Jump to content
Dogomania

Nie mam przyjaciół ani pieniędzy. Moim jedynym majątkiem jest uroda i długie łapki. Tak też miała moja imienniczka Greta ( oczywiście Garbo )


Jo37

Recommended Posts

13 minut temu, Jaaga napisał:

Moja koleżanka, która objęła adopcją wirtualną Amber, po jej wyjeździe do domu zdecydowała sie, że swoją comiesięczną deklarację 80 zł na jedzonko czy weta wpłacane na konto ZEA przeniesie na Gretę. Pierwszą wpłatę dokona na początku lutego. 

super :)

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Jaaga napisał:

Moja koleżanka, która objęła adopcją wirtualną Amber, po jej wyjeździe do domu zdecydowała sie, że swoją comiesięczną deklarację 80 zł na jedzonko czy weta wpłacane na konto ZEA przeniesie na Gretę. Pierwszą wpłatę dokona na początku lutego. 

Bardzo dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Tola napisał:

Nie wiem co z ogłaszaniem Grety, warto byłoby spróbować...

Przejrzałam zdjęcia i większość robiona jest ze znacznej odległości;  przydałyby się takie w większym zbliżeniu, może bardziej domowe.

Na razie zrobiłam na Wrocław z tym, co jest

https://www.olx.pl/oferta/urocza-mala-greta-do-adocji-CID103-IDDoEjZ.html

Nie obraźcie się, ale zaglądnęłam w ogłoszenie i dla odbiorcy to może wyglądać tak, jakby ona mieszkała na zewnątrz np. w budzie, bo nie ma ani jednego zdjecia z domu. W tekście też nie ma informacji sugerujących, ze pies jest w domu i jak sobie w nim radzi. Mogą miec obawy jak się sprawuje w domu, jak z czystością czy zachowaniem, kiedy zostanie sama. Chyba warto to dodać, np. "kiedy zostaje sama w domu, to grzecznie spędza czas, nie niszczy" czy "kiedy ma okazję, to lubi spać na fotelu/kanapie". Albo dodac domowe fotki ;) Ona jest bura, tło typowe na aktualną aurę, nie ma czym skusić potencjalnych adoptujących.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Jaaga napisał:

Nie obraźcie się, ale zaglądnęłam w ogłoszenie i dla odbiorcy to może wyglądać tak, jakby ona mieszkała na zewnątrz np. w budzie, bo nie ma ani jednego zdjecia z domu. W tekście też nie ma informacji sugerujących, ze pies jest w domu i jak sobie w nim radzi. Mogą miec obawy jak się sprawuje w domu, jak z czystością czy zachowaniem, kiedy zostanie sama. Chyba warto to dodać, np. "kiedy zostaje sama w domu, to grzecznie spędza czas, nie niszczy" czy "kiedy ma okazję, to lubi spać na fotelu/kanapie". Albo dodac domowe fotki ;) Ona jest bura, tło typowe na aktualną aurę, nie ma czym skusić potencjalnych adoptujących.

Co do konieczności umieszczania w ogłoszeniu zdjęć domowych zwierzaków to mam podobne zdanie, zwłaszcza jak domu szuka jakaś niepozorna, bura  psinka.

Informacji innych niż te, które zamieściłam  ogłoszeniu nie znalazłam w tekście; są o zachowaniu czystości w 80 %, ale tego nie pisałam, bo może teraz jest w pełni dobrze.

Pomimo i moich obaw, czy na tym etapie wystawianie  ogłoszenia ma sens, spróbowałam je zrobić -  może faktycznie wybiegłam przed szereg, może macie rację,  ze za chwilę spadnie i trzeba będzie i tak robić nowe, jak pojawią się informacje o suni i jej zachowaniu  w domu.

Usuwam więc OLX,  żeby się nie opatrzyło w obecnym  stanie, czekam w takim razie na sygnał. 

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Tola napisał:

Co do konieczności umieszczania w ogłoszeniu zdjęć domowych zwierzaków to mam podobne zdanie, zwłaszcza jak domu szuka jakaś niepozorna, bura  psinka.

Informacji innych niż te, które zamieściłam  ogłoszeniu nie znalazłam w tekście; są o zachowaniu czystości w 80 %, ale tego nie pisałam, bo może teraz jest w pełni dobrze.

Pomimo i moich obaw, czy na tym etapie wystawianie  ogłoszenia ma sens, spróbowałam je zrobić -  może faktycznie wybiegłam przed szereg, może macie rację,  ze za chwilę spadnie i trzeba będzie i tak robić nowe, jak pojawią się informacje o suni i jej zachowaniu  w domu.

Usuwam więc OLX,  żeby się nie opatrzyło w obecnym  stanie, czekam w takim razie na sygnał. 

Tolu, nie chodziło mi o to, żebyś usunęła ogłoszenie, przecież Freya przyjechała tym samym transportem i już po dwóch dniach sama zrobiłam jej ogłoszenie. Wcześniej Myszka po tygodniu miała zaklepany dom.

Chodziło bardziej o to, żeby np przedzwonić i poprosić o fotki domowe, które ludziom pomogą na suni "zawiesić oko" i informacje, jakie ludziom mogą sugerowac, że sunia sobie jakoś radzi w domu. Jesli w 80% załatwia się na zewnątrz, to mozna to ująć w ten sposób, że "mimo  pobytu w schroniskowym kojcu, sunia dzięki treningowi czystości już prawie zawsze załatwia się na zewnątrz". Freyę ogłaszałam od początku, a jak coś wyszło w trakcie, to po prostu dodałam do tekstu. bo oczywiście każdy psiak potrzebuje czasu na rozpoznanie. Chyba jedno zdjęcie zrobione nawet telefonem, ale w legowisku czy na kanapie też dużo da. Osobiście bardzo lubię buraski, ale trudno je dostrzec wśród tylu ogloszeń na olx. Jestem jak najbardziej za szybkim ogłaszaniem, skoro sunia zdrowa i wysterylizowana. 

Link to comment
Share on other sites

Greta otworzyła się o wiele bardziej na świat ludzi i przychodzi sama po głaski, ale ma jeszcze momenty, że się boi, kiedy do niej podchodzę, tak jakby jej się nagle coś przypominało. Na smyczy chodzi ładnie, ale nie lubi momentu jej zapinania. Utrzymuje czystość w domu, nie wyje, nie niszczy, nie szczeka jak zostaje sama w domu. Ogólnie jej cichym psiakiem. Najlepiej czuje się w towarzystwie psów, lubi się z nimi bawić. Je sporo i poszczekuje na tego, kto chce zajrzeć jej do miski, tak jakby mówiła "spadaj, to moje", ale nie ma zachowań agresywnych. Dzisiaj albo jutro podeślę coś domowego, aczkolwiek nie jest to modelka i jak tylko się zbliżam, to ucieka, albo się odwraca, dlatego nawet te na dworze są głównie odległe.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...