Jump to content
Dogomania

SZAGI - STARY PUDEL/SZNAUCER-KALEKA NA WYLOCIE DO SCHRONU.Szagi w DT u [email protected] za TM.


Anula

Recommended Posts

Świetnie Szaguś wygląda :) Na pewno mu wygodniej. Na elektryzowanie się są różne spraye i odżywki w płynie, którymi należy spryskać psa przed czesaniem. Kiedyś czytałam, że wystarczy spryskać psa nawet zwykłą wodą przed czasaniem, aby się nie elektryzowało, ale nie próbowałam. 

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, elficzkowa napisał:

To chyba dzisiaj Szaguś ma wizytę u weta. Oby wszystko dobrze było.

Już po wizycie u wetki.

Doktor Lenkiewicz bardzo dokładnie, bez pośpiechu obejrzała chłopczyk. Wykonała 2 RTG kończyn. Na prawej tylnej łapce zrost / narośl w stawie łokciowym ( stary uraz ). Łapka w tym miejscu jest grubsza, przy ucisku boli... jest zanik mięśni. W lewej tylnej mięśnie odbudowują się, nie boli, nie ma obrzęku, nie ma zmian w stawie.

Przechylenie główki do dołu i w bok, bolesność przy ucisku, wcześniejszy wyciek - wskazuje na zapalenie ucha wewnętrznego i środkowego.

Osłuchowo płuca , serce OK. Serce pracuje bardzo dobrze. Na kłach u nasady trochę kamienia (ściera/czyści żując gryzaki i twarde psie ciasteczka). Wiek trudny do określenia ... 10 +

Szagi dostał antybiotyk na 8 dni, tablety przeciwbólowe.

Koszt wizyty - zostałam rozliczona jak fundacja. Ślicznie dziękuję :)

Wizyta, badania - 2 RTG i leki to mój prezent dla Szagiego.

Po przyjeździe do domu - wyjście z koleżeństwem do ogrodu..., szamanko i lulu :)

 

Wszystkie zdjęcia RTG mam na płytkach... zmiany widoczne nawet dla laików. Postaram się dotrzeć do kogoś kto wstawi na dogo.

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Szagi z każdym dniem wygląda i czuje się lepiej. Główką obraca...i  coraz wyżej / częściej unosi w górę. Chodzi szybciej.., pewniej stawia łapki, mniej się potyka i chwieje. Nabiera masy..., na udkach wyczuwalne mięśnie :)

Ma problemy ze słuchem..., bardzo słabo słyszy - (coraz mniej wierzę że to ze stresu). Jak coś chce to ziapę piłuje aż uszy puchną..., nie odpuści ,) Sierść odrasta.

Z jedzeniem problem :(  pyszny jest chleb / bułka z masłem..., domowe jedzenie i mokra karma w sosie.

Puchy Rocco beee :( suchej do mordki nie bierze, namoczoną też pluje.

Wcinał z apetytem saszetki Orlando i  Doliny Noteci na Pedigree już się wypiął (takie miałam w domu)

Może teraz zamówić  - Dolinę Noteci w saszetkach (dużo sosu)

https://fera.pl/dolina-noteci-premium-bogata-w-kaczke-krolika-pakiet-probny-500-g.html

za opiekę dla stada.

https://fera.pl/pedigree-adult-wolowina-i-drob-15-kg-pl.html

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bardzo, bardzo się cieszę, że Szaguś coraz lepiej się czuje :) Może te problemy ze słuchem wynikają z zapalenia ucha, może z czasem się troszeczkę poprawi. Co do jedzenia to czyżby Szaguś zaczął gwiazdorzyć :) Ale skoro  lubi saszetki niech ma i je na zdrowie :) Szaguś ma kasę na koncie więc z zakupem nie będzie problemu.

Nie mogę wzroku oderwać od jego futra - jest piękne i błyszczące :) 

2 godziny temu, Moli@ napisał:

Szagi..., Promyczek, Roxi pozdrawiają, dziękują za życzenia Świąteczne :)

4b48cfb7e8a0cdd2med.jpg

Cała trójka z jednego przytuliskowego kojca i dzięki dogomaniakom znaleźli wspólnie swój raj na ziemi u Moli@. Zawsze myślę o tym czy oni się wcześniej spotkali.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...