Jump to content
Dogomania

Nadprogramowe szaleństwo, śliczna Freya w nowym domu :)


Jaaga

Recommended Posts

Freya coraz bardziej rozkręca się. Opowiadałam Toli wczoraj, jak goniłam ją po calym ogrodzie. Uciekała z jajkiem w pysku, po dwóch rundach wbiegła do domu i upusciła jajko na schodach. Rozbiło się, więc mogła zjeść. Mam z tym problem, bo na 10 kur, mam dziennie 2-3 jajka , resztę ona głównie i Beza czasem wykrada. To za duzo na 1-2 psy, ale nie jestem w stanie tego upilnowac. Freya potrafi nawet wykraść gęsi jaja. Do tego zrobiła sobvie frajdę z otwierania furtki do ptasiego ogródka, potrafi też otworzyc stodołę, gdzie karmie kotkę i wszystkie drzwi w domu. Dziś rano zastaliśmy gościnny pokój całkowicie zasikany i z kupami na podłodze, bo otworzyła psom w nocy i chłopaki dali popis. Przedwczoraj wyczaiła, że ktos nie zamknął na klucz króliczego pokoju, więc otworzyła sobie drzwi. wszystkie tam sie wpakowały, króliki tak sie pochowały, że musielismy podnosic szafę, żeby jednego wyjąć, bo się zaklinował i nie potrafił wyjsć, wypusciły nutrię  z pokoju. Dobrze, ze ona sama juz zbiegła z piętra, bo jeszcze byłaby jatkaz Yogim. Inne psy bały się Yogiego, więc nie reagowały na niego. Freya po czasie wyczuła zapach i przez godzine ujadała na drzwi pokoju. Cwaniak nad cwaniaki. teraz z bezą są przyjaciólkami, razem spią i ustawiaja stado.

Link to comment
Share on other sites

A to Freyka łobuzica 

 

Jaaga do kiedy są promowane jej ogłoszenia? teraz jest jakaś promocja chyba że automatycznie się promowane przedłużą na następne 30 dni.

jak tak się stanie to podrzućcie tu inne linki wyróżnię kasa z bazarku do dyspozycji w tej kwestii

Link to comment
Share on other sites

20 godzin temu, auraa napisał:

Jedynym rozwiązaniem są gałki zamiast klamek. Takie miałam w drzwiach wejściowych. W pokojach  dzieci i kuchni klamki miałam poustawiane pionowo. 

U nas nie wchodzi w grę, bo są ponawiercane dziury w drzwiach pod klamki ;) Klamki mocno przykręcone, że w drewnie zostaje ślad odgnieceń w ich kształcie. teraz szukam uporczywie kluczy, ktore gdzieś się zapodziały, bo nie było potrzeby zamykać.Drzwi stodoły dodatkowo zastawiłam dużym kamieniem i ceglą, a ona ekspresowo i tak otworzyła. Dziś jedzie do nowego domu Beza, więc może Freya bez niej trochę sie uspokoi, bo teraz to największe kumpele i wszystko robią razem.

 

20 godzin temu, Tianku napisał:

A to Freyka łobuzica 

 

Jaaga do kiedy są promowane jej ogłoszenia? teraz jest jakaś promocja chyba że automatycznie się promowane przedłużą na następne 30 dni.

jak tak się stanie to podrzućcie tu inne linki wyróżnię kasa z bazarku do dyspozycji w tej kwestii

Dam znać, mam nadzieję, że przedłużą, choć Bezie nie przedłużyli, pisałam wczoraj do nich i niestety nie dostałam odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, auraa napisał:

Otwory od klamek pasują do gałek, przynajmniej u mnie pasowały. Mając sprytną bokserkę nie miałam wyboru. Alfa nie żyje już 16 lat a my wróciliśmy do klamek w ubiegłym roku :) 

 U mnie nie, bo mam podłużną obudowę na klamke i zamek. Próbowałam dac gałkę kiedyś do kuchni, ale własnie wyglądalo to paskudnie. mam nadzieje, ze i dla niej znajdzie się się szybciutko fajna rodzinka. Na razie szukam kluczy i zamykamy, co się da, jak nas nie ma.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.03.2020 o 11:26, Tianku napisał:

Jaaga do kiedy są promowane jej ogłoszenia? teraz jest jakaś promocja chyba że automatycznie się promowane przedłużą na następne 30 dni.

jak tak się stanie to podrzućcie tu inne linki wyróżnię kasa z bazarku do dyspozycji w tej kwestii

Wyróznienia skończyły się. Możesz wyróżnić te same ogłoszenia, co poprzednio? Byłabym wdzięczna bardzo. Dostałam info z olx, że przedłużają wyróżnienia tylko płatnych ofert, promocja nie dotyczy ogłoszeń do oddania za darmo.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Jaaga napisał:

Wyróznienia skończyły się. Możesz wyróżnić te same ogłoszenia, co poprzednio? Byłabym wdzięczna bardzo. Dostałam info z olx, że przedłużają wyróżnienia tylko płatnych ofert, promocja nie dotyczy ogłoszeń do oddania za darmo.

 

miałam nadzieję że jednak wszystkich 

 

wyróżniłam: koszt 25,44 zł

do dyspozycji zostaje 49,12 zł

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.04.2020 o 23:04, b-b napisał:

Gdzie twój domek dziewczyno....

Chyba w Wiśle :) Freya  wczoraj poznała swoją prawdopodobnie przyszlą pańcię. Jesteśmy wstępnie umówieni, że z nią tam jutro pojedziemy. Jesli wszystko bedzie ok, to zostaje. Tylko najpierw muszą jej kupić szelki i adresówkę, a sklepy teraz w większosci pozamykane, więc czekamy, aż to będzie gotowe. Będzie miała psiaka do towarzystwa. Trzymajcie kciuki, zeby wszystko dobrze przebiegło.

  • Like 4
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Freya już od wczoraj jest w nowym domu. Znalazłam szelki, które mial Kaj, jak był mniejszy, dałam adresówkę, więc mogła wcześniej pojechać, nie trzeba było czekać na zakupy. Freya zamieszkała w ustronnej częsci Wisły w domu z dużym ogrodem. Ktoś z domowników praktycznie zawsze jest w domu, więc Freya nie będzie pozostawiana bez kontroli. Andrzej mówił, ze psiak rezydent początkowo bał się Freyi, ale ona na niego nie reagowała. Mam nadzieję, że polubi go, jak nasze psy. Nie ma kotów do gonienia, jajek do kradzieży, więc chyba wszystko pasuje. Czkam na wieści.

  • Like 3
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Tianku napisał:

super oby się szybko zaaklimatyzowała i zakumplowała z rezydentem :)

Freya dobrze się aklimatyzuje, ładnie przespała noc, reaguje na wołanie po imieniu,  zakumplowała się z dużym psem sąsiadów, tylko problemem jest psiak rezydent. Prowokuje spięcia i sama slyszałam w trakcie rozmowy, do jakiego ścięcia sie doszło. Mam nadzieję, że uda się go ogarnąć i z czasem zmniejszy się zazdrość. Czekam na zdjęcia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...