Jump to content
Dogomania

CANI CROSS


Kaśka

Recommended Posts

Wiem,że większość z was wokli zaprzęgi, ale w czasię zawodów organizowane są też zawody w cani crossie,co prawda nigdzie prawie o nich nie słychać(nie to co np. we francji :( )

Ja trenuję ze swoją suczką(zbojkotowała rower) i nawet,nawet już tak z 3 kilosy takim joggingiem bez postoju.... i tak pomyślałam żeby od tego sezonu może wkręcić się na jakieś zawody,pobawić się.....

Prenumeruje "MASZERA",ale tam o cani crosie ni widu,ni słychu :cry:

Wy jeździcie na zawody jak to w polsce stoi???

Link to comment
Share on other sites

czesc:)

Ja tez uprawiam canicross z moim psiakiem i od tego sezonu mam zamiar startowac z nim na zawodach, co do tego ze nie slyszysz o canicrossie na zawodach moze wzielo sie od tego ze czasami nazywaja to skandynawka, co do pasa polecam z ManMata sa naprawde wygodne, ja osobiscie wole pas do skijoringu ale w tym przypadku to jak kto woli :)

Pozdrawiam Rav :)

Link to comment
Share on other sites

Właśnie przeczytałem co napisaliście. Zaraz potem wszedłem na stronę manmat. W związku z tą wizytą mam parę pytań:1/ czy jest to dobry sprzęt, czy jest w Polsce coś lepszego do kupienia i ewentualnie gdzie? 2/ czy obroża zaciskowa dla malamuta jest bezpieczna, oraz czy ma wpływ na jego poruszanie się? 3/ jak zamawiać nic na ten temat nie przeczytałem, a par.ę rzeczy mnie stamtąd interesuje- czy są jakieś sklepy na Śląsku, które sprzedają wyroby tej firmy?

Link to comment
Share on other sites

Z tego, co ja się orientuję, to ManMat jest najlepszy.

Na przykładzie linki do cani cross (uzywam je z pętlą na rękę jako smycze) zauwazyłam, że ManMat jest zdecydowanie lepszy od Roverlandu, drugiej konkurencyjnej firmy. I tańsza była... :o

Z ManMata mam też amortyzator do liny do wózka.

Nie wiem, mało jest chyba tego typu profesjonalnych sklepów w Polsce "w realu" :D Chyba Roverland oprócz sklepu internetowego ma cos takiego, ale moge się mylić.

Najlepiej zamówić wszystko razem przez Internet - koszt przesyłki robi się relatywnie mniejszy.

Co do obrozy półzaciskowych nie mają one prawa podduszać psiaka, więc nie przeszkadza mu to w chodzeniu. Sama się do takich przymierzam i chyba w końcu kiedyś kupię. Na razie mam jedną parcianą i jedną skórzaną.

Dlaczego te obroże półzaciskowe kojarzą sie jedynie z psami zaprzęgowymi i rzadkie jakieś inne je noszą - wie któś ?

Link to comment
Share on other sites

Ja półzaciskową kupiłam głównie dlatego, że każdą inną potrafił sobie z łba ściągnąć :-? Półzaciskowej nie potrafi :D i jest bezpieczny.

Moja Luna czasami chodzi w tej obroży i nawet sobie chwali. A inne rasy nie chodzą, bo normalnie, poza netem ciężko kupić taką obrożę. W sklepie się nie spotkałam :niewiem:

Link to comment
Share on other sites

Ale czy jest jakaśprzewaga tej obroży nad normalną- skórzaną, łańcuszkiem, itd?Poza tym ja nie zdołałem się doczytać jak tam kupować :o Znowu coś mnie przerosło? Oglądałem rzeczy z Roverlandu, ale z Manmatu bardziej mi się podobają, poza tym dziś kupiłem smycz w sklepie zoo, która bardzo podobnie wygląda jak te z Manmatu- też jest pleciona we wzorek, porządna, długa. Poprzednią Timurek zdążył w Ustroniu zniszczyć. Znając życie i niektórych dogomaniaków zaraz zaczną pyszczyć, że uprawiamy jakąś kryptoreklamę. Na drzewo głąby :evil: !!!!!! Basiu czemu jest bezpieczny?

