Jump to content
Dogomania

Po wypadku bezdomna Pikusia z porażonym tyłem prosi o pomoc w BDT/DS


Moli@

Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dnia 11.11.2021 o 14:43, dwbem napisał:

Cudna sunia ale nie znacie lepszej karmy od Royala? Najdroższe i najgorsze badziewie.

Naprawdę nie mam doświadczenia z karmami weterynaryjnymi, wet zasugerował Royala...

Je więcej, za chwilę musimy kupić następny worek..., dużo ruchu i apetyt większy 

Link to comment
Share on other sites

Czaki i Flapi z ograniczeniem prędkości ,) Pikusia na "publicznych" drogach na smyczy...bo rowery hulajnogi ale w alejkach pozwoliłam wcisnąć gaz ,) Witała się z sąsiadami, wąchała - zostawała w tyle / wyprzedzała...,  sprawdza gdzie jesteśmy, czeka na powolniaków 🙂

 

9b9a47fdec67b916med.jpg

acf24f3ef1f8dd57med.jpg

 

27cc534e921182ccmed.jpg

839cd154d9b507d9med.jpg

 

b87a47a5cd88780fmed.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Znowu piękne zdjęcia 🤩 I Pikusia i okolice.

Ja nie mam złych doświadczeń z Royalem, wprost przeciwnie. Moja sunia była alergiczką i na Royalu czuła się dobrze, nie drapała się i nie miała skórnych zmian. Tylko na Royalu. Inne karmy antyalergiczne nie sprawdzały się. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.11.2021 o 14:33, Moli@ napisał:

O coś chodzi z Royalem bo większość lecznic go ma..

 

A która karma jest lepsza /sprawdzona ?

Moli, jeśli samopoczucie Pikusi oraz wyniki są oki to nie zmieniaj karmy. Chyba że finanse Ci nie pozwalają na zakup tej karmy to służę pomocą.

W przypadku karm weterynaryjnych przy schorzeniach zupełnie inaczej patrzy się na jakoć karmy. Sam poziom białka lub tłuszczy może być pomocne ale ważne są  też inne dane.

Ponadto w przypadku takich stron jak karmopedia itp itd to uważałabym na te "opinie" To jest bardzo miękki opis. Gwiazdki niewiele mogą pomóc a wręcz mogą zmylić. Dodatkowe ponadto Producenci zmieniają skład karmy więc najlepiej i tak trzeba sprawdzić co jest na opakowaniu lub jakie info zamieszcza Producent. W przypadku np Renske Dystrybutor mylił się ze skaldem ( i na opakowaniu i na stronie polskiej) efekt złego przetłumaczenia więc najlepiej czytać wszystko u źródeł.

Kolejne ponadto - trzeba też być czujnym gdzie tę karmę się produkuje - bo marka marką i piękny opis oraz opakowanie jest a okazuje się że Marka nie ma własnej linii produkcyjnej i frashyzuje np w Bułgarii gdzie normy jakościowe są lekko traktowane. Efekt końcowy jest taki że karma pleśnieje już w opakowaniu. Patrz karma Alpha spirit usuwana przez zooplusa ale mniejsi gracze na rynku być może o tym nie wiedzieli.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Pikusi i Czako dietę ustawili weci..., dobrzy / doświadczeni lekarze, mam do nich pełne zaufanie. Nie będę sama nic zmieniać.

Pikusia od dawna na Royalu ( prawie dwa lata)..., czuje się świetnie...

 

Zapytałam o Wasze doświadczenia z karmami, interesuje mnie z czym wejść gdy wyniki zaczynają odbiegać od normy - wątrobowe, nerkowe. Często wystarczy zmienić dietę i OK.

Karma bezzbożowa - która dobra i nie wyczyści za bardzo portfela?

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.11.2021 o 14:10, Moli@ napisał:

 

droga Białystok - Bobrowniki (przejście graniczne)

9c13066245b15cbemed.jpg

Moli, jak wygląda sytuacja na granicy z Waszej perspektywy? ja nie mogę nawet myślec na ten temat bo od razu płacze z bezsilności....

