Jump to content
Dogomania

BRUNO, TERAZ MANIEK WE WŁASNYM DOMU :) Cała reszta to już przeszłość ... :)


Livka

Recommended Posts

Ja też nie lubię klatki kenelowej ale jakoś nie widzę na tym zdjęciu psa na siłę uwiezionego

Teraz niestety prawie każdy ma w domu kenel bo tak doradzają w telewizji czy internecie. 

Faktem jest że często psy same kenel wybieraja- zobaczcie np.ns wątku Pieguska od agat

Nie wiem czy jest sens robić sensacje z jednego zdjęcia!? Może to dobrze że pies jest od razu prxyuczany? Gdyby nie daj Boże pojawił się lek separacyjny to i tak każdy doradzilby kenel a tu od razu będzie rozwiazanie

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nowe wieści od Mańka:

"Po południu byłem z Mańkiem na spacerze. Praktycznie nie ciągnął. Był bardzo zainteresowany otoczeniem. 'Przerobiliśmy" mijankę z dzieckiem na hulajnodze, z biegaczem, kontakt z suczką, która biegała luzem i kota, który wzbudził zainteresowanie jak zaczął uciekać, ale tylko na moment. Na wszystko reagował spokojnie. Jedynie z lekką rezerwą reagował na przejeżdżające auto.

Sporo wrażeń, ale radzi sobie bardzo dobrze"

  • Like 4
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Kiedyś trafiła mi się jedna tymczasowiczka, która niszczyła kiedy wychodziłam z pracy. Na początku były to jakieś drobne przedmioty ale jak wygryzła mi wielką dziurę w narożniku to zmuszona byłam kupić kennel bo nie mogłam sobie pozwolić aż na taką dewastację mieszkania. Kiedy przychodziłam z pracy i otwierałam kennel to tymczasowiczka wyskakiwała a  moja rezydentka Sarunia (*) natychmiast anektowała ten kennel i tam sobie leżała i odpoczywała. Sara w ogóle kennela nie znała wcześniej, przynajmniej odkąd była u mnie od czasu adopcji ale widać było że bardzo lubiła tam odpoczywać i wylegiwać się pomimo że u mnie psy mogą się wylegiwać gdzie tylko chcą-w legowisku, w łóżku, w pościeli to ona bardzo lubiła ten kennel.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, Livka napisał:

Czy ktoś chciałby skorzystać z wyróżnionych ogłoszeń Bruna - szkoda żeby się marnowały, są na pierwszej stronie, chyba trzeci post :)

Livka poczekaj jeszcze tydzień bo równie dobrze pies jeszcze może wrócić z adopcji.Chociaż raczej nie powinno się nic wydarzyć ale...

Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, Anula napisał:

Livka poczekaj jeszcze tydzień bo równie dobrze pies jeszcze może wrócić z adopcji.Chociaż raczej nie powinno się nic wydarzyć ale...

Ja zawsze podmieniam od razu, bo czas leci i szkoda wyróżnienia. W razie powrotu z adopcji robię nowe i znów wyróżniam. Ale decyzja oczywiście należy do Livki. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Co do kennela to nie jestem przeciwna, zastanawiam się tylko, czy pod nieobecność domowników Brunek nie będzie w niej zamykany, nawet jeśli nie ma lęku separacyjnego np. po to, by nie wchodzić na łóżka, czy fotele. Ok. Już się nie wtrącam. Brunku, cudowny piesku bądź już zawsze szczęśliwy i radosny!!! 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Livka napisał:

Czy ktoś chciałby skorzystać z wyróżnionych ogłoszeń Bruna - szkoda żeby się marnowały, są na pierwszej stronie, chyba trzeci post :)

Ja ma wyróżnione jego ogłoszenie do 14 marca https://www.olx.pl/oferta/super-psiak-do-adopcji-CID103-IDDCR17.html

Podmieniłabym jeśli mogę na ogłoiszenie Oziego od ewu https://www.olx.pl/oferta/czy-oskarek-bedzie-wlasnie-twoim-przyjacielem-CID103-IDCYtVM.html

Link to comment
Share on other sites

22 minuty temu, b-b napisał:

Ja ma wyróżnione jego ogłoszenie do 14 marca https://www.olx.pl/oferta/super-psiak-do-adopcji-CID103-IDDCR17.html

Podmieniłabym jeśli mogę na ogłoiszenie Oziego od ewu https://www.olx.pl/oferta/czy-oskarek-bedzie-wlasnie-twoim-przyjacielem-CID103-IDCYtVM.html

Ok. b-b czyli Wrocław Twój, a resztę zaklepała już Marysia dla zwierzaków Runy.

