Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
Jaworski

Owczarek zimą

Recommended Posts

Witam, mieszka ze mną owczarek. Tzn mieszanka owczarka z wilkiem. Ma wybudowane swoje pomieszczenie 4x2m, które nie jest ocieplane. I zastanawiam się, by na zimę zabierać go do domu na noc, ale niestety nie wiem jak zachowa się w dzień jak nikogo nie będzie w domu i wolałbym by przez czas, gdy nikogo nie będzie, on spędzał na dworzu. Czy to będzie dobry pomysł, czy po prostu nie wpłynie to na jego odporność. Pies ma 6 lat i gdy siedzi w domu to po 2-3 godzinach już patrzy przez okno i chce iść na dwór. Jeszcze dodam, ze pies biega po posesji bez żadnego uwiązania i poprzednie zimy często spał na śniegu za dnia i do swojego pomieszczenia wchodził tylko na noc. Pozdrawiam 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A możesz w tym pomieszczeniu postawić mu dodatkowo budę np. ze słomą w środku? Wnętrze wyścielonej budy jest w stanie sam "nagrzać". Jak nie jest przyzwyczajony do przebywania w domu, to zabierz go dopiero przy silniejszych mrozach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W tym pomieszczeniu są drzwi zamknięte i jest dziura tak by mógł wchodzić i wisi tylko szmata, bo nie chciałem by ocierała go jakaś plandeka czy coś przy wchodzeniu. I ma kojec od dołu z 50cm styropianu na to stare łóżko i boki to tez styropian i deska. Kojec jest jakaś 1mx1m. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

Announcements

×
×
  • Create New...