Nie wiem czy możesz i chcesz opisać....i czy to dobre miejsce na takie pytanie, jesli nie to prze[raszam Pikusie.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.11.2021 o 08:05, kiyoshi napisał:

Moli, jak wygląda sytuacja na granicy z Waszej perspektywy? ja nie mogę nawet myślec na ten temat bo od razu płacze z bezsilności....

Nie wiem czy możesz i chcesz opisać....i czy to dobre miejsce na takie pytanie, jesli nie to prze[raszam Pikusie.

Do granicy mamy około 40km a wojsko stacjonuje  też w okolicy 😞

Przelatują (nisko) helikoptery -  o 4 rano odkurzałam, nie mogłam spać. Słychać samoloty odrzutowe - nerwowo się robi. Do wycia syren na głównej drodze już przywykłam, nawet psy przestały reagować.

Słyszałam o koczujących (niedaleko nas) uchodźcach...,  usiłują zatrzymywać samochody.  

Chyba więcej ludzi przechodzi granicę niż oficjalnie się mówi...

Nieciekawie.

Na trasie, patrole policyjne kontrolują samochody (osobówki też)..., jedziesz zgodnie z przepisami (wolno) na bank zatrzymają. Jechałam z psami to zgarnęli tak osobówkę przede mną. Na widok policji zwolnił..., jego kontrolowali a mnie przetrzymali   na środku drogi.

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.11.2021 o 08:54, Moli@ napisał:

Do granicy mamy około 40km a wojsko stacjonuje  też w okolicy 😞

Przelatują (nisko) helikoptery -  o 4 rano odkurzałam, nie mogłam spać. Słychać samoloty odrzutowe - nerwowo się robi. Do wycia syren na głównej drodze już przywykłam, nawet psy przestały reagować.

Słyszałam o koczujących (niedaleko nas) uchodźcach...,  usiłują zatrzymywać samochody.  

Chyba więcej ludzi przechodzi granicę niż oficjalnie się mówi...

Nieciekawie.

Na trasie, patrole policyjne kontrolują samochody (osobówki też)..., jedziesz zgodnie z przepisami (wolno) na bank zatrzymają. Jechałam z psami to zgarnęli tak osobówkę przede mną. Na widok policji zwolnił..., jego kontrolowali a mnie przetrzymali   na środku drogi.

 

😞  😞  😞  

Też tak myśle, że więcej ludzi pokonuje granicę niz się oficjalnie mówi.... nie sposób wyobrazić sobie ich położenie 😞 ....tyle dobrze, że wreszcie podjęto jakieś ruchy dyplomatyczne u "źródeł" i niektóre linie lotnicze zaprzestaną lotów do Białorusi ...lepiej późno niż wcale  😞 😞

współczuje Wam i ze względu na wielki stres jaki musicie odczuwać i ze względu na bezradność...to naprawde straszne w jaką stronę zmierza ludzkość i ten potworny konflikt na granicy 😞

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.11.2021 o 08:05, kiyoshi napisał:

Moli, jak wygląda sytuacja na granicy z Waszej perspektywy? ja nie mogę nawet myślec na ten temat bo od razu płacze z bezsilności....

Nie wiem czy możesz i chcesz opisać....i czy to dobre miejsce na takie pytanie, jesli nie to prze[raszam Pikusie.

sorry Moli sorry Pikusiu,...

Kiyoshi ... rany dzięki. Miód na me serce. Też chodzę i płaczę 😞

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Staram się unikać pewnych tematów na tym forum, ale dzięki za Wasze wpisy. Człowiek wie, że nie jest odosobniony w myśleniu i czuciu. Nigdy nie myślałam, że doczekam czasów, kiedy ludzie w kraju, w którym żyję, będą się tak zachowywać. Myślałam, że to przeszłość z najgorszych momentów historii..

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...