Jump to content
Dogomania

Wychowanie psa jak postępować


wewryman

Recommended Posts

Witam, mam od 5 dni szczeniaka 4-miesięcznego. Od tych 5 dni próbuję go nauczyć reakcji na imię, przychodzenia na zawołanie, nie gryzienia i nie ciągnięcia smyczy. Jak do tego momentu to czasami reaguje na imię i przychodzi, troszkę mniej gryzie po rękach, smycz nadal ciągnie. Używam klikera i pies już chyba rozumie jego znaczenie(Tutaj proszę o pomoc bo niezbyt wiem jakie smakołyki są dobre do treningu żeby go za bardzo nie utuczyć). Chciałbym prosić o pomoc i rady w jaki sposób go wychowywać by dawało to rezultaty bo odnoszę wrażenie że to co robię to waleniem grochem o ścianę.Sposób w jaki go uczę komend to wołam go jak przychodzi to klik i przysmak, a w przypadku ciągnięcia smyczy to nie mam pojęcia jak sobie z tym poradzić tak samo jak nie wiem jak sobie poradzić by nie skakał na ludzi.

Link to comment
Share on other sites

Szkoleniowców w Szczecinie nie znam, tym bardziej cen za spotkanie. Szczeniak w tej chwili pasowałby wiekiem do zajęć w psim przedszkolu - lub bodaj do 5 spotkań indywidualnych, nie dłuższych niż 20 minut - chodzi o to, abyś to Ty nauczył się, jak wychowywać malucha. Poszukaj książek o szkoleniu - tu niektóre poradniki były polecane. Jeśli chcesz szkolić klikerem, szukaj poradników o klikerze.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Wszystkim radzę zacząć z książki Karen Pryor "Don't Shoot the Dog!"   Moim zdaniem to jest podstawa, MustRead. Nie wiem, czy jest przepłumaczona na Polski.

"nauczyć reakcji na imię" - to też podstawa, warto nauczuć kontrole uwagi jako jendą z pierwszych umiejętnośći. Te krótke wideo poniżej po Rosyjsku, ale tam niema co tłumaczyć, wszystko jasne. Własne, kontrola uwagi na wideo to od 3 do 4 minuty.

"https://www.youtube.com/watch?v=y819dMehw6M&list=PLkqRT2BpZUpGQXg9EGX3GQXROFQl1g8-x"

Powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...