Jump to content
Dogomania

Kofi/Atika-raczej pudlisia od 02.01.20 będzie w DT u Anuli.Od 08.01.20 w Hoteliku u szafirki.Od 18.01.20 w DS we Wrocławiu.


Anula

Recommended Posts

16 godzin temu, Poker napisał:

chyba się w niej zakochacie

Już jesteśmy w niej zakochani,zresztą jak nie kochać takiego szkraba,który absolutnie jest bez wad.Sądzę,że każdy by się w niej zakochał bez wyjątku.

15 godzin temu, ewu napisał:

Do mnie non stop dzwonią trzy Panie.

No przecież ogłoszenia są ściągnięte.

15 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

Współczuję, ewu... Czy Panie rozważają dorzucenie się do leczenia i sterylizacji suni czy czekają na gotowe? Czasem wystarczy powiedzieć właśnie, że oczekuje się od właściciela dorzucenie do utrzymania psiaka w DT, aby kogoś zbyć. 

Ati jest boska! :) Mało kiedy wpada mi w oko małych rozmiarów psiak, a Ati jest tak cudna, że aż do schrupania. Będzie ciężko Wam się rozstać...

Z każdym tymczasem a miałam ich sporo bardzo trudno mi było się rozstać ale to tylko ten wie kto tymczasował psiaki.Być może dlatego,że takiemu psu się poświęca bardzo dużo uwagi,pracy aby go wyprowadzić na prostą,przygotować do adopcji.

14 godzin temu, Bogusik napisał:

Jeszcze trochę czasu potrwa zanim Ati będzie ponownie ogłaszana ale wstawię jej zdjęcie z pierwszej strony,które przycięłam.Innych nie mamy,więc gdyby była potrzeba pokazania jej z dłuższą sierścią, to będzie można wykorzystać.

imageproxy-php.jpg

Zastanawiam się nad aparatem,musi być bardzo dobry bo Ati przyjechała w koszmarnym stanie.Jej sierść była matowa,zlepiona,brudna.Nie wiem skąd ten połysk.Na pysku nie widać wiszących długich,zbitych dredów,których nie sposób było wyczesać jedynie obciąć.Właśnie fryzjerka zaczęła obcinanie od tych dredów.Na tym zdjęciu Ati wygląda cudnie.Dzięki Bogusik za przycięcie zdjęć.

13 godzin temu, Poker napisał:

Co za Atunia się zrobiła?  Mała ma zmienione imię?

Pisałam wcześniej,że Ati kompletnie nie reagowała na imię Kofi.Zaczęliśmy wyszukiwać jej imiona i na jakie reaguje.Najbardziej reagowała na zaczynające się na A i stąd ma takie imię.Być może by z biegiem czasu zareagowała na imię Kofi ale ja nie mogłam czekać,chciałam mieć jak najszybszy kontakt z psem.Imię Ati może nie jest ładne ale przynajmniej sunia reaguje na nie.

Być może w przeszłości miała imię zaczynające się na A.

Link to comment
Share on other sites

51 minut temu, Poker napisał:

Teraz kupuję. Widzę,że jest trend do i na końcu imion. Też miałam Kofi, Tami, Sisi. Ale staram się nadawać imiona, które wskazują płeć psa.

Może Ati wskazuje na samczyka ale można dodać dwie litery np.Atika.Zresztą adoptujący mogą na spokojnie w czasie zmienić imię.Sunię wołam i tak i tak ale bardziej reaguje na Ati. Myślę,że imiona kończące się na i bardzo zmiękczają imię i w ten sposób słyszy się je przyjemniej. Z doświadczenia wiemy,że sporo psów wyadoptowanych nadanych przez nas imiona pozostały.To świadczy o tym,że się podobały i zostały zaakceptowane.

A Miki dziś zaatakował Ati całe szczęście,że nie groźnie.Ati daje sobie radę głównie siedzi,leży na kanapie,krześle,ławie,wie,że Miki jej nie dosięgnie.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.01.2020 o 18:53, Poker napisał:

Kofi jest przeurocza, to imię chyba tak ma.

Ja miałam czarnego kotka o tym imieniu, z Dogo, był u mnie na DT i został na stałe. 10-letni kotek, po zmarłym opiekunie, przeżył u mnie jeszcze ponad 6 lat. Był uroczy, super łagodny, żył w idealnej zgodzie z moimi 3 kotami i 2 psami :) Wspominam go zawsze z rozrzewnieniem.

