Jump to content
Dogomania

Szczepionka Biocan DHPPi +LR gwałtowna, nietypowa reakcja po szczepieniu


Shiva2019

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie. 

Przedstawię sytuację pokrótce. Mam 8 letnią amstaffkę, byłyśmy dzisiaj na szczepieniu (choroby zakaźne + wscieklizna). Do tej pory, przez 7 lat sunia była szczepiona jedną szczepionką na choroby zakaźne tj. Vanguard Plus 5 a na wsciekliznę szczepionką Rabisin i nigdy nie było rzadnych niepokojących objawów po zastrzyku. Dzisiaj dostała Biocan DHPPi +LR na wściekliznę i choroby zakaźne i powiem szczerze, takiej reakcji się nie spodziewałam... po 10 minutach suczka zwymiotowała i momentalnie oslabła, nie miała siły ustać na nogach, zaczęła się pokładać gdzie normalnie jest wulkanem energii i ciężko jej usiedzieć w jednym miejscu. Weterynarz stwierdził że taka reakcja się zdarza i że jej przejdzie. Zdaję sobie sprawę że po szczepieniu pies może być osowiały ale to co się stało z moją sunia jest czymś gorszym. Ona wygląda jakby dostała jakimś obuchem - dosłownie! Bez siły i życia, ledwo do domu się dowlokła... Minęły dwie godziny i ciągle bez zmian, suczka leży wycieńczona, widać gołym okiem że "jest chora".  Jutro jedziemy do innego lekarza żeby ją obejrzał. 

Czytałam trochę o tej szczepionce w internecie, opinie nie są pochlebne a raczej przestrzegają przed nią. Teraz i ja będę omijała ją szerokim łukiem. Jakie macie doświadczenia z tą szczepionką? Czy komuś też przytrafiło się coś podobnego? 

 

Link to comment
Share on other sites

19 godzin temu, Shiva2019 napisał:

Witam wszystkich serdecznie. Przedstawię sytuację pokrótce. Mam 8 letnią amstaffkę, byłyśmy dzisiaj na szczepieniu (choroby zakaźne + wscieklizna).

 

Shiva - jak z Twoją sunią? Napisz.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.11.2019 o 20:28, Shiva2019 napisał:

 (choroby zakaźne + wscieklizna)

 

Ja mam pytanie co do tego. Czy można szczepić w tym samym dniu wściekliznę i choroby zakaźne? Szczepiłam z tydzień temu wściekliznę i wet powiedział, że tego i tego nie można w ten sam dzień, zakaźne dopiero za dwa tygodnie.

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, al'akir napisał:

Ja mam pytanie co do tego. Czy można szczepić w tym samym dniu wściekliznę i choroby zakaźne? Szczepiłam z tydzień temu wściekliznę i wet powiedział, że tego i tego nie można w ten sam dzień, zakaźne dopiero za dwa tygodnie.

Najkorzystniej jest rozdzielić szczepienia. Im więcej jednorazowo, tym silniejsza może być reakcja organizmu. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...