Jump to content
Dogomania

Sucha karma dla kundelka - jaka??


krakow2000

Recommended Posts

Witam

Jutro do mnie trafi psinka z adopcji (zawsze takie psy mam) jest to 2 letni mieszaniec zdjęcie psiaka jest to mix spaniela tybetańskiego z azorkiem, takie małe, około 12 kg sięgające poniżej kolana (albo i niżej, zależnie od wzrostu właściciela). Moja ostatnia psinka przeżyła 19 lat (zmarła tuż przed nowym rokiem, uśpiona, przeżuty nowotworu do mózgu), karmiona była suchą karmą, niestety NIE WIEM CZEMU jedyna sucha karma jaką się dotykała to była ta z biedronki, nic innego nie chciała nawet do pyska wziąć, do tego dostawała mokre np. mięso drobiowe, wątróbkę, podroby itp. takie gotowane jedzenie ale prawie bez warzyw (nie ważne jak tłuste i gęste, wszystko potrafiła wybrać). Nie sterylizowana, zawsze normalna waga mimo iż miska leżała 24h na dobę i zawsze pełna była, jadła tyle ile chciała i nic jej nie było. No ale z obecnym psiakiem ze względu iż jest dość aktywny chciał bym jednak spróbować z karmami suchymi (będzie przeplatane z jedzeniem gotowanym jak mu zasmakuje) i poczytałem o Bosh i Brit, są w przystępnych cenach, dostępne u mojego weterynarza (ceny niewiele wyższe niż allegro) tylko wszystko to w kilkukilogramowych paczkach, nie chcę kupować dużej ilości a pies się na to wypnie. Dodatkowo jest ich tyle rodzajów iż nie wiem co wybrać, od czego zacząć... MOŻE znacie sklepy które na wagę takie karmy sprzedają i można zamówić trochę tego i tamtego (pewnie nie ma) lub coś konkretnie dla takiego pieska polecicie w sensie czy np. jakieś activ, adult itp. . No i czy takiej karmy suchej dajecie tak samo jak mokrej czyli 3% wagi psa (niektórzy mówią 5%) czy jakoś inaczej, pewnie na opakowaniu jest napisane ile psu o jakiej wadze ale zapytać warto.

Link to comment
Share on other sites

Uhmm, po pierwsze karmy z biedronki i innych takich sklepów nie są odpowiednie dla psów. Zawierają zbyt dużo zboża, co tylko psuje ich układ pokarmowy. Jeżeli chodzi o dobór karmy dla Twojego psa to nigdy ta decyzja nie może być uzależniona od kogoś innego niż Twojego psa. Pies musi chętnie jeść karmę i nie może mieć uczulenia na żadnego ze składników. Polecam iść do sklepu zoologicznego i wziąć próbkę jakiejś karmy i dać psu do spróbowania. Możesz ewentualnie od kogoś znajomego wziąć. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...