A sunia jest prześliczna, do tego z charakteru - pies idealny :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, Isabel napisał:

Ja miałam czarnego kotka o tym imieniu, z Dogo, był u mnie na DT i został na stałe. 10-letni kotek, po zmarłym opiekunie, przeżył u mnie jeszcze ponad 6 lat. Był uroczy, super łagodny, żył w idealnej zgodzie z moimi 3 kotami i 2 psami :) Wspominam go zawsze z rozrzewnieniem.

A sunia jest prześliczna, do tego z charakteru - pies idealny :)

Tak ona ma idealny charakter.Kto zaadoptuje Atikę będzie szczęściarzem.

Jeszcze trochę fotek Ati.

http://719a3cb5ff49966fmed.jpg

http://4652e93168414909med.jpg

http://282157aeb4fe7e41med.jpg

http://752cc8d1cc695746med.jpg

http://c6915f6a842b6624med.jpg

  • Like 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Stosunek Miki jest coraz gorszy do Atiki.Sądziłam,że się poprawi a tu poprawia się ale w drugą stronę.Jest ogólne podenerwowanie psiaków a przy tym my też.Musimy wciąż pilnować aby zapobiegać konfliktom.Miki suni nie zaakceptował jednak.W porozumieniu (naradą) z Bogusik Atika jutro jedzie do Hani do hoteliku.Tam będzie wysterylizowana i będziemy jej szukać domku.Miałam w tym tygodniu z Ati iść do weta ale tak się porobiło jak się porobiło.Jest cudnym psem.Miałam trochę obawy oferując DT suni,czy Miki jakiegokolwiek psa zaakceptuje,zaryzykowałam no i nie udało się,nie mogę tymczasować psiaków to już jest wiadome.Miki przeszedł sporo tymczasików i było wszystko dobrze,być może przerwa 2 lata zrobiła swoje a także choroba jego,wiek?

Atika pojedzie do hoteliku z pełnym wyposażeniem,ubrankiem Miki(do zwrotu)obróżką,szeleczkami,smyczą.U mnie je gotowane,uwielbia je, plus suchą karmą sobie przegryza.Kupiłam 14 szt. bardzo dobrej jakości puszki mięsne do tego suchy pokarm 3kg Royal Canin.Podam jeszcze 1 listek Olekardinu,który zaczęła przyjmować i jej ulubioną piłeczkę twardą.Nawet Atika nie mogła się nią za bardzo pobawić bo Miki warczał.

Atika ma w kłębie 25cm.

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Anula napisał:

Stosunek Miki jest coraz gorszy do Atiki.Sądziłam,że się poprawi a tu poprawia się ale w drugą stronę.Jest ogólne podenerwowanie psiaków a przy tym my też.Musimy wciąż pilnować aby zapobiegać konfliktom.Miki suni nie zaakceptował jednak.W porozumieniu (naradą) z Bogusik Atika jutro jedzie do Hani do hoteliku.Tam będzie wysterylizowana i będziemy jej szukać domku.Miałam w tym tygodniu z Ati iść do weta ale tak się porobiło jak się porobiło.Jest cudnym psem.Miałam trochę obawy oferując DT suni,czy Miki jakiegokolwiek psa zaakceptuje,zaryzykowałam no i nie udało się,nie mogę tymczasować psiaków to już jest wiadome.Miki przeszedł sporo tymczasików i było wszystko dobrze,być może przerwa 2 lata zrobiła swoje a także choroba jego,wiek?

Atika pojedzie do hoteliku z pełnym wyposażeniem,obróżką,szeleczkami,smyczą.U mnie je gotowane,uwielbia je, plus suchą karmą sobie przegryza.Kupiłam 14 szt. bardzo dobrej jakości puszek mięsnych do tego suchy pokarm 3kg Royal Canin.Podam jeszcze 1 listek Olekardinu,który zaczęła przyjmować i jej ulubioną piłeczkę twardą.Nawet Atika nie mogła się nią za bardzo pobawić bo Miki warczał.

Atika ma w kłębie 25cm.

Tego niestety ale nikt tak do końca nie wiedział,jak będzie się zachowywał Miki.Nie ma innego wyjścia i tyle dobrze,że Hotelik u Szafirki jest blisko. Malutka będzie miała u Hani bardzo dobre warunki i po sterylizacji a być może jeszcze wcześniej, zrobisz jej jedno ogłoszenie na Wrocław aby Hania nie miała urwania głowy z telefonami i smsami.Znajdziemy Atuni bardzo dobry domek!

