Jump to content
Dogomania

Marta i jej dzieci w swoich kochających domach :) Tragiczna sytuacja finansowa Marty. Bez pomocy finansowej grozi jej powrót do schronu :( Jej 6-cioro dzieci już we własnych DS.


elik

Recommended Posts

Przed chwilą, ewu napisał:

Prosiłam od razu dziewczyny o ten wykaz. One dzisiaj cały dzień spędziły w lecznicy we Wrocławiu ze starym Misiem. Zaraz znowu przypomnę.

Przepraszam ale mają naprawdę Sajgon. 

 

aa...ok...to nie ma problemu Ewunia, mogą sprawdzić póxniej...byle o tym pamiętały

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jak się cieszę, że ruszają adopcje.
uxmal, z racji że wyróżniałaś ogłoszenie Faworka vel Olafka to na jakiego psiaka podmienić jego ogłoszenie? :) szkoda, aby się wyróżnienie marnowało.

Imibirek z tego co czytam jeszcze szuka domu, więc jego ogłoszenie jeszcze niech wisi, ale po Faworku to szkoda wyróżnienia :)

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Tyś(ka) napisał:

Jak się cieszę, że ruszają adopcje.
uxmal, z racji że wyróżniałaś ogłoszenie Faworka vel Olafka to na jakiego psiaka podmienić jego ogłoszenie? :) szkoda, aby się wyróżnienie marnowało.

Imibirek z tego co czytam jeszcze szuka domu, więc jego ogłoszenie jeszcze niech wisi, ale po Faworku to szkoda wyróżnienia :)

Braciszek niestety na razie bez żadnej opcji. Jesli można, to zamień prosze na rybnik to wyróznione. U mnie ma na Gliwice. Jutro najwyżej zrobię mu zdjęcia, ale powoli nie wyrabiam z czasem na to focenie. Mam zepsuty aparat w telefonie i musze przenosić, zmniejszać i wysyłac fotki ze zwykłego.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Jaaga napisał:

Braciszek niestety na razie bez żadnej opcji. Jesli można, to zamień prosze na rybnik to wyróznione. U mnie ma na Gliwice. Jutro najwyżej zrobię mu zdjęcia, ale powoli nie wyrabiam z czasem na to focenie. Mam zepsuty aparat w telefonie i musze przenosić, zmniejszać i wysyłac fotki ze zwykłego.

Miałam dzisiaj obiecujący telefon z Gliwic.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Tyś(ka) napisał:

Podmieniłam wyróżnione ogłoszenie Faworka na Iryska i dałam na Rybnik KLIK. W związku z tym ode mnie Irysek ma ogłoszenie na Wrocław (KLIK) i Rybnik, oba wyróżnione dzięki uxmal :)

Które psiaki nie mają jeszcze domków? Trochę się pogubiłam.

Z tego miotu tylko on jest wolny, Pimpuś zarezerwowany. jedzie po świętach. Jeszcze są dwie suczki z młodszego miotu od Bajki - Ala i Ola. Mam ich zdjęcia, ale nie potrafi wstawić. 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Jaaga napisał:

Z tego miotu tylko on jest wolny, Pimpuś zarezerwowany. jedzie po świętach. Jeszcze są dwie suczki z młodszego miotu od Bajki - Ala i Ola. Mam ich zdjęcia, ale nie potrafi wstawić. 

To wspaniałe wieści :) Mam nadzieję, że i Irysek doczeka się domku. A co będzie z mamą, Martą? Jeżeli maluchy pojadą na swoje to czy może zostać do czasu znalezienia domu, czy szuka hotelu?

Ala i Ola będą do adopcji dopiero po Nowym Roku, prawda? Ile mają teraz?

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tyś(ka) napisał:

To wspaniałe wieści :) Mam nadzieję, że i Irysek doczeka się domku. A co będzie z mamą, Martą? Jeżeli maluchy pojadą na swoje to czy może zostać do czasu znalezienia domu, czy szuka hotelu?

Ala i Ola będą do adopcji dopiero po Nowym Roku, prawda? Ile mają teraz?

