Jump to content
Dogomania

Szpulka wytoczyła się z Radys, tymczasowana przez Kasiainat- znalazła swój DOMEK stały w Bielsko-Biała <3


kiyoshi

Recommended Posts

39 minut temu, agat21 napisał:

Oby któraś z suczek znalazła dobry dom u pani :)

któraś znajdzie na pewno.

jestem po dłuugiej rozmowie z Panią....kurde no..tak mi się ta Pani podoba ! jest taka rozsądna, kochana, no po prostu babka suuper...

nie wiem czy nie wydać jej jednak Szpulki...Pani mi powiedziała, że i syn i wnuk wiedzą że ona będzie adoptować pieska, mocno jej kibicuja i nawet namawiali od jakiegoś czasu do tego. W tym momencie nie wyobraża sobie że miałaby ich "obarczać" opieką nad jej psem, ale w perspektywie czasu gdyby jej zabrakło to już inna sprawa.

Wnuk jest częstym gościem, ma psa w typie collie przesympatycznego, którego Pani rozpieszcza:) syn ma z kolei mikropieska... Pani mówiła, że po jej śmierci syn będzie mieszkał w jej domu. Juz nie chce opowiadać za dużo rodzinnych spraw, ale tak będzie więc sunia zostałaby tam gdzie jest jedynie zmieniając opiekuna. Jedynie na jakieś nagłe sytuacje to wtedy Pani chciałaby odpłatnie oddać sunie do hoteliku na kilka dni...

przedstawiłam Pani ewentualnie kandydatury innych suczek...z 3 propozycji zainteresowała ją czarnulka od ewu...jest nieduża (ok. 10 kg wg ewu) gładkowłosa, ma ok. 5 lat, jest spokojna...pasowałaby Pani bardzo także jeszcze poprosze ewu o więcej zdjęc i filmik

ale jutro chce tez porozmawiac z "moją" Kasią ..co robimy....

 

Link to comment
Share on other sites

35 minut temu, kiyoshi napisał:

któraś znajdzie na pewno.

jestem po dłuugiej rozmowie z Panią....kurde no..tak mi się ta Pani podoba ! jest taka rozsądna, kochana, no po prostu babka suuper...

nie wiem czy nie wydać jej jednak Szpulki...Pani mi powiedziała, że i syn i wnuk wiedzą że ona będzie adoptować pieska, mocno jej kibicuja i nawet namawiali od jakiegoś czasu do tego. W tym momencie nie wyobraża sobie że miałaby ich "obarczać" opieką nad jej psem, ale w perspektywie czasu gdyby jej zabrakło to już inna sprawa.

Wnuk jest częstym gościem, ma psa w typie collie przesympatycznego, którego Pani rozpieszcza:) syn ma z kolei mikropieska... Pani mówiła, że po jej śmierci syn będzie mieszkał w jej domu. Juz nie chce opowiadać za dużo rodzinnych spraw, ale tak będzie więc sunia zostałaby tam gdzie jest jedynie zmieniając opiekuna. Jedynie na jakieś nagłe sytuacje to wtedy Pani chciałaby odpłatnie oddać sunie do hoteliku na kilka dni...

przedstawiłam Pani ewentualnie kandydatury innych suczek...z 3 propozycji zainteresowała ją czarnulka od ewu...jest nieduża (ok. 10 kg wg ewu) gładkowłosa, ma ok. 5 lat, jest spokojna...pasowałaby Pani bardzo także jeszcze poprosze ewu o więcej zdjęc i filmik

ale jutro chce tez porozmawiac z "moją" Kasią ..co robimy....

 

Serce Ci samo mówi.. :)

Link to comment
Share on other sites

18 minut temu, kiyoshi napisał:

serce jest rozdarte...jeszcze....

CZY KTOŚ Z DOGO WIE W JAKIM HOTELIKU POD WARSZAWĄ DZIŚ ODBIERAJA ZAGŁODZONE PSY???

