Jump to content
Dogomania

Problem z chorym/zdrowym psiakiem


Psiarek

Recommended Posts

Witam wszystkich. Nie wiem czy dobrze dodaje post aczkolwiek myślę że pomożecie.

Mianowicie z dnia na dzień mój pies rasy kundelek pospolity zrobił się apatyczny, śpi całe dnie , stroni od spacerów i bliskości ze mną. Posiłki zjada normalnie pije wodę załatwia się też normalnie. Zmierzyłem więc temperaturę ciała, miała 39,4*C przy podnoszeniu jej popiskiwała miała twardy brzuszek. A więc od razu pojechałem do Dr. Weterynarii początkowo dostała antybiotyki leki rozkurczowe, po dwóch dniach nie było rezultatu a więc kolejna wizyta zrobiliśmy badania krwi, osłuchał Pan doktor psinę wszystko ok , trzecia wizyta zachowanie psa bez zmian zdecydowaliśmy na badanie kału , badanie krwi i narządów wewnętrznych, zdj RTG czy czasami coś typu obce ciało nie stoi jej w wnętrznościach, nic nie wykazało, żeby pies był na coś chory. I mimo że wyniki dobre pies jest "bez życia". Czy ktoś z was miał podobny przypadek ? Pozdrawiam serdecznie. Dziękuję za odpowiedzi

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Psiarek napisał:

I mimo że wyniki dobre pies jest "bez życia". Czy ktoś z was miał podobny przypadek ? Pozdrawiam serdecznie. Dziękuję za odpowiedzi

Ile lat ma pies?Czy jest sterylizowana?Jakie badania krwi miała robione?Nerki,tarczyca,trzustka,wątroba? Domyślam się,że babeszjozę wykluczono.Czy ten brzuszek jest nadal twardy?

Wiesz,w medycynie ludzkiej mówimy,że nie leczy się wyników,tylko pacjenta...Zatem potrzeba dokładniejszej diagnostyki suni,zaczęłabym od oznaczenia poziomu hormonów tarczycy.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Psiarek napisał:

Psina ma 15msc, jest przed drugą cieczką, bebeszjoze wykluczono, nerki,trzustka,wątroba ok, brzuszek jest twardy z badań zostało mi USG do zrobienia.

Dzisiaj jadę do doktora zapytam czy tarczyca była robiona

Zapytaj też o chorobe Addisona. 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, uxmal napisał:

 

 

6 godzin temu, Psiarek napisał:

Psina ma 15msc, jest przed drugą cieczką, bebeszjoze wykluczono, nerki,trzustka,wątroba ok, brzuszek jest twardy z badań zostało mi USG do zrobienia.

Dzisiaj jadę do doktora zapytam czy tarczyca była robiona

Usg powinno wnieść coś nowego do diagnozy...problem tarczycy w tym wieku jest mało prawdopodobny,ale sprawdziłabym.Powodzenia i napisz jak po badaniach.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...