Jump to content
Dogomania

SZAGI - STARY PUDEL/SZNAUCER-KALEKA NA WYLOCIE DO SCHRONU.Szagi w DT u [email protected] za TM.


Anula

Recommended Posts

1 godzinę temu, elficzkowa napisał:

Ależ mi dziadzio strachu napędził. Na spacerki wychodzi bez smyczy, wszystko jest ogrodzone a z racji jego stanu stwierdziłam, że nie jest zdolny mi uciec. Chciał wyjść więc poszliśmy na siku i trochę potuptać. No więc tak tuptamy i tuptamy powolutku, Szagi węszy i obsikuje. Ale ja nie zabieram go na długie wyjścia, wychodzimy częściej ale na krócej. Minęło prawie pół godziny więc postanowiłam, że wracamy i skierowałam się na ścieżkę prowadzącą do domu. Patrzę na niego i widzę, że dziadziuś ledwo idzie i bardzo zwolnił. Już robiłam sobie wyrzuty, że zbyt długo z nim chodzę. No więc jesteśmy już tak z półtora metra od drzwi wejściowych a dziadunio hop na murek, który przebiega wzdłuż domu i jak koza w podskokach ucieka ! W wyobraźni już widziałam jak spada i łamie sobie dwie w miarę sprawne łapki. Dopadłam go i złapałam w połowie drogi. Tak więc od dzisiaj Szagi wychodzi na smyczy ! 

A może to nie jest taki całkowity dziadzio skoro w głowie mu takie wysokości.Okaże się na wizycie u weta.

Link to comment
Share on other sites

Moli@,  świetne!!! Dziękuję za pomoc! :) Bardzo, bardzo dziękuję Fundacji Bonifacy za transport i dodatkowo za wzięcie kosztów na siebie. To ogromny prezent na nowe życie Szagusia, dziękuję! 

Wczoraj już wstępnie rozmawiałam z Murką o transporcie, ponieważ byłam już w trakcie rozmów z Moli@ i elficzkowa (w zanadrzu szykował się jeszcze jeden transport, ale mniej "pewny"). Z racji, że nikt nie da rady zawieźć Szagusia do Murki, więc ustaliłyśmy już, że to Murka przyjedzie po Szagusia (dziękuję!): wyjazd będzie organizowany specjalnie pod staruszka, więc i płatny (0,8gr za kilometr, około 120-130zł), ale ważne, że psiak pojedzie bezpiecznie i komfortowo - w przypadku prywatnych, obcych osób tego nie mogłabym być aż tak pewna. Lepiej nie kombinować nic więcej, szukać na prędce prywatnej osoby z samochodem, która zawiezie (zresztą, tutaj zapewne też trzeba by zapłacić - ciężko znaleźć już teraz bezinteresowne osoby). Murce ufam, a i do Murki nie jest strasznie daleko, więc nie będą to duże koszta. Mam nadzieję, że z tym uporamy się wspólnymi siłami. Jutro zadzwonię do Murki (bo dopiero przed chwilą wróciłam do mieszkania i zobaczyłam wspaniałe wieści od Moli@, a czekałam na zielone światło w sprawie transportu na Podlasie) i dopytam o szczegóły, a potem sprawę przekażę elficzkowa. Na razie za transport założę z oszczędności - chciałabym sfinansować, ale niestety mam sporo wydatków ostatnio, więc mogę jedynie założyć. Z czasem jak psiak będzie miał pieniążki to poproszę o zwrot :). Myślę, że w przeciągu najbliższych dni ruszę z bazarkiem łączonym (dla dwóch psiaków), w sumie wszystkie fanty już sfotografowałam dzisiaj i wprowadziłam na serwer zewnętrzny, zostało mi dokładnie opisać i założyć wątek - więc jakiś grosz i tu wpadnie. Damy radę, nie widzę innej opcji.

