Jump to content
Dogomania

Agresja u 4 miesięcznego szczeniaka


Aleksandra 279

Recommended Posts

Cześć,

Proszę Was o pomoc bo nie wiem już do kogo się zwrócić. Mam w domu 4 miesięcznego szczeniaka który potrafi ugryźć mnie do krwi..

Zaczęło się od tego, że nie można wziąć go na ręce i drugą ręka dotknąć pyska bo od razu warczy i gryzie. Ostatnio zaczyna być agresywny podczas czynności które nie sprawiały wcześniej kłopotu np. podczas czesania lub zakładania szelek.. Nie mam pojęcia z czego może to wynikać. Pies jest strasznie niedotykalski. Dotknięcie uszu, oczu czy pogłaskanie po głowie graniczy z cudem, bo się wyrywa. Daje mu przysmaki za każdym razem jak coś przy nim robię, wyczesywany jest także z przysmakami ale mam wrażenie, że problem się pogłębia. Ostatnio ugryzł mnie już na poważnie podczas czesania, zacisnął szczękę na mojej ręce i zaczął rozszarpywać. To mały piesek więc nie grozi mi z jego strony w sumie nic poważnego ale bardzo chce znaleść przyczynę jego problemów. Pomóżcie mi proszę :( Z czego może to wynikać ? Lub może macie do polecenia dobrego behawiorystę z okolic Zielonej Góry ?

Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, Aleksandra 279 napisał:

Pomóżcie mi proszę :(

A czytałaś może jakieś poradniki i książki o wychowaniu szczenięcia?Poszukaj w Google,jest tego bardzo dużo. Twój - szczeniaczek,to psie dziecko,wcale nie jest agresywny.

Link to comment
Share on other sites

Przed zakupem szczeniaka przeczytałam kilka książek, obejrzałam mnóstwo poradników behawiorystow, czytałam posty w grupach o danej rasie.. Dało mi to tyle ze posiadam mnóstwo wiedzy o treningach, pielęgnacji i spotykanych problemach w wychowaniu jednak prawdziwa agresja gdy pies nie gryzie podczas zabawy jest dla mnie szczerze mówiąc czymś nowym i bardzo mnie niepokoi 

Link to comment
Share on other sites

36 minut temu, Aleksandra 279 napisał:

Przed zakupem szczeniaka przeczytałam kilka książek, obejrzałam mnóstwo poradników behawiorystow, czytałam posty w grupach o danej rasie.. Dało mi to tyle ze posiadam mnóstwo wiedzy o treningach, pielęgnacji i spotykanych problemach w wychowaniu jednak prawdziwa agresja gdy pies nie gryzie podczas zabawy jest dla mnie szczerze mówiąc czymś nowym i bardzo mnie niepokoi 

Polecam:

https://www.owczarek.pl/szczeniak_w_domu/

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

33 minuty temu, Dusia-Duszka napisał:

Zastosowałaś już jakieś metody korygowania zachowań maleństwa? 

Radzili nam żeby postawić na swoim, nie zwracać uwagi jak szczeniak gryzie i nie odpuszczać, np. wyczesać do końca. Na dłuższą metę nie rozwiązuje to jednak problemu. Szczeniak po jakimś czasie daje za wygraną ale za każdym razem gryzie po raz kolejny i w sumie zataczamy koło 

Link to comment
Share on other sites

W Zielonej Górze masz doskonałą trenerkę i behawiorystkę w jednym - Beatę Karpetę https://www.karpeteam.eu/

Oczywiste, że takie zachowanie szczeniaka musi się zablokować, a jak - to sądzę, ze Beata pokaże. Twojemu szczeniakowi na pewno dobrze zrobią przedszkolne zajęcia - musisz odzyskać i pełną kontrolę nad szczeniakiem, i zaufanie do Twoich rąk.

I przy okazji - psy nie lubią głaskania po głowie. Tylko że większość psów nauczyła się takie dotknięcia tolerować.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Również polecam Beatę Karpetę :) Rozpracowała mojego Yoru, który teraz jest dużo spokojniejszym, ułożonym psem.  Kiedyś Yoruś nie znał nawet ludzkiego dotyku, warczał na moją młodszą córkę, starszą pogryzł, mnie też wiele razy, a teraz to miś przytulanka rozdająca buziaki (oczywiście tylko rodzinie i przyjaciołom, ale to już duży sukces). Twój to szczeniak więc praca z nim będzie dużo prostsza niż ze starym, chorym psem.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.12.2019 o 19:13, Joanienka napisał:

Również polecam Beatę Karpetę :) Rozpracowała mojego Yoru, który teraz jest dużo spokojniejszym, ułożonym psem.  Kiedyś Yoruś nie znał nawet ludzkiego dotyku, warczał na moją młodszą córkę, starszą pogryzł, mnie też wiele razy, a teraz to miś przytulanka rozdająca buziaki (oczywiście tylko rodzinie i przyjaciołom, ale to już duży sukces). Twój to szczeniak więc praca z nim będzie dużo prostsza niż ze starym, chorym psem.

Oby tak było również w Naszym wypadku bo jest coraz gorzej. Napisałam maila do Pani Beaty, czekam aż odpisze :)

Link to comment
Share on other sites

Nie wierzę w agresję u szczeniaka, raczej coś go boli. Jak ludzkie dziecko zacowuje się agresywnie to się tlumaczy, że to jeszcze dziecko a od psiego dziecka wymaga się idealnego zachowania. Radzę dobrze sprawdzić jaki dotyk go denerwuje i zmienić weta.

Mam psy ponad 52 lata, odchowałam wiele szczeniakó i to ONków i rottweilerów i jakoś żaden nie był  w wieku 4 m-cy a i potem agresywny bez powodu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.01.2020 o 15:27, dwbem napisał:

Nie wierzę w agresję u szczeniaka, raczej coś go boli. Jak ludzkie dziecko zacowuje się agresywnie to się tlumaczy, że to jeszcze dziecko a od psiego dziecka wymaga się idealnego zachowania. Radzę dobrze sprawdzić jaki dotyk go denerwuje i zmienić weta.

Mam psy ponad 52 lata, odchowałam wiele szczeniakó i to ONków i rottweilerów i jakoś żaden nie był  w wieku 4 m-cy a i potem agresywny bez powodu.

Tylko, że on gryzie nie tylko wtedy gdy się go dotknie. Ostatnio rzucił się na moją rękę gdy chciałam poprawić rzecz stojącą na podłodze a on był niedaleko. 

Link to comment
Share on other sites

Przyspieszyłabym spotkanie z p. Beatą. Albo szczeniak zostanie przekonany, że może mieć pełne zaufanie do Twoich rak, ale jednocześnie i musi, i sam chce podporządkować się Tobie, albo problem będzie narastał. Aż do konieczności szukania innego domu dla psiego podrostka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...