Jump to content
Dogomania

Mała jamnikowata suczka porzucona na podzamojskiej wsi - zajrzyj do Fionki, aby już nigdy nie była sama. Fionka zamieszkała we Wroclawiu:)


Tola

Recommended Posts

Serce mi mocniej zabiło, bo Fionka jest bardzo podobna do naszej pierwszej suni Tekli, którą przygarnęliśmy wiele, wiele  lat temu,  znależliśmy ją w polu ze szczeniakami.

Tez była taka cichutka, nieśmiała, tylko ze czarna,  miała takie same  krzywe łapinki,  jednak  żyła z nami bardzo krotko - niespełna 3 lata, miała guza sutka.

Gdy odeszła,  nie wyobrażałam sobie innego psa jak tylko jamnikowatą sunię, dzwoniłam nawet do schroniska do Lublina, bo u nas takiej nie było.

Ale dom był tak bardzo pusty bez psa -  TZ pojechał do naszego schroniska i przyjechał z Tolką, która  z żadnej strony nie przypominała Tekli ani jamnika, a potem była moją wielką psią miłością.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

31 minut temu, Tola napisał:

Serce mi mocniej zabiło, bo Fionka jest bardzo podobna do naszej pierwszej suni Tekli, którą przygarnęliśmy wiele, wiele  lat temu,  znależliśmy ją w polu ze szczeniakami.

Tez była taka cichutka, nieśmiała, tylko ze czarna,  miała taką krzywą łapkę; jednak  żyła z nami bardzo krotko - niespełna 3 lata, miała guza sutka.

Gdy odeszła,  nie wyobrażałam sobie innego psa jak tylko jamnikowatą sunię, dzwoniłam nawet do schroniska do Lublina, bo u nas takiej nie było.

Dom był tak bardzo pusty bez psa no i TZ pojechał do naszego schroniska i przyjechał z Tolką, która  z żadnej strony nie przypominała Tekli ani jamnika, a potem była moją wielką psią miłością.

Mnie się zawsze wydawało, że nigdy nowego pieska nie pokocham tak mocno, jak poprzedniego, a jednak jest inaczej.

Wszystkie kochałam zawsze najmocniej, jak tylko się da.

Fionka jest prześliczna!!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jutro o 6.30  TZ przekazuje Fionkę rodzicom DT Karmelka, z którymi sunia jedzie w okolice Wrocławia.  (transport gratis)

Dalej przejmuje ją TZ szafirki i jadą razem już do hoteliku. (transport płatny)

Fionka prosi o kciuki za szczęśliwą podróż i jak najmniejszy stres,

którego malutka i tak miała za dużo w swoim krótkim życiu.

Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, Nesiowata napisał:

szczęśliwej drogi dla wszystkich!

Życzenia bardzo się przydadzą, droga wyjątkowo długa, Fionka wyjechała z Żamościa o 7.00 i nadal chyba jeszcze jedzie:(

Mam nadzieje, że sunia da radę, kierowcy na pewno również  bardzo zmęczeni:

11 godzin temu, malagos napisał:

A u Szafirki sunia będzie w domu, tak? Nie w kojcu? Ile kosztuje hotel?

Psiaki są w domu, koszt opieki to 10 zł/doba + karma.

11 godzin temu, malagos napisał:

Pani Małgorzata z fb odezwała się i prosi o sprawdzenie, jak sunia reaguje na koty i inne psy, "to ułatwi podjęcie decyzji"...No dobra, nie komentuję......

:( 

Nie rozumiem, dlaczego ludzie przed napisaniem takiej deklaracji najpierw się nie zastanowią, nie przemyslą, żeby nie robić nadziei  zwierzakowi  i ludziom, dla których jest ważny.

4 godziny temu, Anula napisał:

I ja przycupnę u Fioneczki.Dołoże się do transportu chociaż troszeczkę,pomimo sporych wydatków na mojego Miki.

Witaj Anula u Fioneczki, bardzo cieszę się, że będziesz z nami.

Pięknie dziękuję za ofertę pomocy, boję się tych wszystkich opłat, ale najważniejsze, że Fionka jest już bezpieczna, a z reszta damy radę, aby tylko zdrowie  dopisało.

Dziękuję  serce-ruchomy-obrazek-0863.gif

 

 

Link to comment
Share on other sites

Fionka dzisiaj rano pięknie załatwiła się na spacerku, dzielnie maszerowała, a  jak zobaczyła, że z auta wysiadają nieznani jej ludzie, była przerażona, chciała schować się pod auto:(

Wiem, ze w drodze była cichutka, bardzo grzeczna.

Czekamy na info od Hani.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję wszystkim, którzy zechcą wspomóc sunię,  podaje konto; wszystkie wpłaty będę podawała tutaj na wątku na bieżąco i na 1 stronie.

Wpłat nie będzie wiele, szkoda angażować czyjś czas do prowadzenia finansów.

Zamojska Fundacja dla Zwierząt i Środowiska ZEA

ul. Kilińskiego 5
22-400 Zamość

Konto: 97 2030 0045 1110 0000 0200 1700
BGŻ S.A. O/Zamość

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...