Jump to content
Dogomania

Pies zagryzł kota, czy to podstawa do uśpienia zwierzęcia?


mkalin19

Recommended Posts

Bardzo proszę o poradę. Owczarek niemiecki ugryzł śmiertelnie młodego kota. Owczarek ma 5 lat, kot przebywał w domu od miesiąca. Kota nie dało się uratować, ale weterynarz stwierdził, że psa należy uśpić. Jeśli pies nie zostanie przyprowadzony, sam się tym zajmie. Owczarek to kochany pies, mądry, łagodny do dzieci. Do niedawna żył kilka lat z wcześniejszym dorosłym kotem. Nigdy nie było aktów agresji. Pies sporadycznie kogoś ugryzł (złapał zębami) lub próbował, ale nigdy bez powodu. Do tej pory łagodnie znosił zaczepki młodego kotka, ale tym razem chyba zabrakło cierpliwości.

Jest nam wszystkim ogromnie przykro, ale czy jest to powód, żeby można było uśpić młodego i zdrowego psa? Czy jeśli nie posłuchamy gróźb weterynarza, może działać na własną rękę, zgłosić sprawę gdzieś wyżej i próbować zabić naszego przyjaciela i członka rodziny?

Link to comment
Share on other sites

Taki weterynarz nie powinien być weterynarzem To zagryzienie kotka było wypadkiem, pies duży kot mały i denerwujący, pies odgryzł się za mocno a to nie jest powód do uśpienia psa a weterynarz nie ma żadnego prawa dzialać na własną rękę. Skoro dotychczas pies nie był agresywny i potrafił żyć z kotem to naprawdę nie widzę powodu do jego usypiania. Proszę zmienić weterynarza bo to konował a nie lekarz.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...