Jump to content
Dogomania

Marta i jej dzieci w swoich kochających domach :) Tragiczna sytuacja finansowa Marty. Bez pomocy finansowej grozi jej powrót do schronu :( Jej 6-cioro dzieci już we własnych DS.


elik

Recommended Posts

54 minuty temu, ewu napisał:

Proszę o imiona do ogłoszeń , bo to mi bardzo ułatwi.

Ewunia, to na razie ogłosze tą druga sunie, ona ma imie przy poście i tego czekoladowego pieska o imieniu Amber chyba, to będzie Ci łatwiej. Ten najmniejszy piesek ma jeszcze dużo zdjęć, to trzeba tylko wybrać imie

 

Aurora na Katowice: https://www.olx.pl/oferta/aurora-sunia-szczeniak-bedzie-nieduza-szuka-domu-CID103-IDCLEcJ.html

Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, kiyoshi napisał:

Ewunia, to na razie ogłosze tą druga sunie, ona ma imie przy poście i tego czekoladowego pieska o imieniu Amber chyba, to będzie Ci łatwiej. Ten najmniejszy piesek ma jeszcze dużo zdjęć, to trzeba tylko wybrać imie

 

Aurora na Katowice: https://www.olx.pl/oferta/aurora-sunia-szczeniak-bedzie-nieduza-szuka-domu-CID103-IDCLEcJ.html

Amber to sunia ;) Większa trochę od siostrzyczek, ale też na krótkich łapkach.

Malutki to Pimpuś. Tylko on powinien iść do adopcji ciut później, bo jest najmniej zaradny. Dom powinien byc cierpliwy i spokojny. Pimpuś jak nawet widać na zdjeciach, to taka malutka lizawka. To ulubieniec mój i mojej córki. Najbardziej zalezy mi na ogłoszeniach i adopcji dużych chłopaków. Ich już roznosi.

Wczoraj były zaszczepione, po tygodniu moga jechać do nowych domów. Nie jestem w stanie oddzielić matki, bo fizycznie nie mam gdzie, a ona  jest chuda i wymęczona przez to karmienie. Oczywiście ludzie muszą wiedzieć, że konieczna jest kwarantanna i kolejne szczepienia.

Link to comment
Share on other sites

28 minut temu, Jaaga napisał:

Amber to sunia ;) Większa trochę od siostrzyczek, ale też na krótkich łapkach.

Malutki to Pimpuś. Tylko on powinien iść do adopcji ciut później, bo jest najmniej zaradny. Dom powinien byc cierpliwy i spokojny. Pimpuś jak nawet widać na zdjeciach, to taka malutka lizawka. To ulubieniec mój i mojej córki. Najbardziej zalezy mi na ogłoszeniach i adopcji dużych chłopaków. Ich już roznosi.

Wczoraj były zaszczepione, po tygodniu moga jechać do nowych domów. Nie jestem w stanie oddzielić matki, bo fizycznie nie mam gdzie, a ona  jest chuda i wymęczona przez to karmienie. Oczywiście ludzie muszą wiedzieć, że konieczna jest kwarantanna i kolejne szczepienia.

zrób proszę zdjęcia tych konkretnych piesków, bo ja się gubie:( Amber, Aurora i ALice to sunie...Pimpuś i jeszcze dwa samczyki, to nadaj im imiona, kilka zdjeć i będziemy działać. Szybko te małe zaszczepiłać...ja "swoje" w dniu skończenia 6 tyg szczepiłam, czytałam że wczesniejsze szczepienia nie mają zbyt sensu.....

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, kiyoshi napisał:

zrób proszę zdjęcia tych konkretnych piesków, bo ja się gubie:( Amber, Aurora i ALice to sunie...Pimpuś i jeszcze dwa samczyki, to nadaj im imiona, kilka zdjeć i będziemy działać. Szybko te małe zaszczepiłać...ja "swoje" w dniu skończenia 6 tyg szczepiłam, czytałam że wczesniejsze szczepienia nie mają zbyt sensu.....

Możesz mi podać swój mail? Tam mam już gotowe fotki.

Szczepionką Nobivac Puppy szczepi się od 4 do 7 tyg. Jest specjalnie dostosowana do maluchów. Moje szczepię tak samo. Drugie szczepienie podaję po 2 tyg. Vanguard Plus 5 i trzecie takie samo po 3 tyg. Poza tym u tych małych trzeba było wejść ze szczepieniem po odrobaczeniu, ale przed jego powtórzeniami. No i jak już od samego początku pisałam, u mnie nie mogą dłużej zostać w takiej ilości, bo przyjechały bardzo awaryjnie, opcją był jedynie powrót do schroniska. Jesli nie znajdą nowych domów, to będą musiały jechać do innych DT. Bez szczepienia to byłoby niebezpieczne.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, helli napisał:

Są ubranka -zabudowane od dołu, kt zakłada się suczkom, aby odciąć szczeniaki od sutków, gdzie w internecie czytałam niedawno-usa, do nas chyba jeszcze nie doszło, ale każde polskie ubranko zamknięte od dołu i boków może się sprawdzic

https://www.petcure.shop/master/images/products/100001780.jpg

Helli, dziękuję. Fajne te wdzianka, mam podobne na małego psa. Nie mam na większego psa, na małe mam też wybór zwykłych pooperacyjnych.

Ja i tak nie mogę trzymać całej tej rodzinki dłużej, bo po prostu nie wyrabiam. Mam za dużo obowiązków, a one są bardzo absorbujące. Nad ranem już zaczynają zawodzić, jak przychodzę po nocy do ich pokoju, to cały tonie w moczu i rozpaćkanych kupach, podkłady są zwinięte w mokre ruloniki, Marta skacze jak pingpong, małe biegają. Takie stado jest do ogarnięcia, jesli ktoś tylko nimi się zajmuje. Zresztą domyślam się, że to właśnie był prawdziwy powód oddania ich przez DT.