Pomyślałam, że może by... założyć Szagusiowi zbiórkę na leczenie, jak już będzie wiadomo "co w trawie piszczy", co o tym myślicie?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, elficzkowa napisał:

Ależ mi dziadzio strachu napędził. (...)

elficzkowa, ależ się uśmiechałam czytając relację :) Świetnie opisujesz sytuacje codzienne swoich podopiecznych i mocno cieszy mnie, że Szaguś zaczyna cieszyć się życiem na całego. W końcu może poczuć, że jest psem. DZIĘKUJĘ :)

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Anula napisał:

A może to nie jest taki całkowity dziadzio skoro w głowie mu takie wysokości.Okaże się na wizycie u weta.

No właśnie, na zaświadczeniu o szczepieniu przeciwko wściekliźnie ma wpisane nie 16 ale 6 lat. Ale tutaj to może ktoś po prostu zgubił ,,1'' z przodu. Natomiast w protokole oddania psa ma wpisane, że to staruszek. Szagi jest też odrobaczony i zabezpieczony preparatem od pchełek i kleszczy. 

Jest niesamowita różnica w jakości jego snu. Teraz po prostu śpi bez żadnych jęków, popiskiwań czy płaczu. A i sen ma głęboki. Niedawno wychodził z moja mamą na siku. Po przejściu przez próg po prostu się położył na korytarzu i zasnął. Wzięłam go na ręce i przeniosłam na legowisko, łypnął tylko jednym okiem - sprawdził kto go tak niesie i spał dalej. Niedawno wstał, poprzeciągał się i dalej śpi. Moja mama mówi, że on śpi jak niemowlaczek :)

Ciągle intryguje go wielkie lustro na korytarzu i ten drugi pies, który w nim mieszka :) Próbuje podchodzić raz z lewej, raz z prawej strony, przytula nos do lustra a ten drugi tam zawsze jest. Czasami warczy ostrzegawczo na niego i szczeka. 

Teraz śpi przytulony do mojej nogi.

  • Like 5
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ja też poproszę konto - dla Pani Marzenki, która się deklarowała:)

Z wątku tomaszowskiego:

Dnia 11.11.2019 o 17:14, Tyś(ka) napisał:


Zbiorę deklaracje w jeden post:

Deklaracje stałe:
50 zł - elficzkowa 
40 zł - Pani Marzenka
20 zł - Anula
20 zł - siostra elficzkowej - od grudnia
10 zł - seremarias - o ile u Misi będzie dobrze
=========
140 zł - psiak ma miejsce u Moli@ za worek karmy bytowej dla stada
 

Deklaracje jednorazowe:
500 zł - siostra i szwagier elficzkowej - na leczenie


 

Link to comment
Share on other sites

A Szaguś miał dzisiaj gościa :) Odwiedziła go p.Marzenka, która przywiozła przepiękną zielona smycz ( Szaguś obróżkę też ma zieloną ) oraz saszetki. Ja też dostałam słodki prezent :) Szaguś został wymiziany, wyprzytulany i wycałowany bardzo , bardzo mocno. Specjalne uściski i całuski były dawane w imieniu Tyś(ki) oraz wszystkich, którzy kibicują Szagusiowi :) Pani Marzenko - dobra Ciociu, dziękujemy Ci bardzo :)

Co do niesłyszenia przez Szagiego to jest różnie. Czasami jak zaśnie to staram się po cichutku wyjść i niestety to mi się nie udaje bo on zaraz podnosi głowę i tupta za mną. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Czyli jest duża szansa, że z tym niesłyszeniem w przytulisku będzie tak, jak było z Roxi: stres i minęło w bezpiecznym miejscu? :) 

Szaguś był grzeczny przy swoim Gościu? Pani Marzenka dzisiaj była cała skowronkach, bo opowiadała mi, że jedzie do Cudownej Ani Szagusiowej, ale ani słowa nie  pisnęła o szykowanym prezencie :-) Co do wieku Szagusia to on jest zagadką, bo jak zaczęłyście głośno zastanawiać się nad wiekiem malutkiego to przypomniałam sobie, że początkowo Pani Marzenka mówiła mi o psiaku siedmioletnim, ale po tym jak przyszedł gminny wet i pooglądał kudłatka nagle Szagi z seidmiolatka zamienił się w 16. Mam nadzieję, że bez względu na jego wiek metrykalny, niedługo poczuje się młodszy niż wskazuje jego obecny stan zdrowia i będzie dane mu pocieszyć się życiem u Moli@. :)

