Jump to content
Dogomania

Riwiera ma DS w Wodzisławiu Sl., Cytrynka ma DS we Wrocławiu. Axa ma DS w Katowicach.


Sara2011

Recommended Posts

Bardzo serdecznie dziękuję za wpłaty na utrzymanie Riwiery.

  • 20zł -Gosia Terlikow /03.01.2019/stała I
  • 20zł -Dulska /03.01.2019/stała I
  • 10zł -markofix1/03.01.2019/stała I
  • 30zł -certusowa /03.01.2019/stała I

Riwiera powoli oswaja sie z człowiekiem i byciem domową sunią. Ale i tak najbardziej lubi przebywać na dworze. Można ją z powodzeniem ogłaszać jako pies błotny bo jak tylko zobaczy jakąś kałużę, to nie omieszka się w niej wytarzać . Z dworu przychodzi zawsze umazana po czubek głowy :).

Poprosiłam Kasię aby umawiała sunię na sterylkę. Czekam również na zdjęcia do ogłoszeń, jak je otrzymam to zaczynam pokazywać sunię światu.

Link to comment
Share on other sites

Kochani sympatycy Cytrynki. Teraz najważniejsza informacja, ta na którą zawsze tak czekamy -Cytrynka ma DOM . Cytrynka (teraz NORI) zamieszkała we Wrocławiu. Została adoptowana przez cudownego człowieka, pana Pawła . Cytrynka/Nori została adoptowana już chwilę temu ale nie pisałam bo pojawiły się pewne problemy a ja, jako urodzony pesymista roztaczałam już jakieś czarne scenariusze, zupełnie bezpodstawnie. Otóż Cytrynka zaczęła wygryzać sobie ogonek i łapki, zaczęła to robić chwilę przed adopcją a w pierwszą noc po adopcji jeszcze bardziej to rozpaprała.  Pan Paweł od razu zaczął działać, sunia została przebadana wszerz i wzdłuż aby znaleźć powód wygryzania bo te mogą być bardzo różne. Chyba nawet nie jestem w stanie już wymienić tych wszystkich badań, na pewno pochłonęło to dużo czasu i pieniędzy ale Pan Paweł nawet nie chciał słyszeć aby chociaż w minimalnym stopniu partycypować w kosztach. Nori jest jeszcze na antybiotyku, ogonek pięknie się goi. Przed Nori jeszcze spotkanie z behawiorystą w najbliższy piątek, Nori to jednak bardzo wrażliwa sunia, w której siedzą wciąż strachy i emocje biorą górę.
Wczoraj dostałam pięknego maila od pana Pawła z relacją co u suni, jakie badania zostały przeprowadzone i ich wyniki. Bardzo mnie wzruszył ten mail. Przytoczę tylko mały kawałek : "Sunia jest super grzeczna, ja jestem BARDZO zaskoczony. Bardzo się słucha, chętnie się uczy, w domu super się zachowuje, żadnego szczekania, nic nie niszczy. Wczoraj na psim wybiegu robiliśmy takie podstawy agility - wbieganie na różne kładki, podstawowe przeszkody i praktycznie za drugim razem wszystko ogarnęła, dosłownie w 5 minut. Naprawdę ludzie czasem wolniej łapią o co chodzi niż ona :) Miewa niestety takie nerwowe "wyskoki" czasami np. bardzo się denerwuje jak widzi albo wyczuje koty, bardzo ją ciężko uspokoić później, aż się trzęsie cała, zaczyna bardzo dyszeć, widać że sobie nie radzi do końca z emocjami. Podobna sytuacja jest z niektórymi psami (ale tylko niektórymi). Jestem pewny, że to jest do wypracowania z behawiorystą, muszę po prostu wiedzieć co robić, jak postępować, potem być konsekwentnym i uda nam się wszystko opanować :) Mimo tego szczerze życzę każdemu takiego psa i do behawiorysty idziemy z nastawieniem "co ja mogę zrobić, żeby pieskowi było lepiej" niż na zasadzie "jak poprawić psa" ;)

Wstawiam kilka fotek i filmików -z wybiegu dla piesków, z kulą smakulą, z matą węchową, z szarpakiem :).

Dziękuje kasinat za opiekę na Cytrynką oraz wszystkim Darczyńcom i sympatykom suni.

 

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

40 minut temu, Sara2011 napisał:

Otóż Cytrynka zaczęła wygryzać sobie ogonek i łapki, zaczęła to robić chwilę przed adopcją a w pierwszą noc po adopcji jeszcze bardziej to rozpaprała.  Pan Paweł od razu zaczął działać, sunia została przebadana wszerz i wzdłuż aby znaleźć powód wygryzania bo te mogą być bardzo różne. 

I jaki był powód wygryzania? Problem behawioralny? Chorobowy? 

 

Masz mnóstwo szczęścia w adopcjach. Powinnaś zacząć ogłaszać Frezję.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Po raz kolejny jestem w szoku jak błyskawicznie znajdujesz domki z wysokiej półki :) Gratuluję i życzę kolejnych udanych adopcji, a Cytrynce, Nori szczęśliwego życia. Nie mogę się napatrzeć jak bardzo z umaszczenia przypomina ACD, świetnie że znalazł się dla niej Człowiek. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...