Jump to content
Dogomania

Młodzieńcze zapalenie kosci


adrgos0989

Recommended Posts

Witam, posiadam suczkę owczarka niemieckiego 9 Msc.
Zacznę od początku ponad 3 Msc temu skoczyła że schodów nie widziałem jaki to jest upadek bo nie byłem przy tym, po paru dniach pies zaczął utykac na przednia lewa łapę. Pojechaliśmy do 1 weta najpierw obadal ja na stole nic takiego nie wykrył dał leki minął tydzień nadal utykala pojechaliśmy 2gi raz zrobił rtg nic na nim nie stwierdził i dał leki znowu tydzień i dalej kulawizna poj 3 raz zrobił badania krwi dał calcium leki i sizarol ha z krwi też nic nie wyszło i pies nadal utykal zmieniłem weterynarza od razu zrobil rtg stwierdził młodzieńcze zapalenie kości 2 zastrzyki dzień po dniu później tabletki i nic nie przechodziło znowu zlecił 2 zastrzyki bo stwierdził że może tabletki zbytnio nie działają ale i to nie pomogło. Powiedział że widzi 2 wyjścia albo dać jej steryd dostawowo i zobaczyć co będzie albo zrobić tomografie i tak naprawdę nie mam pojęcia co mam zrobić i zwracam się do wasmoże mi podpowiecie.  Jeżeli chodzi o ten steryd to też nie wiem czy jej podawać bo ona te utykanie ma z 3 Msc wątpię żeby to było tyle czasu zapalenie młodzieńcze kości zresztą no nie wiem nie ja jestem lekarzem dodam jeszcze że ani pierwszy wet ani 2 nie stwierdził ani dysplazji ani osteochondrozy

 

Link to comment
Share on other sites

Ostrzyknięcie sterydem zdejmie ból i obrzęk, wygasi stan zapalny ale nie zlikwiduje przyczyny jego powstawania. Po ustąpieniu działania sterydu kulawizna może powrócić. Może też być gorsza, bo pies nie czując bólu nie będzie ograniczał obciążania łapy. 

Podawanie sterydu jest uzasadnione, kiedy znana jest przyczyna bólu. I np.: ustąpienie obrzęku uwolniłoby ścięgna pozwalając na rozruszanie stawu - rehabilitację. 

Stawiałabym na weterynarza ortopedę. 

 

Link to comment
Share on other sites

2 weterynarzy robiło rtg ten 1 nic nie widział po zdjęciach 2gi stwierdził młodzieńcze zapalenie kości ale tak jak pisałem raczej to nie trwa 3 Msc i mówił żebym zrobił tomograf. Wysłałem zdjęcia do weterynarza z Warszawy te rtg tego drugiego lekarza i stwierdził że te zdjęcia są niekompletne że on sam jeszcze raz wykona rtg wycenil koszt ok 500zl i teraz nie wiem czy faktycznie tym zdjęciom czegoś brakuje czy porostu chce mnie naciągnąć na kase

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, adrgos0989 napisał:

2 weterynarzy robiło rtg ten 1 nic nie widział po zdjęciach 2gi stwierdził młodzieńcze zapalenie kości ale tak jak pisałem raczej to nie trwa 3 Msc i mówił żebym zrobił tomograf. Wysłałem zdjęcia do weterynarza z Warszawy te rtg tego drugiego lekarza i stwierdził że te zdjęcia są niekompletne że on sam jeszcze raz wykona rtg wycenil koszt ok 500zl i teraz nie wiem czy faktycznie tym zdjęciom czegoś brakuje czy porostu chce mnie naciągnąć na kase

a do kogo w w-wie wyslales zdjęcia?

jak nie chcesz publicznie - napisz na priv.

a młodziencze zapal.kości moze trwac dluzej niz dwa m-ce,ale trzeba mieć pewność,że to o to chodzi...

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, bou napisał:

to chirurg,nie ortopeda...jest w w-wie dwóch wetów uważanych za najlepszych ortopedów w Polsce - dr Janicki i dr Bissenik.

Na Twoim miejscu nie zastanawiałabym się,umawiałabym wizytę...

http://wawervet.com.pl/nasi-lekarze

Tak tylko nie wiem czy jechać do kolejnego weta robić rtg czy lepiej może zrobić ten tomograf o bissennikunslyszalem o tym Janicki wcale

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, adrgos0989 napisał:

Tak tylko nie wiem czy jechać do kolejnego weta robić rtg czy lepiej może zrobić ten tomograf o bissennikunslyszalem o tym Janicki wcale

możesz zrobić tomograf (nie wiem tylko czego ma dotyczyc to badanie - kręgosłupa?),będziesz miał komplet badań.W przypadku chorób kości( ?) ,jak u Twojego psa - właściwie zrobione badanie rtg ma dużą wartość diagnostyczną.

A to,że nie słyszałeś o psich ortopedach...to nic dziwnego,nie miales takiej potrzeby i nie jesteś z branży...

Najlepiej zadzwoń i zapytaj,czy powtarzać badania i robic nowe.

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, adrgos0989 napisał:

To lepiej zrobić rtg u dobrego weta czy tomograf? Tomograf ma mieć robiony tej lewej lapy barku i łokcia 

skonsultuj to wszystko z lekarzem,on będzie wiedzial najlepiej jakich badań potrzebuje.Możliwe,że dr Janickiemu wystarczy rtg.

Link to comment
Share on other sites

40 minut temu, bou napisał:

skonsultuj to wszystko z lekarzem,on będzie wiedzial najlepiej jakich badań potrzebuje.Możliwe,że dr Janickiemu wystarczy rtg.

Na tą chwilę do dr Janicki ego wysłałem zdjęcia opis i filmik zobaczymy czy jakoś się do tego odniesie jeszcze jutro będą tam dzwonił. Bissenik za konsultacje mailową chce 120zl to jest jakias kpina.. 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, adrgos0989 napisał:

Na tą chwilę do dr Janicki ego wysłałem zdjęcia opis i filmik zobaczymy czy jakoś się do tego odniesie jeszcze jutro będą tam dzwonił. Bissenik za konsultacje mailową chce 120zl to jest jakias kpina.. 

Mam nadzieję,że dr Janicki odpowie,daj znać jak się juz dodzwonisz.

A cena konsultacji mailowej - czemu tak Cię dziwi?

Wizyty u dotychczasowych wetów nie były chyba tańsze,a dr Bissenik  należy do elity,więc może się wysoko cenić.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...