Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
1_dog_lover

Powrót po długim czasie do szkolenia

Recommended Posts

Cześć,

zwracam się z prośba do osób z doświadczeniem w szkoleniu psów o pomoc w powrocie do szkolenia mojego psa. Mieliśmy dość długą przerwę (poza pojedynczymi komendami) i chciałbym upewnić się co do kilku kwestii:

1. Czy kliker trzeba od nowa włączać, jeśli kiedyś pies na niego dobrze reagował, czy można od razu przejść do komend?

2. Kiedyś każde szkolenie rozpoczynałem hasłem "trening" - nie wiem, czy wtedy coś to dało. Czy powinienem do tego wrócić, czy po prostu brać kliker, smakołyki i szkolić? Czy takie hasło może przyzwyczaić psa do wykonywania komend tylko w czasie sesji?

3.Nie wiem czy lepiej podzielić treningi na komendy czy na sesje tzn. lepiej np. rano siad, po południu waruj, a wieczorem nie rusz, czy wszystkie na raz w każdej sesji ale w mniejszej ilości powtórzeń?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Żadne tam hasło trening, chyba, że chcesz by na spacerach mówić zamiast "siad"- "trening, siad" zamiast "stój"- "trening, stój" itp. Dla psa nasze zachowanie jest również komenda np. pakowanie smaczków, spacer, krojenie surowizny- moje od razu wiedzą, ze cos się dzieje. Dodatkowa komenda słowna jest sobie, a muzom. Chyba, że psa specjalnie przyzwyczaimy, że bez uprzedzającego słowa trening nasze gadanie można olać. Czy kliker jest uwarunkowany trzeba sprawdzić- dać żarcie, komendę "nie" czy inne "nie rusz" jak umie i po kliknięciu (u mnie powinno być po podwójnym kliknięciu, opornie to idzie) pies powinien wiedzieć, ze może jeść. Jak tego nie ma to warunkowanie klikera, nie takie trudne tylko nuuudne. Jak nauczyć wielce przydatnej komendy "nie" jest w filmiku p. Galuszki o fiksacji kamieniami, można od tego zacząć, tam nie trzeba klikera. Przy psach skupionych na człowieku to najszybciej załapywana komenda ever. A po co dzielić dzień na komendy stosowne do pory porannej bądź wieczornej? Psy sie szybko uczą, zwłaszcza tego, że wieczorem komendę poranną można olać...A tez nie wiem jak to robić technicznie- 20 razy do bólu robić siad to nikt zwłaszcza pies nie wytrzyma... Po co? Mieszać, miksować i niech się psu pycho cieszy na szkolenie :) 3-4 komendy na jedną sesję, częściej, a krócej. Potem można dłużej i więcej, ale jak szybko i ile zależy od psa. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

Announcements

×
×
  • Create New...