Jump to content
Dogomania

Marta i jej dzieci w swoich kochających domach :) Tragiczna sytuacja finansowa Marty. Bez pomocy finansowej grozi jej powrót do schronu :( Jej 6-cioro dzieci już we własnych DS.


elik

Recommended Posts

1 godzinę temu, kiyoshi napisał:

czy kupic Wam Jesere Family?? na watku moich szczeniaczków zsoatło sporo pieniązków, sądze, że darczyńczy chętnie zgodzą się na taką pomoc dla innych rodzinek..może być?? Chciałabym tez pomóc z ogłoszeniami, nawet od jutra moge się zabrać.

Kochana, jesli dasz radę, to bedę bardzo wdzięczna. Ona właśnie to je i kupy na rybnej są już lepsze, mimo odrobaczania.

Dotąd sama radziłam sobie z ogłoszeniami, ale w takiej sytuacji nawet nie zaglądnęłam na FB, nie wyrabiam. Będe więc wdzięczna. Myślę, że najlepiej tel podac na ewu, a jak będzie coś konkretnego, to przekaże do mnie. Teraz musimy szczególnie uważać przed świętami. Jednak maluchy nie mają gdzie przeczekac do stycznia, jak na razie nie udało się im znaleźć żadnego lokum, gdzie mogłyby trafić po odstawieniu od mamy.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, Jaaga napisał:

Kochana, jesli dasz radę, to bedę bardzo wdzięczna. Ona właśnie to je i kupy na rybnej są już lepsze, mimo odrobaczania.

Dotąd sama radziłam sobie z ogłoszeniami, ale w takiej sytuacji nawet nie zaglądnęłam na FB, nie wyrabiam. Będe więc wdzięczna. Myślę, że najlepiej tel podac na ewu, a jak będzie coś konkretnego, to przekaże do mnie. Teraz musimy szczególnie uważać przed świętami. Jednak maluchy nie mają gdzie przeczekac do stycznia, jak na razie nie udało się im znaleźć żadnego lokum, gdzie mogłyby trafić po odstawieniu od mamy.

ja bym się za bardzo nie obawiała tego czasu...w każde miesiące trafiaja się oszołomy, ale dobrzy ludzie też będą. Głowa do góry.

To zaraz poprosze o zgode na watku moich maluchów a Ciebie prosze na PRIV o adres, tele...a także numer do ewu do ogłoszeń

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Jaaga napisał:

 

Czy ktoś może pomóc z ogłoszeniami małych? Ja im zrobię na Katowice w wolnej chwili. Maluchy Marty wkrótce muszą znaleźć nowe domy, tymczasowe lub stałe. Matka jest chuda jak badyl, nie może długo karmić takiej gromady. Ja tylko zbieram kupy, sprzątam, myję, dezynfekuję, długo tak nie dam rady.

Podrzuć link do ogołszenia. Zmienię trochę treść i wstawię. 

Na Kraków?

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Poker napisał:

To może ja też przeleję pieniądze na prywatne konto?

Jaaga, czy potrzebujesz ręczniki , prześcieradła?

Co do konta to musi się wypowiedzieć ewu, choć nie ukrywam, że nie mam teraz możliwości wykładać w przychodni pieniędzy, a musze płacić gotówką, czekać kilka dni na wypisanie faktury, potem ją wysłac poleconym w miescie i znowu czekac na zwrot. Gdybym mogła rachunki wysyłać ewu skanowane, to szybciej poszłoby to.

Na razie maluchy mają podkłady, które kupiła im ewu do DT. Teraz są na nich, dopóki mogą roznosić pasozyty. Boję się je kąpać, a jaja mogą mieć dłużej na sobie, więc to optymalna opcja. Jednak później ręczniki przydałyby się, bo ja u swoich nie stosuję, ze względu na ciężar w pralce, ale moje też tyle moczu nie produkują. Dziś rano jak weszłam do nich, to podkłady jeżały pozwijane, a podłoga cała zalana i w kupach. Małe robią kupy prawie wszystkie normalne, to cud w porównaniu z tym wodnistym, jasnym śluzem z krwią, z jakimi przyjechały.  Marta robi jeszcze kupy duże, nieuformowane , cześciej

 i wszędzie. Jednak już nie rzuca się jak szalona na ręce za jedzeniem. Sucha karma nawet może leżeć, zanim ją zje. 

