Jump to content
Dogomania

~ MA DOM Pienia-Niunia!


malagos

Recommended Posts

13 godzin temu, Isiak napisał:

Dzięki, ale moja zasługa tutaj niewielka. To dzięki temu, że Aga76 zechciała mieć te cudaczki, mogłyśmy wspólnie razem wspomóc Pienię i Wasz bdt  - ja swoją pracą, a Aga gotówką :) 

Jeszcze raz dziękuję serdecznie!

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Tyś(ka) napisał:

Isiak masz zdumiewający talent, podziwiam :)

Podmieniłam wczoraj Pienię na Białystok i zmieniłam jej zdjęcie główne. Jej wyróznienie kończy się 26. czerwca - mam nadzieję, że to wystarczy aby znalazła domek:
https://www.olx.pl/oferta/zywiolowa-psia-pieknosc-mix-foxhound-gonczy-CID103-IDEz5qE.html

Tysiaczku, cudny tekścik, bardzo Ci dziękuję!!

No i gratulacje i życzenia ...!!!!

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, malagos napisał:

Był jeden telefon.

Pani pytała o wagę suni, bo by chciała ... ją  w koszyczku nosić.

no nic, czekamy dalej.......

Trzeba było zapytać o wagę Pani, może dałaby radę. Zależy jak mocny koszyk.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, malagos napisał:

Był jeden telefon.

Pani pytała o wagę suni, bo by chciała ... ją  w koszyczku nosić.

no nic, czekamy dalej.......

33 minuty temu, rozi napisał:

Trzeba było zapytać o wagę Pani, może dałaby radę. Zależy jak mocny koszyk.

Hahaha :D

Moje ogłoszenie Pieni na Warszawę też ciągle aktywne i odświeżane, może wypatrzy ją w końcu jakiś koneser...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ludzie nie lubią wyzwań i  chcą psa gotowca. Szczególnie, że (oficjalnie), pandemia się kończy i większość wróci do pracy, a psy zostaną zamknięte w domach na wiele godzin. Przyznam się, że poważnie obawiam się o losy pandemicznych adopciaków......

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 31.05.2020 o 11:06, konfirm31 napisał:

Ludzie nie lubią wyzwań i  chcą psa gotowca. Szczególnie, że (oficjalnie), pandemia się kończy i większość wróci do pracy, a psy zostaną zamknięte w domach na wiele godzin. Przyznam się, że poważnie obawiam się o losy pandemicznych adopciaków......

Też jestem tego zdania.

Tylko nie mam planu B, jak się dom stały nie znajdzie.

Link to comment
Share on other sites

Malagos, a próbowałaś tutaj? 

https://www.facebook.com/groups/1661713514077051/

Myślisz, że ona nadawałaby się jako towarzyszka do biegania/roweru/dogtrekkingu/agility czy czegokolwiek innego? Jest żywiołowa i energiczna, ale jak z posłuszeństwem i nastawieniem na współpracę z człowiekiem? Jest kompletnie skupiona tylko na swoim nosie i zapachach?

Link to comment
Share on other sites

52 minuty temu, Isiak napisał:

Malagos, a próbowałaś tutaj? 

https://www.facebook.com/groups/1661713514077051/

Myślisz, że ona nadawałaby się jako towarzyszka do biegania/roweru/dogtrekkingu/agility czy czegokolwiek innego? Jest żywiołowa i energiczna, ale jak z posłuszeństwem i nastawieniem na współpracę z człowiekiem? Jest kompletnie skupiona tylko na swoim nosie i zapachach?

Zajrzałam. Warto wiedzieć, że jest taka grupa. Psy ekstra !

Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.06.2020 o 14:07, Isiak napisał:

Malagos, a próbowałaś tutaj? 

https://www.facebook.com/groups/1661713514077051/

Myślisz, że ona nadawałaby się jako towarzyszka do biegania/roweru/dogtrekkingu/agility czy czegokolwiek innego? Jest żywiołowa i energiczna, ale jak z posłuszeństwem i nastawieniem na współpracę z człowiekiem? Jest kompletnie skupiona tylko na swoim nosie i zapachach?

Pienia ma w nosie człowieka, chyba, ze ma miskę w ręku. Nawet na wołanie podbiegnie tylko wtedy, jak sama ma ochotę.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, malagos napisał:

Pienia ma w nosie człowieka, chyba, ze ma miskę w ręku. Nawet na wołanie podbiegnie tylko wtedy, jak sama ma ochotę.

No to ciężko będzie :( Może Sowa coś by doradziła, tylko kto będzie z gagatkiem pracował :(

Link to comment
Share on other sites

Z teco go piszesz Pienia nie tylko wygląda jak gończy, ale i zachowuje się jak gończy. To bardzo niezależne indywidua, dla których nieraz otoczenie jest atrakcyjniejsze od właściciela. Widziałam, że Pienia pokazuje się na grupie w/w - oby jakiś miłośnik ją wypatrzył.

