Jump to content
Dogomania

CAC, Košice 12.07.2009


Coyote Ugly FCI

Recommended Posts

  • Replies 150
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='simbik']Też dostałam tą informację, tylko intryguje mnie jak z płatnością na wystawie? Czy tańsze wersje dotyczą tylko przedpłaty ?[/quote]
dolaczam sie do pytania.

i czy ktos moze polecic jakis tani nocleg tamze?

Link to comment
Share on other sites

podbijam.

i mam jeszcze pytanie, bo slowackiego nie umiem, niemiecki pozostawia wiele do zyczenia, a po angielsku nie maja :|

oplata wnoszona za psa na wystawie wynosi 50 euro? (wtedy sie nawet oplacaloby zrobic przelew tych 20euro z polski :razz:)
i zgloszenie trzeba wydrukowac i wyslac poczta, tak? i dodac do tego ksero rodowodu i dowodu wplaty?

i szczepienia minimum 21dni przed wystawa a maksimum rok - jest jeszcze tam napisane cos waznego co powinnam wiedziec? :D

troszke nie na temat: skroty V1, V2 - oznaczaja miejsce w klasie? V1-pierwsze miejsce w danej klasie, V2 - drugie miejsce.. dobrze rozumiem?

bardzo bym byla rowniez wdzieczna za informacje o sedzi Szövényiová Zuzana, SK :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madika']

troszke nie na temat: skroty V1, V2 - oznaczaja miejsce w klasie? V1-pierwsze miejsce w danej klasie, V2 - drugie miejsce.. dobrze rozumiem?

[/quote]

Nie, 1,2,3...-to miejsca w klasie, a V to skrót od oceny doskonałej , czyli Vybornej, ale juz tak się powszechnie przyjęło, nawet w Polsce, że się pisze to "V" coraz częściej niż "dosk." :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja także chciałaby sie dowiedzieć, jak sie tam zgłasza na wystawy, znaczy, czy trzeba pocztą, czy można jakos inaczej.

P.Szovienowa jest długoletnim hodowcą rasy kerry blue terrier, bardzo znana hodowla w świecie kerraków- Kerrydom, w poprzednim roku pies z tej hodowli zdobył Zw.Europy, myslę, ze na terierach zna sie doskonale, ale jak siedziuje nie wiem:roll:,aha, z tego co pamietam z poprzedniego roku, jak byłam wycieczkowo na wystawie w koszycach- lubią w ostatniej chwqili zmienic sędziego, w terierach zamienili sędziów rano w dniu wystawy i ja sie właśnie spodziewam ze tak zrobią i w tym roku;)

Link to comment
Share on other sites

dziekuje za odpowiedzi :)

ciekawa jestem w takim razie jak ta pani sedziuje silki, bo jednak teriery sa przerozne ;>

i bardzo bym prosila kogos o odpowiedz na moje pytania dotyczace zgloszenia. i jeszcze jedno ktore mi wpadlo do glowy - jako ze jest to nasza pierwsza zagraniczna wystawa - zgloszenie mam wyslac listem poleconym/zwyklym?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aziza']Czy próbował ktoś z was "zapłacić" za wystawę na Słowacji wkładając do koperty banknoty razem ze zgłoszeniem?

Pytam, bo ostatnio za przelew w euro bank wziął sobie "tylko" 80zł...:angryy:[/quote]

poczta polka za przekaz pieniezny bierze tylko 13 zl...
zawsze tak płace na slowackie wystawy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aziza']Czy próbował ktoś z was "zapłacić" za wystawę na Słowacji wkładając do koperty banknoty razem ze zgłoszeniem?

Pytam, bo ostatnio za przelew w euro bank wziął sobie "tylko" 80zł...:angryy:[/quote]
Ja nie próbowałam ale słyszałam że w ten sposób się udaje ;).
Ja teraz wysłałam pieniądze razem ze zgłoszeniem do Czech :razz:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aziza']Czy próbował ktoś z was "zapłacić" za wystawę na Słowacji wkładając do koperty banknoty razem ze zgłoszeniem?

