Jump to content
Dogomania

Czy 1,5 rocznego psa można czegoś nauczyć?


JerryLee

Recommended Posts

Kilka miesięcy temu wzięłam rocznego psa ze schroniska. Przez pierwsze tygodnie był dość spokojny i bardzo bojaźliwy. Spacerowanie było ok, spędzanie czasu z pieskiem w domu też. Jednak od jakiegoś czasu zauważyłam wyraźną zmianę jego zachowania. Jest bardziej jakby pewny siebie i zaczyna rozrabiać. A mianowicie zaczyna kłapać zębami. Niby chce się bawić ale mam pewne obawy czy przypadkiem z czasem nie stanie się agresywny. Jak do tej pory nikt z domowników nie ucierpiał. Mam wrażenie, że chce się bawić ale jak dla mnie to trochę straszne. Niestety żadne polecania nie pomagają i zastawiam się czy nie już za późno na naukę komend czy nie wiem posłuszeństwa? A może jest jakaś przyczyna tego że tak kłapie zębami? Nigdy wcześniej nie miałam tak młodego psa i nigdy żaden pies, którego miałam nie zachowywał się w ten sposób. 

Link to comment
Share on other sites

No np. siedzi, patrzy na mnie i zaczyna szczerzyć zęby i kłapać nimi. Zdarza się mu warczeć lub wyć. Czasami tak robi jak się z nim bawię. Czy powinnam się tym martwić? Niby nic jeszcze groźnego nie zrobił ale chciałabym go tego jakoś oduczyć. Na razie nie przekroczył granicy. Czy dla zabawy pies może kłapać zębami? 

Link to comment
Share on other sites

Bawisz się z nim używając samych rąk tak żeby pies je podryzał? Moja w zabawie kłapie zębami na milimetry od ciała albo delikatnie chwyci za dłonie, jak się uda :) Ale to ja inicjuje tę zabawę i ją kończę jak się za bardzo nakręci = zbyt mocno złapie (teraz już się jej to nie zdarza). Jak była szczeniakiem w ogóle nie używałam rąk do zabawy tylko jej zabawki. Jaką postawę ma pies jak warczy/wyje? To jeszcze młodziutki czworonóg, spokojnie wpoisz mu zasady:)

Link to comment
Share on other sites

Właściwie to trudno jednoznacznie sobie zdefiniować to kłapanie zębami. Psy często jakby szczypią zębami, ciamkają ubrania, a czasami mają problem neurologiczny, i po prostu trzęsie im się szczęka. ;)Napisałeś  "siedzi, patrzy na mnie i zaczyna szczerzyć zęby i kłapać nimi." Może nieświadomie prowadzisz do konfrontacji poprzez postawę i patrzenie wprost na psa. Napisałeś: "Zdarza się mu warczeć lub wyć." co to tak naprawdę znaczy? Czy wyje w zabawie? Powarkiwanie wcale nie musi oznaczać agresji, i często psy warczą np w zabawach szarpakiem. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...