Jump to content
Dogomania

SZAGI - STARY PUDEL/SZNAUCER-KALEKA NA WYLOCIE DO SCHRONU.Szagi w DT u [email protected] za TM.


Anula

Recommended Posts

30 zł otrzymałam, dziękuję:)

Miło mi było poznać elficzkową:)

Małe sprostowanie: Szagiego przewiozła Evelin (nie Fundacja Bonifacy) - ja go dowiozłam do Lublina, a tam przejęła go Evelin. Całkowicie bezpłatnie i jeszcze dopłaciła część do mojego transportu (całość trasy Janów Lub. - Tomaszów Lub. - Lublin - Janów Lub. wyniosła 250 zł).

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Murka napisał:

30 zł otrzymałam, dziękuję:)

Miło mi było poznać elficzkową:)

Małe sprostowanie: Szagiego przewiozła Evelin (nie Fundacja Bonifacy) - ja go dowiozłam do Lublina, a tam przejęła go Evelin. Całkowicie bezpłatnie i jeszcze dopłaciła część do mojego transportu (całość trasy Janów Lub. - Tomaszów Lub. - Lublin - Janów Lub. wyniosła 250 zł).

  Evelin ...., Randa

Dziękuję :)

Murka, dzięki za poświęcony czas :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Po konsultacji

- " Chwiejność zadu, przeprost lewej kończyny miedniczej"

Wykonano RTG w projekcji bocznej odcinka kręgosłupa TH9-CO- cienie odczynów okostnej na podbrzusznych krawędziach kręgów :

TH12 - TH13

TH13-L1, L1-L2

- zatarcie cieniowania przestrzeni międzykręgowych kręgów szyjnych.

Zlecono wykonanie badania w tomografii Komputerowej odcinka szyjnego kręgosłupa oraz piersiowo - lędźwiowego."

 

Po ludzku...., nie ma złamań za to są duże zmiany zwyrodnieniowe.

 

 

Trzecia wizyta: Konsultacja ortopedyczna - 120zł

Badanie RTG - 70zł

_______________

do zapłaty : 190zł (na dług)

 

Opłaciłam 2 pierwsze wizyty w lecznicy - 500zł / 22.11.2019 (paragon)

a1bba781ca73bdc9med.jpg

e9543d4258c3eb8bmed.jpg

Chciałam pokazać jak leżeli przytuleni, otworzyłam drzwi a Szagi zrywka ,)

Link to comment
Share on other sites

22 minuty temu, Moli@ napisał:

Po konsultacji

- " Chwiejność zadu, przeprost lewej kończyny miedniczej"

Wykonano RTG w projekcji bocznej odcinka kręgosłupa TH9-CO- cienie odczynów okostnej na podbrzusznych krawędziach kręgów :

TH12 - TH13

TH13-L1, L1-L2

- zatarcie cieniowania przestrzeni międzykręgowych kręgów szyjnych.

Zlecono wykonanie badania w tomografii Komputerowej odcinka szyjnego kręgosłupa oraz piersiowo - lędźwiowego."

 

Po ludzku...., nie ma złamań za to są duże zmiany zwyrodnieniowe.

 

 

Trzecia wizyta: Konsultacja ortopedyczna - 120zł

Badanie RTG - 70zł

_______________

do zapłaty : 190zł (na dług)

 

Opłaciłam 2 pierwsze wizyty w lecznicy - 500zł / 22.11.2019 (paragon)

odsapnę i wstawię zdjęcia

A co da TK? Tego nie da się leczyć jedynie wchodzi w grę operacja a operacja może zaszkodzić.Mój rezydent przeszedł operację na kręgosłupie i została uszkodzona łapa tylna.Ma w gorszym stanie kręgi bo wszystkie są nie tak jak trzeba.Co kilka lat jest podawany Nivalin.Gro wetów proponuje TK i operację.Teraz jeździłam z moim psiakiem na zabiegi na laseroterapię i magnetoterapię i to bardzo mu pomogło,oczywiście + Nivalin.Zaczął chodzić.Na szczęście odcinek szyjny puścił i łapka przednia jest władna a była nie władna.

Czy TK jest związane ze śrutem? Czy go trzeba wyciągnąć bo wbił się w kręg?

Sądziłam,że TK to określić czy śrut nie wbija się w kręg i trzeba go usunąć.

