Jump to content
Dogomania

SZAGI - STARY PUDEL/SZNAUCER-KALEKA NA WYLOCIE DO SCHRONU.Szagi w DT u [email protected] za TM.


Anula

Recommended Posts

23 minuty temu, Tyśka) napisał:

Ktoś może wytłumaczyć? :( 

Anemia, niby nie duży spadek ale... i  ALT podwyższone ..., przyczyn może być kilka :(.

To nie są bardzo duże odchylenia od normy ale są i Hematokryt z tendencją zniżkową :(

Staruszek..., niech weci się wypowiedzą

 

Link to comment
Share on other sites

Byłam dziś z Szagusiem u wetki. Mamy nie panikować..., wyniki ogólnie są dobre a  jak na wiek i dolegliwości dziadeczka to więcej niż dobre. 

Zostawiłam mocz do badania - wynik na maila.

Dostał witaminy VetAminex (na miesiąc - 30 szt ), żelazo HemoVet ( na miesiąc), i Cimolgex (na miesiąc) - ( leczenie bólu i zapalenia związanego z chorobą zwyrodnieniową stawów ). Zdaniem wetki należy zapewnić mu komfort życia.

 

Szaguś w torbie zrobił kupkę..., przy okazji wetka obejrzała - nie było śluzu, tłuszczu, tzw" kaszy manny". Kupka OK.

Zapłaciłam 101zł / 13.04 (paragon)

 

ceea231761a4ab4bmed.jpg

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, Tyśka) napisał:

Ufff, dobrze że czuwasz, a jeszcze lepsze wieści przyniosłaś. :)

Jeszcze wynik moczu...

Wolałam poznać opinię lekarza. Szagi nie jest grubasem i nie powinien być bo przestanie chodzić. Apetyt ma bardzo dobry, wciąga aż miło (2 razy dziennie). Nie ma biegunek czy zaparć, kupi ładne, pije i siusia w normie. Nie płakusia, jest aktywny ( w miarę możliwości), kontaktowy, zaborczy ,) w nocy śpi. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, helli napisał:

Faktycznie, głowa z 1 stronę, zawsze tak? Jak po udarze

Przy poruszaniu się zawsze główka przekrzywiona..., stojąc - czasami prostuje. Zawsze przekrzywiona gdy podnosi w górę. Ograniczona ruchomość

Były konsultacje, zdjęcia RTG całego kręgosłupa, łapek - zmiany zwyrodnieniowe, narośla kostne , śrut przy kręgosłupie, stare nieleczone złamania tylnej łapy :( Nie można nic zrobić, jedynie farmakologia i masaż rozluźniający mięśnie . 

Szaguś bardzo lubi masaż i szczotkowanie ..., robimy kilka razy dziennie, chłopczyk sam przypomina ,) Fryzjerkę rozczulił rozkładając się do szczotkowania - przyzwyczajony i widać że sprawia mu to ogromną przyjemność. Z wanny też nie uciekał i pozwalał się masować... to masowała ,) Suszarka nie straszna.

Największe zmiany zwyrodnieniowe są w odcinku szyjnym. 

Link to comment
Share on other sites

Tego, kto do niego strzelał to chyba sama bym zastrzeliła :(  Ale w rejonach Szagusia to taka forma rozrywki... też miałam takiego sąsiada, co celował z okna do psów i kotów... I to nie tylko starzy, młodzi też tak się "bawią" :( 

Najważniejsze, że ten koszmar jest za nim i Szaguś trafił do raju <3
Czy zawsze lubił, czy dopiero u Ciebie polubił masaże i czesanie?

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, Tyśka) napisał:

Tego, kto do niego strzelał to chyba sama bym zastrzeliła :(  Ale w rejonach Szagusia to taka forma rozrywki... też miałam takiego sąsiada, co celował z okna do psów i kotów... I to nie tylko starzy, młodzi też tak się "bawią" :( 

Najważniejsze, że ten koszmar jest za nim i Szaguś trafił do raju <3
Czy zawsze lubił, czy dopiero u Ciebie polubił masaże i czesanie?

Wiedział do czego służy szczotka, ktoś kiedyś musiał o niego dbać. Pozwalał się czesać ale tak na szybko.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...