10 godzin temu, b-b napisał:

Podrzuć link do ogołszenia. Zmienię trochę treść i wstawię. 

Na Kraków?

Jeszcze małym nie zrobiłam, jak mi się uda, to tu wstawię. Na Kraków już będą miały. Może więc na Rybnik? 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, kiyoshi napisał:

Ślicznie dziękuję. Może zrobię zdjecia jednemu, damy imię i pojedynczo ogłasić na Bielsko, jak myślisz? Basia pewnie i tak dostanie zawrotu głowy, jak ludzie zaczną dzwonić i wypytywać. 

Link to comment
Share on other sites

51 minut temu, Jaaga napisał:

Ślicznie dziękuję. Może zrobię zdjecia jednemu, damy imię i pojedynczo ogłasić na Bielsko, jak myślisz? Basia pewnie i tak dostanie zawrotu głowy, jak ludzie zaczną dzwonić i wypytywać. 

tak, zdecydowanie byłoby lepiej pojedynczo tzn. w sumie zbiorcze też mają swoje dobre strony, ja tak znalazłam domy dla brazowych suniek, bo w sumie wszyscy dzwonili tylko o białe, a ja od razu co lepszym proponował te niezauważone brązowe.....

 

Link to comment
Share on other sites

18 godzin temu, Poker napisał:

To może ja też przeleję pieniądze na prywatne konto?

Jaaga, czy potrzebujesz ręczniki , prześcieradła?

 

 

4 godziny temu, Poker napisał:

Czekam na info od ewu czy mogę przelać na jej konto.

Bardzo proszę , ja przekażę Jaadze.

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj późno wróciłam od swojego lekarza. Dziś postaram się dorobić zdjeć maluchów do ogłaszania osobno.

Dokarmiam Martę mięsem od Lindy, bo na suchej nawet jeśli wypełnia się jej żołądek (co widać), to nic nie przybiera, wystają jej wszystkie żebra. Puszki pochłania na kilka połknięć. Apetyt ma. Nie pije nadmiernie, jak to było zaraz po przyjeździe, kiedy pierwszego dnia wypiła kilka misek. Może była ograniczana, bo rzeczywiście załatwia się częściej i gdzie popadnie. Potem po tym depcze i wszystko umazane.

Poczekam kilka dni, jeśli nie będzie zmiany na lepsze, to warto chyba zrobić podstawowe badanie krwi. Kupy Marty nadal nie są takie jak powinny, choć są lepsze. Wczoraj wieczorem jeszcze wyszedł robal. Jeśli badanie wyjdzie ok, to trzeba po prostu odstawić maluchy. 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, kiyoshi napisał:

robiłam zbiorcze ogłoszenie na Bielsko. Na tym Krakowskim od wczoraj tylko 1 osoba pobrała telefon :(

https://www.olx.pl/oferta/szczeniaczki-5-tygodniowe-kruszynki-szukaja-cieplych-domow-CID103-IDCL2DW.html

Dziękuję, własnie rozmawiałam z ewu i tylko jedna pani jest zainteresowana suczką, ale chce więcej zdjęć każdej. Dorobię zdjęć i musimy ogłaszać pojedynczo i imionami.

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Jaaga napisał:

Dziękuję, własnie rozmawiałam z ewu i tylko jedna pani jest zainteresowana suczką, ale chce więcej zdjęć każdej. Dorobię zdjęć i musimy ogłaszać pojedynczo i imionami.

ludzie są strasznie dręczący z tymi zdjęciami...co za różnica czy sunia ma kropke tu czy tam....:(

 

Link to comment
Share on other sites

Ten malutki chłopczyk to jakbym Moruńka widziała (tyle że bez skarpetek)... Identyczna kluseczka (nawet bródkę ma białą, jak Moniuś) podbiła moje serce tak mocno, że stwierdziłam, że na łancuch nie oddam, zabieramy :D Pomarudziłam rodzicom i następnego dnia pojechaliśmy do wieśniaków ratować maleństwo. Aż zabiło mi mocniej serce jak zobaczyłam teraz tego okruszka.

Cudne dzieciaki <3 
 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...