Link to comment
Share on other sites

Wojtas jesli chodzi o sklepy ze sprzetem dla psow zaprzegowych to w okolicach Katowic nie ma zadnego a przynajmniej ja o zadnym nic nie wiem a co do obrozy zaciskowych oczywiscie z ogranicznikiem to ja tylko takich uzywam, uwazam ze sa lepsze od zwyklych obrozy

Link to comment
Share on other sites

Manu hehe, widze, ze sie polubiliscie z Wojtasem :D 8) :P

Co do sprzetu - moim zdaniem ManMat to bardzo dobra, czeska firma, produkuje tez sprzet do wspinaczki i moi znajomi takze go chwala.

Co do obroz polzaciskowych, hehe, nie wiem jakim cudem, ale moja Aqua taka zdjela sobie ;) a po czym skonsumowala ;) moze byla za duza, nie wiem. Z tym ze ja zamawialam od p.Marty Baranskiej (z podszywka polarowa, recznie szyta i o polowe tansza) i chyba bede musiala jeszcze raz do niej napisac, bo teraz jak wrocilam do zwyklej (parcianej), mam pewne watpliwosci czy przy mocniejszym szarpnieciu czy przyplywie emocji po prostu nie przejdzie jej przez glowe...

Wracajac do manmatu - mam od nich 2 uprzeze i linke z amortyzatorem i jak narazie bardzo dobrze sie sprawuja :)

Link to comment
Share on other sites

Nacie. proszę bez komentarzy :oops: . Ale jak ma jej przejść przez głowę?Ciągniesz ją pod prąd :o Nie rozumiem. Poza tym jak to jest z rozmiarem? Mój Timur jest jeszcze mały (będzie większy), ale mogę już mu teraz kupić? A mogę mieć wyszyte na niej jego imię, albo jakąś blaszkę złotą z imieniem :wink: ? Pozdrawiam Cię Nacie, jeszcze nie miałem okazji.

Link to comment
Share on other sites

E, nie nie polubiliśmy się bo się nie znamy. A poza tym nie wiem wciąż o kominach w Bełchatowie, więc.... :x Ja tylko tak wykorzystuje Manu do uzyskania jak największej ilości informacji, a potem będę mądrzejszy od Niej :D O rany, muszę iść po świnki, bo się pasą w ogródku. Przepraszam....

Link to comment
Share on other sites

Wojtas, napisałam bezpieczny, bo wydaje mi się, że jak nie ściągnie jej z łba i jest stale pod moją kontrolą to jest bezpieczniejszy niż jakby zdjął obrożę i pomknął przed siebie. Poza tym ona jest PÓŁzaciskowa co też daje poczucie bezpieczeństwa, bo pies nie udusi się wrazie czego :wink:

Ja też mam dwie smycze z amortyzatorem i dwa pasy z ManMata :) Jestem baaardzo zadowolona. Chociaż są już mocno sfatygowane trzymią się dzielnie :wink:

Link to comment
Share on other sites

Wojtas skrzywdziles Manu, jak mogles ?!

:wink:

Boje sie, zeby nie przeszla jej przez glowe obroza, bo ona czasem sie uprze i stoi w miejscu, a ja ja ciagne (np. tak wyglada wracanie do domu ;)

PS.chcialabym zaznaczyc, ze Nat sie nie odmienia bo to skrot imienia (ale zrymowalam :P

Link to comment
Share on other sites

nat: uzywasz obrozki dlawiacej czy zwyklej ? bo ta dlawiaca raczej nie ma szans sie z niej zsunac..

poza tym uwazam ze u nas caly sprzet jest bardzo, bardzo drogi. owsem jak sie ma jednego psa to ok. ale ile kosztuje kupienie szelek i obrozy dla powiedzmy 5 ? dla 7 w moim przypadku.. ;( do tego dochodza linki, karabinki, sprezyna.. [nie pisze juz o wozku, saniach, przyczepce, kosztach utrzymania.. a juz na pewno nie wspomne o kosztach szczepien, ew. leczenia, dojazdow na zawody i startow.. ehh.. aluzja: szukam sponsora ;pp ) :))))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...