Jump to content
Dogomania

13 miesięczny Amstaff nie broni się podczas ataków innych psów


Recommended Posts

Witam , posiadam 13 miesięcznego Amstaffa. Pies jest bardzo kochany i żywiołowy. Bawi się z każdym psem bez względu na rasę i rozmiary. Problem polega na tym,że nie potrafi odróżnić kiedy pies chce się bawić A kiedy ma źle intencje. Często jest tak ,że pies go atakuje A on odbiera to jako zabawę w ogóle nie biorąc pod uwagę zagrożenia. Psy to gryzą, warcza na niego A on odbiera to jako formę zabawy. Obawiam się , że kiedyś któryś naprawdę go zaatakuje A on nie będzie potrafił się obronić. Czy kiedyś dojrzeje i zacznie odróżniać dobre od złych zamiarów innego psa?  

Link to post
Share on other sites

Moja suczka ma 15 miesięcy i też chce się bawić z każdym psem, ale to ja decyduje, z którym może to robić. Jak widzę, że pies się jest zbyt natarczywy lub zabawa nabiera zły obrót to ją kończę - odchodzę albo odgradzam ją od tego psa lub (gdy widzę, że tamten jest agresywny) biorę na ręce. Psy się uczą każdej sytuacji z osobna, tak samo psiej mowy. Zanim to opanują warto samemu nauczyć się obserwacji ich zachowań lub rozmawiać z ich właścicielami, żeby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji. Pies raz źle potraktowany może szybko to uogólnić i agresją reagować na każdego przedstawiciela swojego gatunku. To Ty masz bronić psa w razie potrzeby, żeby wiedział, że może na Ciebie liczyć.  

Link to post
Share on other sites

Na pewno dorośnie. Pozwalaj mu reagować po swojemu. Psy jeśli nikt im nie przeszkadza najczęściej poprostu sobie nie robią większej krzywdy, o ile nie ma w pobliżu suk w rui oczywiście. To dobrze że chce się bawić, i że w taki sposób rozładowuje napięcia. Fajna reakcja. Doceniaj to ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Announcements

×
×
  • Create New...