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2882632755128524&set=pcb.2882634708461662&type=3&theater

 

 

Właśnie też się zastanawiam :(((

Znowu.. Może to ten sam, w którym był Grześ Oleny? :(

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, agat21 napisał:

Właśnie też się zastanawiam :(((

Znowu.. Może to ten sam, w którym był Grześ Oleny? :(

ale tam były takie kojce zewnętrzne? chyba nie....z tego co wyczytałam hotelik jest na wschód od Wisły...Otwock/ Wołomin/ Legionowo? gdzieś tam czy dalej??  ciekawe kiedy się dowiemy....takie informacje bez żadnych konkretów dzialają mi na nerwy...nie wiem co jest prawda wtedy...Jakby ktoś coś wiedział konkretnego to dajcie znać

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, kiyoshi napisał:

serce jest rozdarte...jeszcze....

CZY KTOŚ Z DOGO WIE W JAKIM HOTELIKU POD WARSZAWĄ DZIŚ ODBIERAJA ZAGŁODZONE PSY???

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2882632755128524&set=pcb.2882634708461662&type=3&theater

 

 

Ale skur....stwo.

Jak będzie wiadomo, jaki to "hotelik" dajcie znać.

Czy te biedne psiaki zostały zabrane?

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Gabi79 napisał:

Ale skur....stwo.

Jak będzie wiadomo, jaki to "hotelik" dajcie znać.

Czy te biedne psiaki zostały zabrane?

Hotel dla zwierząt PERO w Kobylce 

Jakąś fundacja będzie tam podejmować interwencję. Chyba te 4 wychudzone najbardziej psy odebrano wczoraj. My chyba na dogomanie nie mamy kontaktów z tym miejscem

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, kiyoshi napisał:

Hotel dla zwierząt PERO w Kobylce 

Jakąś fundacja będzie tam podejmować interwencję. Chyba te 4 wychudzone najbardziej psy odebrano wczoraj. My chyba na dogomanie nie mamy kontaktów z tym miejscem

no ale dlaczego nie karmili tych psów?  przecież sypnąć suchej karmy -to nie jest trudne. jeśli ktoś płacił za hotel i za karmę

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, Patmol napisał:

no ale dlaczego nie karmili tych psów?  przecież sypnąć suchej karmy -to nie jest trudne. jeśli ktoś płacił za hotel i za karmę

Kochana to już któraś z rzędu te o typu sprawa

Hotelikow namnozylo się na potęgę. Nikt nie sprawdza warunków. Wsadzaja psa bo niby go ratują, płacą ale jak nie ma kontroli to ludzie cwaniakuja. Poczytaj na Czarnej Liście PDT i Hotelikow- na fb jest taka. Dużo osób bierze się za jakieś pseudo pomaganie a czasem dobre schronisko może zapewnić lepsze utrzymanie psa(gdy są wolontariusze i przecież kontrolę) niż jakiś nieznany hotelik nad którym nikt nie panuje. 

Trudno teraz wyrokowac czy w tym hoteliku faktycznie były zaniedbania czy np. te psy chorują w każdym razie wkrótce się pewnie dowiemy

Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, Poker napisał:

Mogli nie kupować karmy tylko sobie kasę zostawiać.

no ale wtedy racjonalne byłoby czymś karmić psa  - czymkolwiek; w sensie czymś tańszym np tańszą karmą, albo resztami z rzeźni; a tak to raczej robi wrażenie   jakby już nie panowali nad sytuacją  - jak ludzie, którzy nie widzą, ze ich pies wygląda jak szkielet

 chyba, ze psy sa po prostu chore, a karma była niedostosowana 

 

ale zawsze pojawia się to samo - ludzie oddają psa do hotelu, płaca za niego, ale nie sprawdzają co się dzieje  z psem - i to jest przerażające

to tak jak z tamtym agresywnym Yorkiem - wstawiono kilka zdjęć, i ok -wszyscy zadowoleni  ; ale czy ktoś rzeczywiscie widział psa i jego warunki ; przecież nikt nie wie z kiedy są te zdjęcia; i jak się maja do warunków, w których mieszka pies.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

47 minut temu, Patmol napisał:

wiem, czytam czasem ten wątek

ale tak racjonalnie patrząc - to dlaczego mieliby głodzić psy?  nie wyrabiają, bo maja za dużo psów?