Link to comment
Share on other sites

49 minut temu, Anula napisał:

Stosunek Miki jest coraz gorszy do Atiki.Sądziłam,że się poprawi a tu poprawia się ale w drugą stronę.Jest ogólne podenerwowanie psiaków a przy tym my też.Musimy wciąż pilnować aby zapobiegać konfliktom.Miki suni nie zaakceptował jednak.W porozumieniu (naradą) z Bogusik Atika jutro jedzie do Hani do hoteliku.Tam będzie wysterylizowana i będziemy jej szukać domku.Miałam w tym tygodniu z Ati iść do weta ale tak się porobiło jak się porobiło.Jest cudnym psem.Miałam trochę obawy oferując DT suni,czy Miki jakiegokolwiek psa zaakceptuje,zaryzykowałam no i nie udało się,nie mogę tymczasować psiaków to już jest wiadome.Miki przeszedł sporo tymczasików i było wszystko dobrze,być może przerwa 2 lata zrobiła swoje a także choroba jego,wiek?

Atika pojedzie do hoteliku z pełnym wyposażeniem,obróżką,szeleczkami,smyczą.U mnie je gotowane,uwielbia je, plus suchą karmą sobie przegryza.Kupiłam 14 szt. bardzo dobrej jakości puszek mięsnych do tego suchy pokarm 3kg Royal Canin.Podam jeszcze 1 listek Olekardinu,który zaczęła przyjmować i jej ulubioną piłeczkę twardą.Nawet Atika nie mogła się nią za bardzo pobawić bo Miki warczał.

Atika ma w kłębie 25cm.

Ja mam chętną Panią z Wrocławia. Może skontaktuję Was i Atika mogłaby iść do siebie od razu. Zadzwonię do tej Pani jak się zgodzicie.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, ewu napisał:

Ja mam chętną Panią z Wrocławia. Może skontaktuję Was i Atika mogłaby iść do siebie od razu. Zadzwonię do tej Pani jak się zgodzicie.

Nie wydamy Atiki bez sterylizacji nikomu ani bez wizyty i wcześniej przeprowadzonej rozmowy przez Hanię a następnie przez Bogusik.

Musi to iść normalnym krokiem bez wyjątku.Skoro Pani chce sunię bez znajomości charakteru już, to może ją zarezerwować i będzie mogła pomóc,dołożyć do sterylizacji albo pokryć całkowicie jeżeli rozmowa i wizyta wypadnie pomyślnie.

Zamierzamy domki przesiewać i wybierzemy ten najlepszy.Staramy się wszystko robić porządnie jeżeli mamy psiaka pod opieką.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ja też mam obawy co do wydania Ati bez sterylki.Nie wiemy czy przypadkiem nie dostanie cieczkę i w tym czasie będzie odpowiednio zaopiekowana aby nie zaszła w ciążę.Ludzie mogą wszystko obiecać i podpisać oświadczenie ale kto ich potem będzie sądził? W przypadku psa mam dużo mniejsze obawy,choć to też jest mimo wszystko ryzyko.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Bogusik napisał:

Ja też mam obawy co do wydania Ati bez sterylki.Nie wiemy czy przypadkiem nie dostanie cieczkę i w tym czasie będzie odpowiednio zaopiekowana aby nie zaszła w ciążę.Ludzie mogą wszystko obiecać i podpisać oświadczenie ale kto ich potem będzie sądził? W przypadku psa mam dużo mniejsze obawy,choć to też jest mimo wszystko ryzyko.

Ja też bym nie wydała suni bez sterylki, nie ufam ludziom w tej kwestii

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, ewu napisał:

Ja mam chętną Panią z Wrocławia. Może skontaktuję Was i Atika mogłaby iść do siebie od razu. Zadzwonię do tej Pani jak się zgodzicie.

Basiu,jak możesz to skontaktuj się z Panią i powiedz,że zadzwonię  do niej na dniach i porozmawiam w sprawie adopcji Atii.Powiedz,że telefon będzie z DE żeby się nie przestraszyła i odebrał a nr tel do niej prześlij mi na pw..Myślę,że też będzie warto sprawdzić ten domek,skoro nie odpuszcza....

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Bogusik napisał:

Basiu,jak możesz to skontaktuj się z Panią i powiedz,że zadzwonię  do niej na dniach i porozmawiam w sprawie adopcji Atii.Powiedz,że telefon będzie z DE żeby się nie przestraszyła i odebrał a nr tel do niej prześlij mi na pw..Myślę,że też będzie warto sprawdzić ten domek,skoro nie odpuszcza....

Dałam Pani namiary podane przez Anulę.  

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...