Jump to content
Dogomania

SZAGI - STARY PUDEL/SZNAUCER-KALEKA NA WYLOCIE DO SCHRONU.Szagi w DT u [email protected] za TM.


Anula

Recommended Posts

Jak jest spokojny , to można spróbować bez sedacji. Weci często ją zlecają dla swojej wygody.  Ja się nigdy nie zgadzam i dajemy radę bez.

Jeżeli chodzi o karmienie, to może faktycznie wet coś podpowie. Pomyślałam jeszcze , że mógłby dostać karmę dla psów aktywnych.

Miałam pod opieką niejednego wyniszczonego psa. Gotowałam jedzonko.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, b-d napisał:

Trzeba wytrzymać do jutra (do wizyty u weta) z decyzją co do diety. Może trzeba będzie wprowadzić rc convalescence lub recovery ? A może wprost przeciwnie - jakąś delikattną dietę "żołądkowo-jelitową"?

W kontekście jutrzejszej wizyty trochę się martwię o to, że to jutrzejsze badanie będzie w sedacji - oby to Shaggus jakoś wytrzymał w tym stanie w jakim się znajduje.  :-(

 

 

Dietę ustalę z wetką a wczoraj zjadł z apetytem 3 saszetki Royala dla jamniorów na kolację..., zakąsił biszkopcikami ,)

Też uważam że podanie znieczulenia w jego stanie to nie jest najlepszy pomysł..., nie zgodzę się na nie. Pomogę przytrzymać / utrzymać w odpowiedniej pozycji.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

Co do jedzenia, w przytulisku psy jedzą karmę ze zbiórek (takie staruszki głownie mokra marketową), ale bywają i czasem resztki z obiadów. SZAGI był w sam kojcu. Nikt nie stał nad nim, aby jadł, tylko tyle że inny pies nic mu nie wyjadał :( Straszne to, co pisze Moli@. Wyobrażacie sobie, że teraz SZAGI byłby na kwarantannie w zamojskim? Skóra cierpnie na samą myśl.

Co do życia Szagusia, musicie mi uwierzyć na słowo ze miał fatalne, przynajmniej część życia, ta część kiedy go poznałam.

Tyś(ka), że ostatnio życie go nie rozpieszczało to widać a dlaczego zaczął grymasić nad miseczką trudno powiedzieć.

W tej chwili nawet nie ma w co igły wsadzić dlatego miedzy innymi trzeba podtuczyć. Będzie dostawał do jedzenia to co chce aby tylko jadł.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, Poker napisał:

Jak jest spokojny , to można spróbować bez sedacji. Weci często ją zlecają dla swojej wygody.  Ja się nigdy nie zgadzam i dajemy radę bez.

Jeżeli chodzi o karmienie, to może faktycznie wet coś podpowie. Pomyślałam jeszcze , że mógłby dostać karmę dla psów aktywnych.

Miałam pod opieką niejednego wyniszczonego psa. Gotowałam jedzonko.

Coś się musiało zadziać (może ktoś z klientów miał obiekcje) stąd ta sedacja.

Nie będę igrać z życiem małego, nie zgodzę się.... nie będzie pierwszy którego przytrzymam

 

  • Like 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Wczoraj nie podawałam dodatkowej tablety przeciwbólowej.

Noc przespał, wstał około 6.., pokręcił się, podreptał pod bramkę na schodach - prosił wyjść, tak bardzo chciał aż dyszał. Wyniosłam - siusiał, siusiał - piękną kałużę wyprodukował :)

Link to comment
Share on other sites

Szagi jest postrzelony..., śrut siedzi przy samym kręgosłupie :(

Nie usypiano.

Zrobiono 3 zdjęcia - przednia łapka z kręgosłupem, tylna łapka z kręgosłupem i cały staw biodrowy (mam na płytce). Weci od tkanek miękkich i nie bardzo się znają na złamaniach, nie są pewni ale chyba nie ma złamań.

Umówiłam chłopczyka na konsultację na piątek 11:00.

Zaniosłam mocz do badania

Dziś dostał do domu tablety przeciwbólowe.

Łączny koszt obu wizyt w tym badań krwi, moczu, leków i 3  x RTG - 500,85zł

Odebrałam wyniki badań krwi (potem wstawię i może uda się wstawić zdjęcia z RTG)

 

Link to comment
Share on other sites

24 minuty temu, Poker napisał:

Biedny maluch.

Dobrze,że go nie usypiali.

Śrut w miękkich tkankach nie powinien teraz dawać bólu. Chyba ,że ma zmiany zwyrodnieniowe w kręgosłupie.

A co dietą?

Trzeba poczekać do piątku na opinię weta który się na ortopedii  bardzo dobrze zna.

Dieta :

- po pierwsze to co lubi i będzie jadł (w ramach rozsądku)

- wywar / galareta z gotowanych kurzych łapek - ( kupiłam 2kg)

- wywar z kości cielęcych (zamówiłam i odbieram w piątek)

- gotowane mięso wołowe ( zamówione na piątek), indyk, gotowana marchew.

- sucha karma, puchy

 

Mówiłaś o kaszy jaglanej..., kupiłam kilogram

Link to comment
Share on other sites

Nasza Dunia,która już ma DS,ma w sobie jak się nie mylę 12 szt. śrutu.Weci nie kazali usuwać.Z tym,że Dunia biega,normalnie się porusza.

To Szagi jest po wypadku,czy jednak nie?

Najważniejsze,że dalej będzie diagnozowany,to bardzo istotne jest bo przecież nie może być długo na lekach przeciwbólowych.

Być może ten śrut umieszczony przy kręgosłupie właśnie sprawia to,że Szagi kuleje.

Chorzy psychole na tym świecie żyją.Przez nich nie tylko Szagi się męczy.

Link to comment
Share on other sites

34 minuty temu, rozi napisał:

Molly, w kwestii wołowiny, może spróbuj surową. Ma wszystkie witaminy, po ugotowaniu już nie. I znów wracam do Kuli przykładowo - surowe wołowe toleruje bardzo dobrze, po gotowanym ma (za przeproszeniem) sraczkę.

Czy będzie chciał jeść surowe mięso jeżeli tak to dam trochę, sprawdzę czy nie będzie sraczki.

Link to comment
Share on other sites

17 minut temu, Anula napisał:

Nasza Dunia,która już ma DS,ma w sobie jak się nie mylę 12 szt. śrutu.Weci nie kazali usuwać.Z tym,że Dunia biega,normalnie się porusza.

To Szagi jest po wypadku,czy jednak nie?

Najważniejsze,że dalej będzie diagnozowany,to bardzo istotne jest bo przecież nie może być długo na lekach przeciwbólowych.

Być może ten śrut umieszczony przy kręgosłupie właśnie sprawia to,że Szagi kuleje.

Chorzy psychole na tym świecie żyją.Przez nich nie tylko Szagi się męczy.

Głupia jestem :( Zobaczymy...., zbada chłopczyka ortopeda, obejrzy RTG

Śrut ułożony jest prostopadle do kręgosłupa, tak jakby zatrzymał się na kości

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...