Link to comment
Share on other sites

35 minut temu, Tyś(ka) napisał:

Z teco go piszesz Pienia nie tylko wygląda jak gończy, ale i zachowuje się jak gończy. To bardzo niezależne indywidua, dla których nieraz otoczenie jest atrakcyjniejsze od właściciela. Widziałam, że Pienia pokazuje się na grupie w/w - oby jakiś miłośnik ją wypatrzył.

pokazałam ją, nic to nie kosztuje :(

Wczoraj był telefon - ale też taki nie bardzo, bo raz, że pani emerytka o spokojnym charakterze, dwa, że wnuczka ma jej kotka przynieść. 

A ten pan, który był chętny na Szantę od Agat21 i oferował budę i kojec, i którego już brałam pod uwagę dla Pieni, jest z Gorzowa, z drugiej strony Polski :(

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Tyś(ka) napisał:

A pan od Szanty nie mógłby kawałek podjechać albo partycypować w kosztach transportu?

 

2 godziny temu, Tyś(ka) napisał:

A pan od Szanty nie mógłby kawałek podjechać albo partycypować w kosztach transportu?

Nawet nie będę pytac, ktoś, kto szuka psa do pilnowania jakiegoś terenu nie będzie jechał kilkaset km. W każdym schronie dostanie

Link to comment
Share on other sites

Kolejny telefon - głos młody, ale taki nieprzyjemny, arogancki: to ile pani chce za tego pieska? Za damo? to jak to tak, całkiem za darmo? Pan ma małe dzieci - rozbrykane, nadpobudliwe i twierdzi, że Pienia by doskonale pasowała do takiej rodziny. No i pan mieszka w Koszalinie.

Dziś telefon - państwo opłakują suczkę, która odeszła na raka, i szukają następczyni  (czyli wg pana identycznej suczki), czyli małej... Mieszkanie na Mokotowie, na parterze, z ogródkiem, pan i żona są lekarzami, wyjeżdżają na wakacje z przyczepą, zawsze towarzyszył im pies. Tyle tylko, że państwo mają po 80 lat!! I rozważają wzięcie szczeniaka, żeby "sobie wychować". Już nie miałam siły gadać :(

Link to comment
Share on other sites

Malagos, ojciec mojej znajomej ma 93 lata. Pięć lat temu zrezygnował z prowadzenia samochodu. Znajoma w wieku 85 lat sprawiła sobie szczeniaka boksera - ale jej nastoletni kuzyn codziennie brał psa na trzygodzinny spacer i zajęcia. Jeśli jest ktoś mlodszy w rodzinie, kto pomoże w razie problemów - to wiek nie zawsze jest barierą nie do pokonania...

Link to comment
Share on other sites

19 godzin temu, Sowa napisał:

Malagos, ojciec mojej znajomej ma 93 lata. Pięć lat temu zrezygnował z prowadzenia samochodu. Znajoma w wieku 85 lat sprawiła sobie szczeniaka boksera - ale jej nastoletni kuzyn codziennie brał psa na trzygodzinny spacer i zajęcia. Jeśli jest ktoś mlodszy w rodzinie, kto pomoże w razie problemów - to wiek nie zawsze jest barierą nie do pokonania...

w tym konkretnym przypadku, Pieni - jest. Pienia to silny pies, na smyczy ledwie ją Tomek utrzyma... 

Link to comment
Share on other sites

Pieni przede wszystkim, potrzebny jest dobry szkoleniowiec, bo ona ma nie tylko temperament, ale i naturszczica z niej kompletna. Tylko jak to zrobić? Taki Jamor, byłby super. Może ma stawki ulgowe dla dogomaniackich psów? Chyba była u niego jakąś temperamentna sunia od Mestudio i wyszła na ludzi. Tylko to i tak pewnie będzie dużo kasy :(. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U Jamora aktualnie jest Fado i nie załapał się on na promocję. Koszt 25zł/doba. Czy Pienia sprawia jakieś problemy poza tym, że po prostu jest silnie niezależna i pełna werwy? Bo jeśli nie, to nie widzę jej u Jamora. On szkolił psy policyjne, a te szkolenie różni się od szkolenia psów myśliwskich... nadal Pienię widzę jako kompankę miłośników gończych, z wszystkimi ich cechami. Pienia nada się czy to do canicrossu, czy do bikejoringu, czy aktywnego chodzenia po lesie (np. po śladach), byleby tylko ktoś lubił psy gończe, aktywne, pracujące nosem. Ciężko o takie domy, ale trafiają się i wydaje mi się, że warto poczekać.

A może ktoś mógłby powyróżniac ogłoszenia suczki? Zwiększyłoby to szanse na adopcję.

Link to comment
Share on other sites

Opieram się na tym, co napisała Malagos, że Pienia nie reaguje na człowieka i tylko gonitwa jej w głowie i polowanie. To, że reaguje na jedzenie w ręce człowieka, jest ogromną nadzieją, ale ktoś musi wykonać pracę szkoleniowca i jedno z drugim połączyć. Bo może wtedy, Pienia znajdzie dom. Pisałam o Jamorze, bo wiem, że prowadzi hotel i szkoli psy. Szkoda, że nie ma u Niego zniżek dla dogomaniaków. A niestety, jak do tej pory, chętnych na adopcję takiego wymagającego pracy, bardzo energicznego psa, brakuje :(. Dlatego pomyślałam o hotelu i szkoleniowcu. Może są związani z dogomanią, jeszcze jacyś inni? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...