Jump to content
Dogomania

Żywienie 3 miesięczna suczka Amstaff


HaotiC

Recommended Posts

Cześć wszystkim, 

Od niedawna jestem szczęśliwym właścicielem 3 miesięcznej suczki rasy Amstaff. Mam kilka pytań odnośnie żywienia
 
Czy mogę jej podawać żwacze wołowe, kości wołowe, lub jakieś inne tego typu rzeczy do gryzienia czy jest jeszcze za młoda lub jakieś inne przysmaki, jeśli tak to jakie.
Czy mogę ją karmić Kaszą lub Ryżem z Kurczakiem lub mięsem mielonym wymieszanym z warzywami i oliwą z oliwek albo np gotowanymi sercami z kurcząt.
Jaka sucha karma będzie najlepsza?  Na chwilę obecną podaję jej karmę Real Nature 
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Link to comment
Share on other sites

Generalnie są dwie szkoły, jenda mówi, że jak podaje się suche, to tylko suche, druga mówi, że pomiędzy suchym, a posiłkiem mięsnym powinna być przerwa - osobiście stosuje ta druga zasade

Żaczek, kości szynkowe, łopatkowe jak najbardziej - tylko z kośćmi trzeba zważac, żeby nie było ich za dużo. Po za tym uszy suszone, kości prasowane (chociaż te ostatnie też są produkowane w nie fajny sposób) - najlepiej w kolorze naturalnym, nie białe 

 

Kasza tak, jeśli dobrze toleruje, po za tym ryż, płatki owsiane, ziemniaki gotowane. Zamiast oliwy lepiej tłuszcz zwierzęcy, oler z ryby

 

Z karm osobiście polecam produkty Purizon, lub też Brit care

Link to comment
Share on other sites

Kości radzę cielęce, z crząstką, wołowe są za twarde dla szczeniaka.

Jestem zwolenniczkąś karmienia naturalnego czyli mięsem wołowym, drobiowym -bez kości plus ryż, lub makaron lub platki zbożowe parzone, oczywiście na zmianę. No i warzywa surowe lub gotowane.

Jeśli karma to puszki - Purizon, Rocco, Animonda. Sucha w ostateczności ale dobra a taka jest dużo droższa od mięsa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...