Murka przyjedzie po Szagusia w sobotę koło godziny 12-13, dojedzie do Lublina, a tam psiaka przejmie już Evelinn, która nie chce ani grosza i dodatkowo jest główną organizatorką całego transportu, Murka stale mi powtarzała, że mam dziękować Evelin i Dziewczynom z Podlasia, a nie Jej :) Ze szczerego serca jeszcze raz dziękuję. Za transport Murki płacimy więc jedynie na trasie hotelik Murki -> elficzkowa -> hotelik Murki, a nie za drogę do Lublina. Koszt transportu wyniesie około 120-130zł, ale Murka policzy dokładnie jak już wróci do domu w sobotę.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Szaguś był bardzo grzeczny przy gościu i wstydu nie przyniósł :)  Położył się obok mnie, głowę oparł o stopę i tak drzemał. On naprawdę bardzo się cieszy najmniejszym zainteresowaniem. Pani Marzenka jest bardzo ciepłą i empatyczną osobą więc Szaguś to wyczuł i dał się wyściskać i wycałować. Zjadł już kolację, trochę potuptał i znowu śpi. 

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Wszystko już potwierdzone. Jutro około 12 Szagi wyrusza z Murką w pierwszy etap podróży po lepsze życie.

On jeszcze nie wie co go czeka więc śpi sobie spokojnie. Za to ja już się strasznie denerwuje : a czy nie będzie się bał w samochodzie, a może mu będzie za gorąco, a może wręcz przeciwnie - zmarznie, a jak mu się siku zechce, a jak jeść, a jak łapki będą strasznie bolały...no i najgorsze: a jak sobie pomyśli, że już go nie chcę i nie kocham !!! Jednak nadmiar myślenia szkodzi, a przynajmniej w tym przypadku :)

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Myślę, że pierwszy etap lepszego życia już trwa od tygodnia - u Ciebie elficzkowa :) A za martwienie się powinnaś dostać kuksańca :), bo przecież Szaguś jedzie z Dogomankami, nie z obcymi osobami, na pewno zadbają o komfort i nie masz powodu do obaw. Pewnie będzie się troszkę stresował, a może prześpi chociaż kawałek drogi... ale to nic, czeka go świetne życie... sama wiesz :) Dołączy do dwóch staruszków przytuliskowych, które mu pokażą wszystko. Trzymam kciuki!

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Trzymam kciki za jutrzejszą podróż Szagusia do Moli@ i wierzę,że chłopak szybko się odnajdzie w tak dobrych rękach :)

Ponieważ dwie osoby decyzyjne /trzecia to skarbnik / Skarpety Talcott są z przyznaniem pomocy w kwocie 200zł dla Szagusia,więc ponownie proszę o podanie mi konta do przelewu.Skarbnik Skarpety jest z doskoku na wątku i dlatego chcę wysłać do niej pw. o decyzji i podać od razu nr konta.

mdk8 jesteś skarbnikiem,więc proszę o nr konta na pw.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

No i pojechał...W domu jakoś pusto się zrobiło. 

Pojechałam na parking trochę wcześniej aby Szagi mógł jeszcze potuptać i zrobić sioo i koo. Po chwili dołączyła do nas p.Marzenka. Szagi był bardzo zadowolony, że tyle osób się nim interesuje. Od p.Marzenki Szagi dostał mokrą karmę, miseczki i piszczącą zabawkę. Ja do posagu dołożyłam mu dwa kocyki i dwie puszki karmy. A co ? Sroce spod ogona nie wypadł i swój posag ma !  Kiedy przyjechała Murka wszystkie moje obawy prysły i wiedziałam, że będzie dobrze :) Normalnie kamień z serca :) Łezki nam poleciały kiedy odjeżdżał ale wiedziałyśmy, że tak trzeba i że dla Szagiego zaświeciła dobra gwiazda ! 

To teraz czekamy na wieści od Moli@

  • Like 3
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...