Jump to content
Dogomania

Bardzo chciałbym stanąć na nóżkach. Pilnie potrzebny DT w mieście z ośrodkiem rehabilitacji.


kikou

Recommended Posts

Śrutek jest cudownym 7 letnim pieskiem, którego niemiło doświadczył los :( Śrutek trafił do Schroniska z niedowładem tylnych kończyn oraz śrutem znajdującym się w mięśniach okolicy kręgosłupa. Po badaniach piesek przeszedł operację w Klinice Chirurgii Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Potrzebna jest rehabilitacja, aby Śrutek o własnych siłach stanął na tylnych łapkach. Śrutek jest bardzo dzielnym pieskiem ale przed nim jeszcze daleka droga do sprawności...
Żeby Śrutek mógł wrócić do pełnej sprawności potrzebuje ciągłej rehabilitacji. Kazdy kolejny dzien bez ćwiczeń zaprzepaszcza wyniki zabiegu i oddala biedaka od sprawności.

W schronisku, w którym przebywa nie ma na to szansy, gdyż w okolicy nie ma psich rehabilitantów:( (Najbliżej we Wroclawiu 160 km) 
Dlatego zwracam się do Was, może ktoś z Wrocławia (ew. innego duzego miasta) lub bliskich okolic mógłby podarować Śrutkowi dom tymczasowy i poświęcić dla Śrutka czas na rehabilitację...

Zobaczcie jakim on jest ślicznym, radosnym psiakiem. Zgodny przytulak -kocha smaczki i przekąski, pragnie bliskości człowieka. Bardzo proszę o dom tymczasowy dla Śrutka!!!!

78912337_2545530585562847_80154179437582

79152418_2545530442229528_50265625762725

78470035_2545530822229490_89152599220824

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Poker napisał:

Trudno będzie znaleźć DT dla niego. Opiekunowie muszą mieć dużo czasu , by z nim jeździć.  i odpowiednie warunki, bo chyba trzeba go nosić. Ale cuda się zdarzają.  A co z finansowaniem zabiegów?

Dokładnie, moja mama ze swoją sunią od dwóch miesięcy ma zajęte całe popołudnia rehabilitacją. Zanim w godzinach szczytu przedostanie się do centrum Katowic, to potrwa potem godzina lub dłużej zabiegów i znowu długi powrót. Jednak efekt jest widoczny. była dwa dni temu na kontroli u dr Novaka i bardzo mu się podobał rezultat, sunia chodzi o wiele lepiej.  Z Lindą byłam tam tylko na kilku zabiegach, bo to już zupełnie było nie do przejścia. Duży, nietrzymający potrzeb pies nie ma nawet szans na taksówkę. Pani rehabilitantka pokazała mi przez te spotkania co i jak mam robić, zaleciła kupić lampę solux. Też były efekty, tylko w ostatnich dniach, jak trafiły do nas niespodziewanie dwie rodziny,to brakuje mi czasu i niestety, osiągnięte rezultaty nikną w oczach.

Może warto porobić mu ogłoszenia z prośbą o DT na miasta, gdzie są ośrodki rehabilitacji? Wiem ze w Zabrzu jest rehabilitacja, ale drogo. Moja mama dzwoniła. Pani Halinka z Katowic dla bezdomniaków ma zniżkę 50%. Bardzo polecana jest także rehabilitacja w Oświecimiu. To punkty tak bliżej mojej okolicy.

Linda miała zbiórkę zorganizowaną przez fundację na Ratujemy Zwierzaki, myślę że ten piesek na pewno też dostałby od ludzi wsparcie na potrzebne zabiegi.

1 godzinę temu, kikou napisał:

Wczoraj właśnie byłam w tym schronisku i Panie mówiły, że biedaczyna stoi czasem troche na tych nóżkach np przy jedzeniu ale coraz rzadziej ;-( , bez porządnej rehabilitacji postępują zaniki mięśni 

Gorsze od zaników mięśni są przykurcze ścięgien. Mięśnie szybko mozna wypracować, a w przypadku ścięgien łatwiej nie dopuścić do ich przykurczu, niż coś później z nimi zrobić. 

Link to comment
Share on other sites

43 minuty temu, Jaaga napisał:

 

Gorsze od zaników mięśni są przykurcze ścięgien. Mięśnie szybko mozna wypracować, a w przypadku ścięgien łatwiej nie dopuścić do ich przykurczu, niż coś później z nimi zrobić. 

Chociaż to bardzo dobre schronisko gdzie pielegniarzami są same kobiety, bardzo oddane pieskom ale obawiam sie że nie ma ani czasu ani odpowiedniej wiedzy żeby  zadbać chociażby o te ścięgna. :(

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, Jaaga napisał:

Tak, o takie i na FB mi chodziło. Może ktoś się akurat znajdzie. Warto tylko przeglądnąć ośrodki rehabilitacji gdzie są, jakie mają ceny i wtedy szukać.

Na fb przydałoby się wydarzenie. Może pokazać go na jakiejś grupie? Ja niestety nie jestem mocna na fb. zbyt wiele zmian, a ja rzadko tam bywam. 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, elik napisał:

Na fb przydałoby się wydarzenie. Może pokazać go na jakiejś grupie? Ja niestety nie jestem mocna na fb. zbyt wiele zmian, a ja rzadko tam bywam. 

Ja również nie potrafię i zresztą odkąd są dziewczyny z małymi, to czasu brak mi na wszystko.

Może chociaz lekarz pokaże jednej z pracownic, jak masowac ścięgna. Nam na pierwszej wizycie pokazała neurolog. Mięśnie szybko można odbudować. Ortopeda też uczulał nas na ścięgna, bo Linda i tak po roku ma je już takie, nie nie pozwalają jej na normalne korzystanie z łap.

Jeszcze dodam, bo może to też kiedyś się przydac,że jeśli śrut zostanie w organizmie, to może powodować konsekwencje. Mój kot miał stale infekcje, wiecznie coś łapał i chorował. W końcu usunęliśmy mu śrut, którego wcześniej lekarz nie usunął,  bo powiedział, że nie ma potrzeby i nie ma żadnego wpływu. A jednak. Po jego usunięciu, kot nagle ozdrowiał. To tak na marginesie, gdyby psiak tez miał i był jakiś problem. Przy rehabilitacji tez trzeba zanaczyć, że jest metal w środku, to ważne chyba przy magnetoterapii (ale nie jestem pewna, bo Linda miała różne rodzaje w czasie jednej sesji). Nas rehabilitantka sama zapytała na pierwszym spotkaniu. Nie można wtedy stosować tych zabiegów.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...