Link to comment
Share on other sites

38 minut temu, Anula napisał:

A co da TK? Tego nie da się leczyć jedynie wchodzi w grę operacja a operacja może zaszkodzić.Mój rezydent przeszedł operację na kręgosłupie i została uszkodzona łapa tylna.Ma w gorszym stanie kręgi bo wszystkie są nie tak jak trzeba.Co kilka lat jest podawany Nivalin.Gro wetów proponuje TK i operację.Teraz jeździłam z moim psiakiem na zabiegi na laseroterapię i magnetoterapię i to bardzo mu pomogło,oczywiście + Nivalin.Zaczął chodzić.Na szczęście odcinek szyjny puścił i łapka przednia jest władna a była nie władna.

Czy TK jest związane ze śrutem? Czy go trzeba wyciągnąć bo wbił się w kręg?

Sądziłam,że TK to określić czy śrut nie wbija się w kręg i trzeba go usunąć.

Śrut nie dotarł do kręgosłupa - widziałam w dużym powiększeniu.

TK tylko potwierdzi zmiany w kręgosłupie... a koszt około tysiąca zł + dojazd do Warszawy

U Szagiego było zgrubienie w odcinku szyjnym ale już się wchłonęło. Główkę tak bardzo nie przekrzywia w lewą stronę. Zaczyna więcej i pewniej chodzić. Nabiera masy.

Nasza wetka też sugerowała podanie ale lek jest na receptę ludziową:(

 

Płytki z RTG zostawiłam u WiosnyA...,  wstawi dziś lub  w poniedziałek po odbiorze kompa z naprawy

Link to comment
Share on other sites

54 minuty temu, Moli@ napisał:

Weci zalecili dietę dla seniora. Galaretka z kurzych łapek - super!

Zaczęłam podawać witaminę B complex

 

Dokupiłam biegówek - 5kg

Mojemu byłemu tymczasowi, który był podejrzewany o uraz główki i sprawy neurologiczne podawałam Millgammę, zaleconą przez weta i wg mnie pomogło. To taka lepsza wit. B complex.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

20 minut temu, Jo37 napisał:

Nivalin przepisała wetka dla mojej poprzedniej suni. Niestety płatność 100%.

To chyba coś pokręciłam z lekiem..., lek który polecała wetka nie może wypisać weterynarz (chyba są zmiany / obostrzenia i nie wszystkie leki mogą wypisywać weterynarze)

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli chodzi o Nivalin to bez problemu sprzedają w Aptekach na receptę wypisaną ręcznie przez weta z opisem na moje nazwisko i imieniem psa.Dwa razy wykupywałam w różnych Aptekach .Za 5 zastrzyków Nivalin 2,5mg/ml płaciłam 36zł. 5mg/ml jest droższy prawie 100%.

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, Anula napisał:

Jeżeli chodzi o Nivalin to bez problemu sprzedają w Aptekach na receptę wypisaną ręcznie przez weta z opisem na moje nazwisko i imieniem psa.Dwa razy wykupywałam w różnych Aptekach .Za 5 zastrzyków Nivalin 2,5mg/ml płaciłam 36zł. 5mg/ml jest droższy prawie 100%.

Dopytam...

Porozmawiam na spokojnie.

Nadal strasznie chudy i strach wchodzić z zastrzykami.... musi nabrać trochę ciała

 

Zmiany zwyrodnieniowe do tego postrzał - nie wstawał do miski i nikt go nie karmił :( Zależał się, mięśnie zanikły :(

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Moli@ napisał:

Nadrabia ... wcina trzy razy dziennie aż miło popatrzeć, wodę pije... to budzi ,)

 

2 godziny temu, Moli@ napisał:

Nie zapeszyć... ale Szagi dziś pewniej chodzi, siedzi i wstaje. Główką obraca na wszystkie strony..., żywszy :)

 

Za oknem minus 4 stopnie..., wiadomości ostrzegają przed ślizgawicą na Lubelszczyźnie i Podlasiu :(

Udało się z transportem :)

Ogólnie cudne wiadomości.Oby tak dalej.Jeżeli chodzi o choroby kręgosłupa to otrzepywanie się jest doskonałą oznaką,że nie jest źle z kręgosłupem.Piszę o tym bo przez 10 lat walczę z kręgosłupem mojego rezydenta.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...