Dostanę tekst i fotki to poproszę Havankę i Tolę o podmianę :)

Link to comment
Share on other sites

Ojej , nie snujcie już czarnych wizji , bo narosną jak kula śniegowa , a Livka dostanie zawału.

Wiadomości brzmią bardzo dobrze. Nie każdy dom musi się zgadzać , by pies się wylegiwał na fotelach i kanapach  co nie przeszkadza ,że może być bardzo dobrym domem.

Nigdy nie miałam dużego psa  i wcale nie jestem pewna czy wpuściłabym go do łóżka albo na skórzaną kanapę.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Poker napisał:

Ojej , nie snujcie już czarnych wizji , bo narosną jak kula śniegowa , a Livka dostanie zawału.

Wiadomości brzmią bardzo dobrze. Nie każdy dom musi się zgadzać , by pies się wylegiwał na fotelach i kanapach  co nie przeszkadza ,że może być bardzo dobrym domem.

Nigdy nie miałam dużego psa  i wcale nie jestem pewna czy wpuściłabym go do łóżka albo na skórzaną kanapę.

Nikt tu nie wymagał ani nie wymaga od adoptujących raczej aby pies wylegiwał się w łóżku,na fotelach czy kanapie.Jeżeli tak robi to można go piorunem oduczyć.No ale klatka,pierwsze zdjęcie trochę ostudziła emocje związane z pierwszymi chwilami pobytu w DS Bruna,przynajmniej moje.Oczywiście każdy ma pogląd osobisty na te sprawy,być może także nie przeszkadza przetrzymywanie psa w budzie.To jest bardzo indywidualne podejście każdego do sprawy.

Link to comment
Share on other sites

Informacje z domu na bieżąco:

"Wieczorny spacer spokojnie - noc przespał w klatce, wychodził z niej tylko gdy ktoś wstawał.

Na porannym spacerze ze stoickim spokojem przeszedł obok ujadających za płotem owczarków niemieckich.

Je chętnie, nawet bardzo, nie wynosi karmy z miski.

Ogarnął już tez zabawkę do której można wcisnąć smaczki, chociaż na początku nie wiedział co z tym zrobić."

 

Z tym wynoszeniem karmy z miski chodzi o to, że Dexterka opowiadała Państwu, że jak przyjechał do hoteliku to jadł tak, że nabierał sporo karmy do pyska, szedł w kąt kojca, wypluwał i tam jadł. Tego pewnie nauczyło go schroniskowe życie :(

Dopiero w hotelu "zakumał", że całe żarełko w misce należy tylko do niego.

Bruno/Maniek i jego zabawka :

785dfade7b89bfb0med.jpg

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Pytałam Dexterkę o klatkę.

Odpisała mi:

"Jeśli martwisz się, że będą nadużywać kennela, zamykać w nim Bruna to naprawdę nie musisz. Ich pies owczarek kupiony w normalnej legalnej hodowli od małego chorował - miał niedźwiedzią łapę oraz ciężką dysplazję. Miał operacje, po których musiał mieć ograniczony ruch stąd też na okres pooperacyjny pojawiła się u nich klatka. Jak już wydobrzał to okazało się, że tak polubił swoją klatkę, że tylko tam chciał spać i tak już zostało. Klatka nie była nigdy zamykana. Oni ją bardziej traktują jako domek/budkę niż miejsce w którym z jakichś względów trzeba zamknąć psa.