Pytam, bo ostatnio za przelew w euro bank wziął sobie "tylko" 80zł...:angryy:[/quote]

Ja chyba bym nie zaryzykowała, polecam konto w ING-banku, za przelew europejski (czyli Unia) opłata wynosi jedyne 5 zł.
Konto jest jak pamietam bezplatne albo 2 zl na miesiac, mozna tez zalozyc sobie konto walutowe ktore na 100% jest bezplatne i wtedy wplaca sie walute kupiona w kantorze (zawsze mozna taniej upolowac jak kurs w banku:))
i robi sie przelew za 5 zl.
Polecam, tez mi polecono to konto i nie moglam uwierzyc bo moj bank kasowal mnie tez 80 zl za przelwe:( teraz mam , sprawdzilam i to dziala a 75 zl zostaje w kieszeni i przelew robi sie netem rewelacja !!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Coyote Ugly FCI']poczta polka za przekaz pieniezny bierze tylko 13 zl...
zawsze tak płace na slowackie wystawy[/quote]
:crazyeye:
ale jak to? wypelniasz normalny blankiecik na przelew? i tylko 13 zl dodatkowej oplaty biora? i rownowartosc tych 20euro w zlotowkach?
bo w tym tygodniu chce wplacic i to bylaby zdecodowanie najtansza opcja. wrecz prawie darmowa.


mam jeszcze strategiczne pytanie :razz: po jakiemu wypelniacie zgloszenie na wystawe? moze byc po angielsku/polsku? bo slowackiego ni znaju.

Link to comment
Share on other sites

Na kwietniową wystawę w Ostravie (Czechy) wysłałam zgłoszenie z dopiskiem, że zapłacę na miejscu (pomysł z Dogo) i przyjęli. W sekretariacie mieli odłożone nieopłacone zgłoszenia i spokojnie można było zaplacić normalną cenę.

Na ulotce z Koszyc jest informacja, że opłata na wystawie to 50 euro, więc tak sobie kombinuję jak by to zrobić najtaniej...:knuje:

Link to comment
Share on other sites

Mi opłatę zrobił kolega ze swojego konta walutowego, w tytule napisał za jakiego psa i czyja włąsność, ale teraz tak myślę, ze chyba założę to konto w ING, bo tak samo wysłąam do bryatysławy kase i teraz nie wiem czy przyjmą, bo coś podobno cudują z wpłatami, ale z mojego konta w pKO BP juz nie wyślę nigdy przelewu, za przelew na Litwę zabrali 115 pLN:angryy:
Madika- zgłoszenie wypełnij normalnie, oni tak wszytsko odczytają, tak naprawde to tam tylko kolor po angielsku wpisałam, a rodzaju włosa wcale:evil_lol:, reszta to normalne dane które sa w rodowodzie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zebra']Mi opłatę zrobił kolega ze swojego konta walutowego, w tytule napisał za jakiego psa i czyja włąsność, ale teraz tak myślę, ze chyba założę to konto w ING, bo tak samo wysłąam do bryatysławy kase i teraz nie wiem czy przyjmą, bo coś podobno cudują z wpłatami, ale z mojego konta w pKO BP juz nie wyślę nigdy przelewu, za przelew na Litwę zabrali 115 pLN:angryy:
Madika- zgłoszenie wypełnij normalnie, oni tak wszytsko odczytają, tak naprawde to tam tylko kolor po angielsku wpisałam, a rodzaju włosa wcale:evil_lol:, reszta to normalne dane które sa w rodowodzie.[/QUOTE]

Tylko z tymi przelewami europejskimi z konta ING trzeba uważać. One są bardzo tanie, ale tam opłata idzie na pół tzn. koszty przelewu pokrywa zarówno wysyłający jak i adresat wpłaty. Dlatego jeżeli organizator wystawy zastrzega że koszty przelewu w pełni pokrywa wpłacający, to nie polecam tak przesyłać :shake:. Tak jest chyba przy CACIBach na Litwie (przy standardowym przelewie w ING w przypadku Litwy wyszła mi opłata coś około 80-90zł). Jednak na znaczną część wystaw właśnie opłaty przesyłałam euro-przelewem i rzeczywiście jest bardzo tanio.

