Jump to content
Dogomania

Nadprogramowe szaleństwo, śliczna Freya w nowym domu :)


Jaaga

Recommended Posts

Freya dziś zaczęła pokazywać różki. Potrafi otwierac wszystkie drzwi. Kiedy wyszłam na dół i zamknęłam drzwi na klucz, to rozwaliła bramkę do pokoju, bo mnie szukała. Wczoraj zaatakowała dwa razy Lindę, kiedy Linda chciała jeść. Linda wpadła w popłoch, teraz prawie nie wychodzi z pokoju. To nie była akcja spięcie przy misce.Doskoczyła do niej z kilku metrów i zaatakowała. Dziś przycapiła jakoś mojego Beniusia w legowisku i w sekundę miała go między łapami i przyduszała. Stale się nim interesowała, próbowała prowokować go do ucieczki. Za każdym razem spotyka się z moją reakcją, jak już nim się interesuje i zaczyna trącać nosem. 

Chyba jak najszybciej powinna pojechać na wieś, żeby trafiła do stada. Tam nie przyjdzie jej do głowy dominować, bo szybko ostudzą jej zapędy. Tu, w Katowicach ma kilogramowe maleństwo i niepełnosprawną sunię, więc sobie pozwala. Jest pierwszym psem, którego zaczął się bać mój Beniuś. Teraz Benia zabieram wszędzie ze sobą. Przy mnie są normalnie razem, ale nawet jak wychodzę do łazienki, to go daję do pokoju. Nie może wykazywać takich zachowań, bo w domu mamy kury i gęsi, które są pełnoprawnymi członkami zwierzęcego stada. Żaden z psów, jakie są u nas czy przewinęły się przez nasz dom ich nie atakował. Koniecznie musi się dostosować do naszych zasad. 

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, uxmal napisał:

Ona chce polować?  Czy Benio ma białą sierść? 

Tak, Benio to 1,3 kg maltańczyk. Podobnie zareagowała, kiedy wczoraj przyszła tak maleńka, jak Benio yoreczka na strzyżenie. Aż cała drżała, koniecznie chciała się do niej dostać, podskakiwała kiedy niosłam ją na rękach. Reaguje tak więc na małe kudłate.

13 godzin temu, Anula napisał:

O, to Freya zaczyna walczyć o przewodnictwo w stadzie. Nieciekawie to wygląda,być może walczy o Ciebie,względy i chce mieć Ciebie na wyłączność.

Też tak myślę. Stara się być stale przy mnie, początkowo do mnie nie dopuszczała Lindy i przy Beniu też się spinała. Kiedy przyjechała, to poświęcałam jej dużo uwagi, głaskałam, mówiłam do niej. I to ją chyba wbiło w aspiracje do szefowania. Przestałam się na niej skupiać, jedzenie pierwsza dostaje Linda, reaguję na każdą chęć agresji względem Lindy czy niezdrowego zainteresowania Beniem i jest lepiej. Tylko stale muszę pilnować i reagować. Co do tego problemu, to na pewno rozwiąże się on w stadzie, bo jako nowy i mniejszy pies, nie będzie mowy o rządzeniu. Jeszcze jesteśmy w Katowicach.

Pozostanie głównie opanować jakoś skłonność do upolowania małych, puchatych stworzeń. Jeśli nie da się, to będzie miała tylko opcję spacerów na smyczy, bez szaleństw ogrodowych z innymi psami. Mam nadzieję, że z jej urodą i wdziękiem szybko znajdzie zainteresowanie u ludzi. Na jednego zwierzaka w domu jest idealna: przytulna, wpatrzona w człowieka, chętna do kontaktu.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tyś(ka) napisał:

Myślę że z takimi zdjęciami telefon szybko się rozdzwoni... wpada w oko. Byleby tylko nie zrobiła krzywdy Beniowi, dobrze że są izolowani od siebie.

Przy mnie są razem. Reaguje już na każde "nie wolno".

Tolu, dziś p. Małgosia wirtualna opiekunka Freyi wpłaciła 100 zł na nią z konta córki Zuzanny J. Jesli możesz, to zamów proszę jej karmę.

Link to comment
Share on other sites

Z tego, co piszesz Jaaga, Freya jest mądrą suczką, szybko się uczy i mam nadzieję, ze w miarę szybko pojmie zasady, jakie u Was panują. Niestety, za kratami schronu musiała jedynie walczyć o przeżycie, a wszelkie zasady, które być może kiedyś znała, nie miały tam racji bytu.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Havanka napisał:

czy zrobić suni jeszcze olx na kraków?

Jesli możesz, tylko nie mam innych zdjeć. Na Kraków byłoby dobrze, bo 29.01 jedziemy tam na koncert, więc jakby coś, to mogłabym ją dowieźć i nie byłoby problemu z transportem.

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Jaaga napisał:

Przy mnie są razem. Reaguje już na każde "nie wolno".

Tolu, dziś p. Małgosia wirtualna opiekunka Freyi wpłaciła 100 zł na nią z konta córki Zuzanny J. Jesli możesz, to zamów proszę jej karmę.

Dobrze, tylko podeślij mi nazwę.

Koszt szczepienia pokryje fundacja, tak jak pozostałym psiakom z tego sobotniego transportu.

Na konto fundacji wpłynęło 25 zł od Havanka, pięknie dziękujemy serce-ruchomy-obrazek-0115.gif

To też będziesz miała do wykorzystania dla suni:)

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, rozi napisał:

Matkojedyna, uważaj, jedno kłapnięcie, pół sekundy, i będzie po Maltańczyku.

Ona nie rzuca się z zębami. Nie atakuje w ten sposób. Próbuje prowokować go do ucieczki, a w legowisku pacnęła łapami i próbowała przydusić. Od tego czasu właśnie stale pilnuję. Kiedy tylko widzę jej niezdrowe zainteresowanie nim, to krótkim "nie wolno" dekoncentruję ją i odwracam jej uwagę. Jutro wracamy do domu i Beniuś nie będzie narażony na stałe przebywanie z nią.

Link to comment
Share on other sites

Już jesteśmy na wsi i jak przewidywalam, Freya tu nie chojraczy. W aucie, kiedy uslyszała gęsi, to skakala jak koza od okna do okna, myślałam, że z szybą wypadnie. Potem poznała psy i już chciała wracać do auta. Większosć czasu teraz siedzi w wiatłołapie, gdzie ucieka, żeby mi pokazywać na drzwi, że chce wracać do Katowic. Tam rządziła, tu jest nowym psem i na końcu hierarchii. Psy przyjęły ją normalnie, nawet Beza się do niej nie dostawiła, powąchały i tyle. Za to ona utraciła swoją pozycję i to przeżywa. Tylko na początku zmarszczyła nos, ale nawet żadnego nie zaatakowala jak Lindę w Katowicach.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...