Jump to content
Dogomania

Golden -problemy z tarczycą?


Recommended Posts

Witam Wszystkich! Goldenka 3L (sterylizacji po 1.5 roku)  już drugi raz jesienią złapała zapalenie bakteryjno-grzybiczne łapek (malasezja?) i miała podawane lekarstwa. Badania krwi  1 rok temu - T4 aż 55.26 ng/ml (15-40), ale tylko obserwacje.  FOTO: https://zapodaj.net/54a0edb63a6aa.jpg.html -łapki wyglądają chyba nie tak źle.

Obecnie po roku, znowu ten sam problem z łapkami. Problem jest między palcami i objawia się brązowieniem sierści pod i nad łapkami. A obecne badania kwi wykazały odwrotność:
T4: 12.6 ng/ml (15-40), fT4: 1.7 ng/dl (1-4). Vet szuka przyczyny -tarczyca, atopowe zapalnie skóry, problemy kardiologiczne, problemy z trzustką... -ufff Smile Generalnie to sunia ma 36kg i nie dostrzegamy nic oprócz tych łapek, nie jest jakaś osowiała, raczej energiczna. Dziwne wahania T4, otrzymaliśmy teraz Forthyron flavour, ale czy podawać? -znacie ten temat? Skonsultujemy też z innym vetem (ew. kolejne badania krwi), bo problem 2-gi rok jesienią (!) i ciągle nierozpoznana przyczyna. Od kilku miesięcy je TROVET Królik. Co Wy na to?

Gdzieś wyczytaliśmy, że może się to zdarzać z braku opróżniania gruczołów krokowych -były wypalane chemicznie przy sterylizacji. Czy jest jakiś sposób na sprawdzenie czy jest z nimi problem? Ponoć u goldena retrivera to zapalenie prawego ucha, ale czy łapki też mogą się z tym łączyć? Posiadacie jakieś doświadczenie?

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Announcements

×
×
  • Create New...