Link to comment
Share on other sites

Tak, wiem, ze Litwa to zaznacza i mówi sie trudno, ale gdzieś do Solowacji albo jakos tak, co można podać koszty SHA, to wychodzi znacznie taniej.
A teraz sie martwie czy odczytają własciwie wpłatę, gdzie płaci kto inny za kogo innego, smam wiem, jak to róznie bywa jak jestem w organizacji naszych wystaw, ale też wiem, że bardzoooooo dużo zależy od dobrych checi organizatora, a na słowacje przecież każą sobie dołączyć ksero opłaty, więc jaki to problem, ale jednak sie teraz martwię:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zebra']Tak, wiem, ze Litwa to zaznacza i mówi sie trudno, ale gdzieś do Solowacji albo jakos tak, co można podać koszty SHA, to wychodzi znacznie taniej.
A teraz sie martwie czy odczytają własciwie wpłatę, gdzie płaci kto inny za kogo innego, smam wiem, jak to róznie bywa jak jestem w organizacji naszych wystaw, ale też wiem, że bardzoooooo dużo zależy od dobrych checi organizatora, a na słowacje przecież każą sobie dołączyć ksero opłaty, więc jaki to problem, ale jednak sie teraz martwię:roll:[/quote]

Wielokrotnie wysylalam oplaty za kilak psow (w tym nie swoje) lacznie i nigdy nie bylo problemow. Zawsze w tytule przelewu wpisuje za czyje i jakie psy jest oplata i to wystarcza. Na światowke tez tak wysylalam tyle ze zgloszenia szly poczta tez w jednej kopercie. Mysle ze jesli jest podana nazwa psa i wlasciciel to nei bedzie problemu.

Link to comment
Share on other sites

No mam taką nadzieję, ale jak naczytałam sie co wyrabiali słowacy przy majowej Bratysławie, to mam stracha, ale zobaczymy, z koszycami nie ma problemu, najwyżej zadzwonie do znajomej słowaczki, która wie ze zgłaszam tak młodą i tutaj raczej pomoże, ale gozrej z Bratysławą, no nic, zapewne konto w iNG założę i bedę mieć o to jedno zmartwienie na głowie mniej:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zebra']Madika- zgłoszenie wypełnij normalnie, oni tak wszytsko odczytają, tak naprawde to tam tylko kolor po angielsku wpisałam, a rodzaju włosa wcale:evil_lol:, reszta to normalne dane które sa w rodowodzie.[/quote]
dzieki. wpisze im 'farbe' i 'wielkosc' po polsku, niech sie oni martwia :P


bardzo bym prosila o przetlumaczenie paru rzeczy(moj slownik niemiecki sie zbuntowal ;)):
* zuchtbuch nr - to nr rodowodu?
* geworfen am - skad jest pies, narodowosc psa?
* fur jeden huns selbstandigen anmeldeschein ausfullen. fotokopie der ahnentafel beilegen - ?
* den propositionen entsprechend uberweise ich folgende ausstellungsgebuhren.
* potem chyba wypelniam ile place za pierwszego psa (gdy wiecej nie zglaszam i nie biore udzialu z konkurencjach dodakotych to reszty nie wypelniam/przekreslam)?
* no i potem juz jest tylko po slowacku cos - nie bede przepisywac, ale jakby ktos wiedzial co tam jest napisane to bardzo bym prosila rowniez o przetlumaczenie tego :shake:

Link to comment
Share on other sites

1) nr rodowodu,
2) data urodzenia
3) dla każdego psa należy wypełnić oddzielne zgłoszenie i dołączyć kopią rodowodu
4) chyba- bo pewna nie jestem: to dotyczy zapłaty za wystawę wg tego co jest w rozpisce na wystawę

tak ja odczytałam ale ze słowackiego, wiec moż ebyc cóś inaczej:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...