Jump to content
Dogomania

SZAGI - STARY PUDEL/SZNAUCER-KALEKA NA WYLOCIE DO SCHRONU.Szagi w DT u [email protected] za TM.


Anula

Recommended Posts

Coś się dzieje nie bardzo wiadomo co :(

Odrobaczę..., zawiozę kał na badanie (na robale i krew utajoną ).

Waży 8,300kg, włos czysty, nie ma oznak odwodnienia, waga dobra - żebra niewyczuwalne, oczy / uszy czyste.

Dostał leki w tabletach do domu.  

Zapłaciłam 116zł / 21.05 (dwa paragony- bo  wetka zapomniała doliczyć tablety)

 

8b143a49e144017fmed.jpg

3d679fd7f0d45552med.jpg

 

Czekamy na wizytę..., w cieniu na trawce

ac4f72210a9c5739med.jpg

288ef05193ae235amed.jpg

050671c90e1d7e08med.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tyśka) napisał:

:( A jakie są objawy tego czegoś? :(

Tylko w morfologii trzy parametry są trochę za niskie. W zachowaniu Szagusia nie ma zmian, wygląda nawet lepiej...., niestety łapinki słabsze i muszę podtrzymywać nim się rozchodzi..., ale wstaje sprawniej. Apetyt bardzo dobry, z siusianiem nie ma problemu, kupki ładne..., nie ma biegunki, wymiotów. Nie jest śpiący, osowiały.

Nie wiem :(

 

Wetka zabroniła podawać surowe mięso ale on i tak nie dostaje

Link to comment
Share on other sites

"Dzień dobry

W załączniku wynik badania kału, krew utajona wynik dodatni. Bardzo proszę o przyniesienie kału z kilku dni ( w jednym pojemniku) na badanie w kierunku pasożytów, Katarzyna Zaleska."

 

"Krew utajona w kale wynik dodatni potwierdza krwawienie do światła przewodu pokarmowego. Przyczyny krwawienia mogą być różne, dlatego konieczna jest dalsza diagnostyka w celu wykrycia powodu krwawienia"

image.thumb.png.20633dfc01fe7a411f2bb817193cd8b0.png

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj nie drążyłam tematu, nie pytałam o ewentualne badania..., nie miałam siły :( Mało co do mnie docierało, wysoka temperatura zwaliła mnie z nóg - po drugiej dawce szczepionki którą przyjęłam w piątek. Dziś już czuję się dobrze..., rano obudziłam się mokusieńka - piżamę mogłam wykręcać.

Nie wiem jak wyprowadzałam / wynosiłam dziadeczki do ogrodu...., chyba siłą woli

8993f979fe3e1b07med.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 7.06.2021 o 16:31, Moli@ napisał:

Do badania kał ( z pięciu dni ). Zapłaciłam 20zł / 07.06 (paragon)

Wynik jutro na maila.

Kupiłam tablety dla dziadeczka. Dawkowanie - 1/2 tab dziennie. Zapłaciłam 28zł/07.06 (paragon)

 

9dc762e2ba51db1amed.jpg

@Moli - przepraszam,że sie wtrącam, ale...senior krwawi gdzieś z przewodu pokarmowego,stąd anemia (vide:morfologia).Jeśli dostanie Cimalgex - krwawienie sie nasili (w 90%).

Rozważ wady i zalety - Szaguś ma ze 200 lat,jeśli go coś boli,to nie wahałabym się z podawaniem Cimalgexu,licząc się z krwotokiem z przewodu pokarmowego (skutek - pewnie znasz...).Jeśli daje radę bez p/bólowego to za nic nie dałabym Cimalgexu,ewentualnie cos w iniekcji,choć...wszystkie niesterydowe p/zapalone niosa za soba ryzyko krwawienia z przewodu.Tak sobie głośno myślę...decyzja jest Twoja.

p.s - gdyby los pokarałby moje psy moją i męza nieodwracalną nieobecnością,to chcialabym,żeby trafiły do Ciebie,nigdzie indziej...

Link to comment
Share on other sites

41 minut temu, bou napisał:

@Moli - przepraszam,że sie wtrącam, ale...senior krwawi gdzieś z przewodu pokarmowego,stąd anemia (vide:morfologia).Jeśli dostanie Cimalgex - krwawienie sie nasili (w 90%).

Rozważ wady i zalety - Szaguś ma ze 200 lat,jeśli go coś boli,to nie wahałabym się z podawaniem Cimalgexu,licząc się z krwotokiem z przewodu pokarmowego (skutek - pewnie znasz...).Jeśli daje radę bez p/bólowego to za nic nie dałabym Cimalgexu,ewentualnie cos w iniekcji,choć...wszystkie niesterydowe p/zapalone niosa za soba ryzyko krwawienia z przewodu.Tak sobie głośno myślę...decyzja jest Twoja.

p.s - gdyby los pokarałby moje psy moją i męza nieodwracalną nieobecnością,to chcialabym,żeby trafiły do Ciebie,nigdzie indziej...

No coś Ty..., nie wtrącasz się tyko zawsze dobrze radzisz.

 

Niestety, Szagusiowi trudno jest wstać, chodzić..., bolą łapki, szyja usztywnia się - myślę że z bólu :(. Chłopczyk ma bardzo rozległe zmiany zwyrodnieniowe + narośla kostne na kręgosłupie (uciskają na nerwy). Tylna łapka po złamaniu (sama się zrosła) utrudnia poruszanie :(

Rozmawiałam z wetką..., konsultowałam z innymi lekarzami. Wszyscy mówią to samo..., nic nie da się zrobić jedynie zapewnić jak najlepszy konfort życia -  podając leki przeciwbólowe. Szaguś po tab  ma chęć i siłę chodzić..., w nocy śpi, nie płakusia.

Kupki ładne - gołym okiem nic niepokojącego nie widać, apetyt bardzo dobry. Główka pracuje, nie odjeżdża..., kontaktowy.

Starość jest straszna :(  

 

Porozmawiam z wetką... o leku w iniekcji.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...