To ludzie kochający zwierzęta i na pewno nie adoptowali Bruna po to by teraz przetrzymywać go w klatce"

Pani wizytatorka również powiedziała, że bardzo dobre wrażenie wywarł na niej ten pan przez telefon i że bardzo chętnie wybierze się za jakiś czas na wizytę poadopcyjną.

  • Like 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj rozmawiałam z Panem Brunusia/Mańka.

Jest nim zachwycony :)

Wczoraj Brunuś podszedł i wtulił się w Pana, łepek wsadził mu pod pachę.

Bruno jest niezwykle pojętny, nie boi się domowych odgłosów - pralki , zmywarki, suszarki.

Niechętnie wchodzi do kuchni. Z rezerwą podchodzi do aut.

Poza tym nic mu nie przeszkadza - psy, koty, dzieci, biegacze, rowerzyści i tak mogłabym wymieniać ;)

Pan był pełen podziwu dla Dexterki i jej męża za ogrom pracy, który włożyli aby Mańka doprowadzić do ładu pod względem fizycznym i psychicznym.

Pan obiecał również nowinki i fotki na bieżąco.

Zostaliśmy zaproszeni do Państwa Maniusia :)

  • Like 6
  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

Mail od Pana :

Dzień dobry, Maniek radzi sobie coraz lepiej. Dzisiaj trochę sie czesaliśmy, nie długo żeby się przyzwyczaił, trochę się kręcił ale nie robił problemu z czesaniem. Zapoznał się też z odkurzaczem. Z lekką rezerwą ale bez strachu. Na ok 20 min został sam w mieszkaniu, a przez 2 godziny tylko z synem. Też wszystko przebiegło bez problemów. Po naszym powrocie ogon latał na boki jak szalony. Nadal nie wiemy jaki ma głos :). Na noc zakropimy Mańka Adventixem przeciwko pchłom i kleszczom.

a874c7ee3ae4e425med.jpg

nawet wyczesane kłaczki są uwiecznione :)

590836b81cefa0bbmed.jpg

Oj coś mi się wydaje, że Maniek  to piesek Pana :)

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Bardzo się cieszę się, że Bruno jest  takim wspaniałym psem i ze nowa rodzina jest nim zachwycona.

Jak na dużego psa to faktycznie miał ogromne szczęście, psy jego rozmiarów czekają czasami dużo dłużej na nowy dom.

Cieszę się też, ze pan jest tak otwarty, utrzymuje kontakt  i często przekazuje informacje o naszym przytulaku.

Dużo miłości piesku!

 

 

  • Like 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Cofam wszystkie moje obawy, co do kennela.

Ludzie rewelacyjni, Maniuś też.

To pies ideał, a do tego piękny.

Ani trochę już nie przypomina już tej bidy z pierwszych zdjęć

Livko, uratowałaś mu życie!!!

Ps. A teraz sobie popłaczę ze wzruszenia

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nowinki od Pana Przemka :

"Dzień dobry, przed chwilą Maniek sam przyszedł i się podstawiał do głaskania a nawet zaczepiał łapą. Robi się z niego przylepa :) Po spacerze spróbowałem powycierać mu brzuch i łapy. Trochę nie wiedział jak się zachować ale nie robił problemu - dał się powycierać. Coraz lepiej też idzie mu z komendą "siad".

Pozdrawiamy"
  • Like 2
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

"Maniek wczoraj otrzymał nową adresówkę, stalową z wytłoczonym imieniem, telefonami i adresem która zastąpiła tymczasową z zawieszki do kluczy.
Codziennie pokazuje swoje różne oblicza:
"Maniek-hultaj"- ukradł mi kapcia, jak położyłem się spać i zaniósł na swoje legowisko,
"Maniek -arystokrata" - omija WSZYSTKIE kałuże na spacerze,
"Maniek -dobra dusza" podszedł i dał się pogłaskać sąsiadkom, które widział pierwszy raz :).
Dzisiaj zdjęcie ze spaceru.
Mam jeszcze pytanie.
Czy wie Pani może kiedy Maniek trafił do schroniska i jaka była jego wcześniejsza historia?"
 
Zaprosiłam Pana Przemka na wątek Maniusia :)
Zaraz będą fotki :)
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...