Marta zostaje u nas. Ewu znalazła opcję hoteliku, o którym tu pisała, ale pobyt w osobnym budynku, nie w domu. Dlatego dwa maluchy zostają na razie u nas i Marta, bo żal mi ich było dać.

Tak, Ola i Ala do adopcji będą później. Mają ok 5 tyg. Teraz będą zaszczepione. Bajka nimi doskonale się opiekuje.  Dzięki Elu, jutro podeslę ich fotki.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Jaaga napisał:

Marta zostaje u nas. Ewu znalazła opcję hoteliku, o którym tu pisała, ale pobyt w osobnym budynku, nie w domu. Dlatego dwa maluchy zostają na razie u nas i Marta, bo żal mi ich było dać.

Tak, Ola i Ala do adopcji będą później. Mają ok 5 tyg. Teraz będą zaszczepione. Bajka nimi doskonale się opiekuje.  Dzięki Elu, jutro podeslę ich fotki.

Jaaga, macie złote serce :) Bardzo cieszę się z takiego obrotu sprawy.

Przy Oli i Ali chętnie pomogę, jeśli chodzi o ogłaszanie. Zerknę na wątek tej rodzinki i poczytam co nieco. Jestem z doskoku i głównie zaglądam do psiaków, które ogłaszam. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tyś(ka) napisał:

Jaaga, macie złote serce :) Bardzo cieszę się z takiego obrotu sprawy.

Przy Oli i Ali chętnie pomogę, jeśli chodzi o ogłaszanie. Zerknę na wątek tej rodzinki i poczytam co nieco. Jestem z doskoku i głównie zaglądam do psiaków, które ogłaszam. 

Ślicznie Ci dziękuję za pomoc przy ogłaszaniu. Ja im na razie nie robię ogłoszen, bo Ewu chyba oszalałaby, gdyby dołączyli kolejni dzwoniący. Małe są cudne, rozpieszczone maskotki. Kiedy chcę się wieczorem zrelaksowac, to idę poprzytulać pandy. Są zdrowiutkie, bez pasożytów, czyste. Myślę, że szybko znajdą dobre domy.

Oby tylko obie mamusie szybko trafiły na swoich ludzi. Po bezskutecznym ogłaszaniu Bezy bardzo boję się powodzenia średnich suczek.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, kiyoshi napisał:

Własnie zauważyłam na fb takie zdjęcie poadopcyjne małej Amber :) mam nadzieje, że można wstawić i tutaj.

80745060_2868958369821106_16088665783911

Dziękuję Ci bardzo. Nie miałam odwagi nawet prosić o wstawienie na dogo. Małe trafiły naprawdę w dobre ręce. Od "rodziców" Amber dostałan na FB na priv całe mnóstwo filmików i zdjęć. Są w niej zakochani. Z tym, że są na nich, więc nie chciałam udostępniać. Taki widok rekompensuje wszystko. Niedawno mój maż zapytał, czy zamiast brać do domu, nie mogłabym wpłacać co jakiś czas pieniędzy na psy w potrzebie? Byłoby spokojniej, lżej, łatwiej, bez kup i sików. Niby tak, ale własnie często same pieniądze to za mało, potrzebne jest miejsce. Bez miejsca, przy każdych pieniądzach pomoc nic nie da, psy umierają w schroniskach. Wiem, że za pobyt tej rodzinki jest u nas opłacany, ale staram się, żeby i tak to były kwoty jak najmniejsze. Niestety, prąd na gotowanie prania, parowanie zakażonych pasozytami powierzchni kosztuje. Jesli coś zostaje , to jest przeznaczone na karmę dla tych, psów, które u nas zostały na zawsze.

Takie zdjęcia, jak te od Amber podtrzymują mnie na duchu, że jednak warto.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Idę na wizytę dla Pimpka jutro. Dom zapowiada się dobrze. Pani odwołała wizytę wczoraj , bo się rozłożyła. Dziś zadzwoniła z przerażeniem czy dam radę zrobić wizytę przed świętami , bo nie chcą go stracić. Umówiłam się jutro na  g. 19.  Pani ma wolne po świętach i chcą go zabrać 27. 12.

