Jump to content
Dogomania

Moja suczka Luna boi się innych psów! Co zrobić?


Juliaaaa

Recommended Posts

Moja suczka rasy maltańczyk boi się psów, jeśli pies jest dalej od niej szczeka, ale kiedy pies podchodzi chowa się za mnie lub ucieka. Tak samo raguje na nagły dźwięk np.Kiedy śpi i się ruszę lub coś powiem , boi się też szelestu reklamówek.  Nie boi się ludzi chętnie do nich podchodzi. Luna waży 2,2kg ma 7miesięcy i 12 dni. Chciałabym żeby miała szczeniaki (nie żeby zarobić). Co zrobić żeby nie uciekała i bawiła się z innymi psami. Co zrobić?

POMOCY!

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, PakoPAKO napisał:

Po co ma mieć szczeniaki? Jaki sens ma rozmnażanie psa lękliwego? Masz psa z rodowodem zkwp? 

Jeśli nie będzie miała szczeniaków ok ale dobrze by było gdyby miała. Luna boi się tylko psów i dźwięków ogl bardzo lubi ludzi i inne zwierzęta np. Koty. Nie ma ale raczej to nie przeszkadza na początku miałam mieć kundelka ze schroniska.

Link to comment
Share on other sites

30 minut temu, Juliaaaa napisał:

Jeśli nie będzie miała szczeniaków ok ale dobrze by było gdyby miała

Suce szczeniaki nie są potrzebne dla zdrowia ani dla lepszego samopoczucia. Już po jednym kryciu - jeśli nie będzie następnych  - może rozwinąć się skłonność do urojonych ciąży. Prawdziwa ciąża nie zapobiega też ropomaciczu. Więc naprawdę nie ma sensu rozmnażanie suni o nieudokumentowanym pochodzeniu -bo przecież nie wiesz, nie znając jej przodków do któregoś pokolenia, jakiego powinno się dobrać reproduktora. A o dobre ręce dla szczeniąt, także tych oddawanych za darmo, jest bardzo trudno. Maleńkich piesków też nie brakuje w azylach, przemyśl to na spokojnie. 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

37 minut temu, Juliaaaa napisał:

Jeśli nie będzie miała szczeniaków ok ale dobrze by było gdyby miała. Luna boi się tylko psów i dźwięków ogl bardzo lubi ludzi i inne zwierzęta np. Koty. Nie ma ale raczej to nie przeszkadza na początku miałam mieć kundelka ze schroniska.

Jesteś nieletnia,prawda?

Dobrze byłoby ,gdybys Ty miała więcej pojęcia o "słodkich szczeniaczkach" itp.

Link to comment
Share on other sites

19 godzin temu, Sowa napisał:

Suce szczeniaki nie są potrzebne dla zdrowia ani dla lepszego samopoczucia. Już po jednym kryciu - jeśli nie będzie następnych  - może rozwinąć się skłonność do urojonych ciąży. Prawdziwa ciąża nie zapobiega też ropomaciczu. Więc naprawdę nie ma sensu rozmnażanie suni o nieudokumentowanym pochodzeniu -bo przecież nie wiesz, nie znając jej przodków do któregoś pokolenia, jakiego powinno się dobrać reproduktora. A o dobre ręce dla szczeniąt, także tych oddawanych za darmo, jest bardzo trudno. Maleńkich piesków też nie brakuje w azylach, przemyśl to na spokojnie. 

Rozumiem o co chodzi ale znam rodziców i ich przodków. A pieski oddaje zaufanym osobom.

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, Juliaaaa napisał:

A pieski oddaje zaufanym osobom.

Spisujesz z nimi umowę i kontrolujesz jak się chowają, a w razie potrzeby, zwrotu za rok, dwa... siedem... przyjmiesz je z powrotem do siebie?

Odpowiedzialny właściciel nie rozmnaża kundelków (ani rasowych psów bez wiedzy odnośnie genetyki, behawioru psów, odchowu szczeniąt i planu hodowlanego), a Twój maltańczyk bez rodowodu i uprawnień właśnie urodzi kundelki. Zajmij się jego problemem, pomóż mu ze strachami i nie rozmnażaj. Zwłaszcza, że lękliwość jest w dużej mierze dziedziczna. Psy lękowe powinny być wyłączane z hodowli.

  • Like 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

19 godzin temu, bou napisał:

Jesteś nieletnia,prawda?

Dobrze byłoby ,gdybys Ty miała więcej pojęcia o "słodkich szczeniaczkach" itp.

 

16 minut temu, Juliaaaa napisał:

Czm tak twierdzisz?

Ze wszystkich wpisów w Twoim wątku ten temat zainteresował Cię najbardziej...A twierdzę tak dlatego,że mam ku temu podstawy i nie mylę się,prawda?

EOT.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli chodzi o lękliwość psa przed różnorodnymi dźwiękami da się do tego psa przyzwyczaić. Jeżeli chodzi o bojaźliwość przed psami, to myślę, że psa do tego nie zmusisz, żeby miała szczeniaki i bawiła się z innymi psami. Możesz jedynie ograniczyć strach psa przed innymi psami ale do beztroskiej zabawy jej nie zmusisz. Ona musi poczuć się bezpiecznie w towarzystwie innych psów. 

Link to comment
Share on other sites

Juliia raczej krycie mixa w typie maltańczyka  nie bardzo Ci się kalkuluje aby rozdać szczeniaki.  Z tych minusów - suczka może nie przeżyć porodu,  może nie mieć pokarmu, może dostać tężyczki,  mogą być komplikacje podczas ciąży porodu . Prowadzenie suki podczas ciąży to koszty, cesarka,  pomoc weterynarza przy porodzie, tak tak włóż między bajki że suka sama sobie poradzi, szczególnie mała rasa i suka który pierwszy raz ma szczeniaki.  U maltańczyków bardzo często występują luźne rzepki w kolanach, ciążą może pogłębić ten problem i potem wydasz dużo kasy na operację kolan.    Pomyślisz może że Ci się zwrócą koszta. Otóż nie bowiem według prawa   "....2. Zabrania się rozmnażania psów i kotów w celach handlowych....."  Powiesz dobrze oddam za darmo. Jest tylko jedne problem  Nikt Ci na portalu nie ogłosi tych szczeniaków  Bowiem przy ogłoszeniu żądają dokumentów ze należysz do organizacji kynologicznej. Jeżeli napiszesz ze oddasz a ktoś doniesie ze chciałaś sprzedać będziesz miała olbrzymie kłopoty prawne.    ".....

Zgodnie z przesłaną przeze mnie odpowiedzią ogłoszenie zostanie zaakceptowane tylko na podstawie przesłanych dokumentów polskiego związku. Sprzedaż psów i kotów może być dokonana jedynie przez hodowlę zarejestrowaną w ogólnokrajowych organizacjach społecznych, których statutowym celem jest działalność związana z hodowlą rasowych psów i kotów.

Pozdrawiam,
Zespół OLX.pl ...." 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...