Czytam na fb i sytuacja jest mega zawiła. Jedno miejsce prowadziło i hotel dla psów prywatnych i przechowalnie dla bezdomniaków z dwóch gmin. Ponoć zdjęcie tego wychudzonego psa jest manipulacja--pies ma chora trzustke. 

Także takie tam 

 

Link to comment
Share on other sites

Po długich rozmować z Kasią i Panią postanowiłyśmy, że Szpulka trafi do Pani Niny do Bielska. Kasia zna Szpulke najlepiej i ufam jej opini, że taki dom dla Szpulki będzie najlepszy. Będziemy z Panią w stałym kontakcie, chip suni zarejestruje na siebie, poprosimy też o pozostawienie na kartce mojego numeru w widocznym miejscu w domu na wypadek "w"..

Bedzie to adopcja pod nadzorem, ale która nie jest? z tego czy innego powodu....

zobaczymy co będzie, w najgorszym wypadku Szpulka wróci do nas...ale myśle, że przed Panią Niną dłuuugie lata, a z taką radosną Szpulką to jeszcze bardziej odmłodnieje :)

Próbowałam jeszcze namówić Panią na czarnulke od ewu...bardzo się Pani też spodobała, ale jakoś ciągle mówiła o Szpulce, że juz jest w jej sercu,  że tak czeka....mogłam odmówić....ale nie chciałam....

Wiem, że opienie będą tu podzielone i niektórzy nie będą za...przykro mi...nie zadowole wszystkich, normalnie tez nie zgadzam się na takie adopcje, ale tu czuje, że warto...

Także w piątek Kasia pojedzie ze Szpulką do nowego domu, zobaczymy jak się z Panią przyjmą, czy zaiskrzy też na żywo....

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kasia opowiadała, że Pani jest zakochana w szpulce po uszy :) sunia troszkę się bała, ale nie jakoś strasnie. Kasia zostawiła szelki, adresówke, obróżke (Pani zwróciła pieniązki), ale już wnuczek zamówił adresatke z Pani numerem więc lada dzień dojdzie.

Myśle, że skoro wnuk juz pomaga to dobrze to wróży :) miejmy nadzieje, że wszystko się ułoży

 

Bazarki sa jeszcze w toku, ale myśle że uda sie zebrać tyle by Szpulka wyszła na czysto, co tez mnie cieszy.

Wsystkim dziękuje za obecność na watku i pomoc <3  :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minut temu, Tyś(ka) napisał:

I super, myślałam że podjęłaś słuszną decyzję :) Słodziara mała. Czy imię zostaje?

Mam nadzieję, że i Mimi podobna trochę do Szpulki też znajdzie taką panią :)

kurcze...szkoda, że wczesniej nie zgadałyśmy się...dzwonilo do mnie kilka Pań w takim mniej więcej wieku i z podobnymi warunkami...mogłam chociaż wskazać Mimi...

Miałam dziś zadzwonić do Pani, ale jakoś mi zleciało, w pracy, potem schronisko, rozmowa z mamą....Jutro zadzwonie i zapyta, wiem, że Pani chciała imie zmienić.

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, kiyoshi napisał:

kurcze...szkoda, że wczesniej nie zgadałyśmy się...dzwonilo do mnie kilka Pań w takim mniej więcej wieku i z podobnymi warunkami...mogłam chociaż wskazać Mimi...

Miałam dziś zadzwonić do Pani, ale jakoś mi zleciało, w pracy, potem schronisko, rozmowa z mamą....Jutro zadzwonie i zapyta, wiem, że Pani chciała imie zmienić.

 

Nic się nie stało ;) Już proszę gdzie się da, bo coś wypromować małej nie mogę.

Czekam na wieści od Szpulki, ale cieszę się, że szczęśliwie znalazła swoją Panią.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...