Link to comment
Share on other sites

Ewu, daj znać co będzie ze sterylką Marty? Wkrótce maluchy pojadą i trzeba o tym pomysleć. Jeśli nie przysługuje Marcie i Bajce opłacona przez schronisko, to trzeba zacząć rozglądać się nad zbiórką pieniędzy na ten cel. U nas sterylka średniej wielkości suni to koszt ok 300 zł.

Marta po leczeniu już wychodzi z psami na spacery. Jest bardzo grzeczna, zgrała się z nimi. Wystarczy ją zawołać po imieniu i wraca. Teraz to nie chce wracać do swoich dzieciaków.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Jaaga napisał:

Imbirek i Pimpus są u nas. Czekają na wizyty, jeśli bedzie ok, to mają zostać odebrani po świętach. Olafka usuń, bo już jest w nowym domu.

Już zmieniam :)

 

 

Trzymam kciuki za wizytę dla Pimpusia!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Wysłałam Elik kilka zdjeć Marty z prośba o wstawienie. Co prawda pogoda u nas koszmarna, drugi dzień leje, więc zdjecia nijakie, ale Marta bez stada maluchów uczepionych cyca i tak odżywa. Chodzi do ogrodu z psami, dogadała się z nimi doskonale. Nawet na kury nie reaguje, zaakceptowała je. Dzieciaków to już ma tak dosyć, że nie chce wracać do nich. Jeszcze musi trochę poczekać, aż calkiem będzie mieć luz.

Link to comment
Share on other sites

Ponieważ jutro rano wyjeżdżam i wracam dopiero po świętach, już dzisiaj

 

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia

Składam Wszystkim serdecznie życzenia

zdrowych, radosnych, szczęśliwych i rodzinnych

Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego nowego Roku 2020

 

B-N.gif

 

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Jaaga napisał:

Ewu, daj znać co będzie ze sterylką Marty? Wkrótce maluchy pojadą i trzeba o tym pomysleć. Jeśli nie przysługuje Marcie i Bajce opłacona przez schronisko, to trzeba zacząć rozglądać się nad zbiórką pieniędzy na ten cel. U nas sterylka średniej wielkości suni to koszt ok 300 zł.

Marta po leczeniu już wychodzi z psami na spacery. Jest bardzo grzeczna, zgrała się z nimi. Wystarczy ją zawołać po imieniu i wraca. Teraz to nie chce wracać do swoich dzieciaków.

Mogę zgłosić Martę do: Akcja Sterylizacja. Ponieważ nie ja prowadzę wątek, to zwrócą tylko 50 %. Ale dobre i to.

Link to comment
Share on other sites

 Jestem po wizycie dla Pimpusia.  Dorośli i dzieci są na tak. Mama i 11.letnia córka bardzo przeżywają adopcję.  Czytają, oglądają filmiki o wychowaniu psów.

Pani jest przedszkolanką ,więc wie na czym polega postępowanie z dziećmi .  Dopytywały się o wszystko. Gadałam prawie przez 2 godziny. Poinformowałam o adresatce, szelkach, czipie, bezpiecznych zabawkach.

Szczególnie zachwycona jestem dziewczynką, która jest bardzo zrównoważona i odpowiedzialna. Notowała wiele moich wskazówek.

Stwierdziła  , że dowiedziała się ile błędów popełniają z psami jej koleżanki.

Domek mieszka w bloku , 3 pokoje, 1 piętro. Wokół są tereny do spacerów. Pani już wyszukała adresy wetów. Dopytywała o żywienie , szczepienia, ochronę przed kleszczami.

Wiedzą , że na razie maluch musi być  w domu i że muszą kupić podkłady.

Poinformowałam , że w umowie będzie punkt o kastracji. Pani jest za , a pan powiedział , że jak będzie w umowie, to na pewno się dostosują.

Na wakacje będą zabierać ze sobą ,a w razie potrzeby mogą zostawić u babć albo brata pani.

Po mieszkaniu lata luzem cały czas pan papug falisty .Prosiłam , żeby nie zostawiać ich samych razem dopóki nie przekonają się , że z żadnej ze stron nie ma zagrożenia.

Pani wybiera sie po malucha 27 grudnia i nie może się już doczekać.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...