Jump to content
Dogomania

Szczekanie psa podczas rozmowy przez telefon czy np grabienia liści w ogrodzie


PGdog

Recommended Posts

Witam to mój pierwszy wpis na forum.  Mam następujący problem z psem . Pies jest rasy posokowiec bawarski. Teraz ma 9 miesięcy. Generalnie jest spokojny . Na spacerach nie szczeka.  Ładnie przesypia cała noc. Ale wystarczy że będąc na podwórku mój tato zacznie rozmawiać przez telefon to pies zaczyna na niego szczekac. I w zasadzie nie można przywołać go do porządku. Tak jakby był zdenerwowany. Tak samo zachowuje się gdy mój ojciec grabi liście na działce . Zaczyna szczekać i nie może się opamiętać. Co może być przyczyną tego stanu rzeczy ? Jak nad tym zapanować ? Z gory dziękuję za pomoc

 

Link to comment
Share on other sites

Pies nie rozumie takiej sytuacji, nie rozumie i nie może zrozumieć do czego służy telefon komórkowy, podobnie grabienie liści jest czynnością niepojętą, a ekscytującą dla psa. Dobrze byłoby popracować spokojnie nad posłuszeństwem - np nauczyć siedzenia czy warowania gdy się grabi liście, zobojętnić rozmowy przez telefon, nauczyć znaczenia słów kierowanych do psa,  no i koniecznie dać psu na co dzień jakieś zajęcie - najlepiej możliwość pracy węchowej, choćby szukania na działce celowo zgubionych kluczy czy rękawiczki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...