Stąd ta błyskawiczna akcja ogłoszeniowa i profilaktyczna zdrowotna.

Wczoraj wysłałam ewu paragon z przychodni za badanie i leki.

Mam nadzieję, że dzięki ogłoszeniom maluchy szybko znajdą fajne domki.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, helli napisał:

No jasne, ile Ty Jaaga masz obecnie samych psów-przygarnietych? Ponad 10

A masz też inne gatunki,  nutrie ?heh

Mam 9, dlatego nie chciałam podjać się opieki nad tak liczną rodzinką. Najbardziej cierpi na tym Linda, bo nie mam dla niej czasu na codzienną rehabilitację i spacery w nosidle. 2 nutrie i 2 króliki są mojej starszej córki, dobrze że zajmowanie się nimi chociaż mi odpada. 

Tylko co robić, jak maluchy miały od razu jechać do schroniska. Nie dostały nawet dnia czasu na znalezienie innego miejsca, ewu dzwoniła płacząc. Gdyby dopadło je parwo, to miałabym je na sumieniu, że odmówiłam. Ręce mi opadły, bo jedna Ryjek pojechała do DS, a na jej miejsce nagle pojawiły się dwie rodzinki. Bajka jest całkiem niekłopotliwa, ale banda Marty daje popalić. To sytuacja na dni, ale nie tygodnie.

Czy ktoś jeszcze oprócz Kiyoshi może ogłosić dwa większe, kudłate chłopaki na inne miasto? Wysłałam fotki mailem kiyoshi i elik.

Chłopcy trochę przypominają jamniki długowłose, mają bardzo króciutkie łapki, szpiczaste pyszczki i dłuższy włos. Są jednak krępe i masywne. Zupełnie nie podobne do mamy, więc myślę, że nie ma nawet sensu pokazywac Marty w ogłoszeniu, zeby ludzie się nie sugerowali jej wyglądem i długimi łapami.

 

Link to comment
Share on other sites

Mój komputer mnie wykończy. Blokuje się co chwilę:(

Udało mi się przepisać wpłaty , które dotarły dla Bajki , Marty i bąbelków.

Ewa R. 300 zł

Figunia 50zł

Niesiowata 20zł

POKER 400 zł

Razem 770zł

Przelałam od razu 160 zł Jaadze za leki i badanie kału. 

770zł -160 zł= 610 zł

Mam zdjęcia paragonów ale są zbiorcze i zwróciłam za wyszczególnione kwoty.

Dziękuję z całego serca za pomoc:)

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Jaaga napisał:

Możesz mi podać swój mail? Tam mam już gotowe fotki.

Szczepionką Nobivac Puppy szczepi się od 4 do 7 tyg. Jest specjalnie dostosowana do maluchów. Moje szczepię tak samo. Drugie szczepienie podaję po 2 tyg. Vanguard Plus 5 i trzecie takie samo po 3 tyg. Poza tym u tych małych trzeba było wejść ze szczepieniem po odrobaczeniu, ale przed jego powtórzeniami. No i jak już od samego początku pisałam, u mnie nie mogą dłużej zostać w takiej ilości, bo przyjechały bardzo awaryjnie, opcją był jedynie powrót do schroniska. Jesli nie znajdą nowych domów, to będą musiały jechać do innych DT. Bez szczepienia to byłoby niebezpieczne.

ok, rozumiem z tymi szczepieniami...ja własnie miała kilka innych opini...wkońcu zdecydowałam szczepić 6 tygodniowe, ale faktycznie też była ta szczepionka dla młodszych...trzeba się uczyć cała życie mysle,bo nigdy nie wiadomo co się przyda, dlatego cały czas dopytuje...

Już mam zdjęcia i zaraz ogłoszenie Amber i chłopaków tych większych

Link to comment
Share on other sites

Mnie Amber kojarzy się akurat z sunią :) I aż sprawdziłam, i słusznie mi się kojarzy :)

Amber  imię kobiece, pochodzi od nazwy bursztynu (skamieniałej żywicy drzewa, który jest często używany do produkcji biżuterii). Słowo to pochodzi od arabskiego عنبر lub Anbar. Słowo to może również odnosić się do koloru żółto-pomarańczowego. źródło

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Jo37 napisał:

Amber to jak najbardziej żeńskie imię.

Dla mnie to od razu była Amber własnie z powodu jej ciepłego, jasnego kolorku. Wśród tych czarnuszków jest taka bursztynowo-kasztankowa. Do tego ma tez jasne oczka. 

Zrobiłam jej ogłoszenie na Katowice z kolejnymi, nowymi zdjęciami, ale bez imienia w tytule. Rozmawiałam z ewu, zamieniam zaraz na Gliwice.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Jaaga napisał:

 

Zrobiłam jej ogłoszenie na Katowice z kolejnymi, nowymi zdjęciami, ale bez imienia w tytule. Rozmawiałam z ewu, zamieniam zaraz na Gliwice.

 

ja ogłosiłam ją na Katowice ;) więc dobrze, że zmieniłaś :)

1 godzinę temu, Jaaga napisał:

Zapomniałam napisac, że dotarła karma Josera zamówiona przez kiyoshi, ślicznie dziękuję. Lecę podziękowac jeszcze na wątek z którego przekazano nam karmę.

super, że doszła. Niech się brzuszki maluszków i mam napełniają do syta :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...