy... 

 

 

Bardzo bardzo dziękuję Kobitki 🙂

Dla Szagusia..., na preparaty na stawy, wątrobę 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dnia 6.12.2021 o 19:17, kiyoshi napisał:

Moli, mam do Ciebie takie dziwne pytanie...

Czy pies który ma złamany kręgosłup potrafi się zwinąć w kłebek i tak zasnąć???

to ważne, a Ty masz Pikusie ze złamanym kręgosłupem

Wszystko zależy w którym miejscu kręgosłup jest złamany...im bliżej ogona tym większy zakres ruchów ..., ale tylnych łap nie przyciągnie pod nos pies ze złamanym kręgosłupem - przerwanym nerwem

Pikusia nie sypia zwinięta w kłębek..., sypia rozciąga, czasami lekko zwinięta -  na boczkach - może zmienić / przewracać się. Przewraca się odpychając się przednimi łapami jednocześnie unosząc tył i podrzucając w górę. Nigdy nie leży na plecach.

Może się wygiąć  i  umyć się pod ogonkiem (zaczęła to robić po wyrobieniu mięśni klatki) , pomiędzy łapkami  ale nigdy nie widziałam jej zwiniętej w kłębek

 

Może, mały psiak, który przed urazem był wysportowany / zwinny potrafi tak się wygiąć, że przyciągnie przód do tylnych łap. Od wetów wiem, że im mniejszy piesek tym sprawniejszy po urazie

Link to comment
Share on other sites

Dnia 7.12.2021 o 07:21, Moli@ napisał:

Wszystko zależy w którym miejscu kręgosłup jest złamany...im bliżej ogona tym większy zakres ruchów ..., ale tylnych łap nie przyciągnie pod nos pies ze złamanym kręgosłupem - przerwanym nerwem

Pikusia nie sypia zwinięta w kłębek..., sypia rozciąga, czasami lekko zwinięta -  na boczkach - może zmienić / przewracać się. Przewraca się odpychając się przednimi łapami jednocześnie unosząc tył i podrzucając w górę. Nigdy nie leży na plecach.

Może się wygiąć  i  umyć się pod ogonkiem (zaczęła to robić po wyrobieniu mięśni klatki) , pomiędzy łapkami  ale nigdy nie widziałam jej zwiniętej w kłębek

 

Może, mały psiak, który przed urazem był wysportowany / zwinny potrafi tak się wygiąć, że przyciągnie przód do tylnych łap. Od wetów wiem, że im mniejszy piesek tym sprawniejszy po urazie

dziekuje Moli....

Pytałam bo wczoraj doszło do bardzo przykrej sytuacji, wet uśpił nam psa twierdząc że ma  złamany kręgosłup (na oko ocenił, bez RTG)...ale pies był idealnie zwinięty w kłebek...4 dni leżał na poboczu drogi nim zgłoszono do gminy......

😞 Serce pęka....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...